Ancestry po zpuštění není funkční

Objevili jste chybu v programu Ancestry? Hned ji sem oznamte autorovi a případně prodiskutujte s ostatními. Chyby týkající se zobrazování však patří níže!
Odpovědět
spitrun
Nováček

Ancestry po zpuštění není funkční

Příspěvek od spitrun »

Dobrý den. Nějakou dobu jsem se Ancestry nezpouštěl, ale jsem si jistý, že před několika měsíci program ve verzi 1.0.21 na mém PC s Windows 10 fungoval normálně. Ale když jsem jej zkoušel zpustit dnes, program se zpustil, ale ihned zmizel obraz a program je jako by v liště. nejde s tím nic dělat, pokoušel jsem si zpustit starší verzi 1.0.20, ta mi jede bez problémů. Ale zase tam nejde zpustit žádný soubor .rodz, jde mám všechy data. Děkuji předem za pomoc.
PavelS
Nováček

Re: Ancestry po zpuštění není funkční

Příspěvek od PavelS »

Dobrý den, pozoruji tu stejnou chybu. Windows 10 Home, 21H2, build OS 19044.1645. Po spuštění zůstane v liště a nejde otevřít v okně. Při otevření souboru načte správně, protože vyskočí tabulka výročí, ale i hlavní apliakce i okno s tabulko výročí zůstanou v liště. Při najetí myší na ikonu tabulky s výročím se zprazí její náhled náhled, u aplikace ani to ne. V profilu jiného uživatele na stejném počítači funguje aplikace normálně. Takže jako dočasné řešení zkuste vytvořit ve Win10 dalšího uživatele a spustit přes něj. Nastavení u obou uživatelů mám stejné a spouští tu stejnou instalaci.
DaV
Častý návstěvník

Příspěvek od DaV »

jen napad... takto se chova Ancestry pri odpojeni druheho monitoru, na kterem byl spusteny. Zkuste zrusit rozsirenou plochu, nebo presunout okno, ktere "visi" nekde vedle.
PavelS
Nováček

Re: Ancestry po spuštění není funkční

Příspěvek od PavelS »

Máte pravdu, bylo to tím druhým monitorem. Připojení a přesun okna na aktivní monitor pomohlo. Děkuji moc!
Richardzivny
Nováček

Příspěvek od Richardzivny »

Hezký den, mě běžel program na notebooku bez druhého monitoru bez problémů téměř denně až do aktualizace Windows 23.8., od té doby nelze spustit. Po spuštění spadne do lišty a nelze obnovit, najetím kurzoru na ikonu se objeví jen hláška o hledání nové verze programu a dál se nedostanu. Přeinstalování ancestry nepomohlo, aktualizace win nelze odebrat, restart pc taky nic.
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ancestry po spuštění není funkční

Příspěvek od Nethar »

Co by mohlo pomoci je smazat konfigurační soubor Ancestry, který se nachází v umístění (podle vašeho uživatelského jména ve Windows)
C:\Users\VASEUZIVATELSKEJMENO\AppData\Roaming\Ancestry\ancestry.ini
Tam je uložená pozice a velikost okna, abyste to nemuseli vždy znovu nastavovat. Pokud se to nějak rozhodí druhým monitorem, tak po smazání (během vypnutého programu Ancestry) by se to mělo spustit zase v základním nastavení. Přijdete samozřejmě o další nastavení, která jste si v programu udělali ((ne)zobrazovat rodná příjmení, jazyk jiný než čeština, apod.). Případně můžete zkusit jen přepsat v souboru pozici okna v sekci [okno], ale takové změny už nechám na vaši zodpovědnost :-)
Odpovědět