Export do pdf a jpg

Objevili jste chybu v programu Ancestry? Hned ji sem oznamte autorovi a případně prodiskutujte s ostatními. Chyby týkající se zobrazování však patří níže!
Odpovědět
miana
Export do pdf a jpg

Příspěvek od miana » 22 říj 2015 18:13

Dobrý den pane Doležale, marně očekám odpověď na dotaz z 6.10. Pravda nezaložila jsem nové vlákno, protože toto vlákno bylo na prvním místě a problém byl nevyřešený. Ostatní tazatelé se stejným problémen to asi vzdali...
Děkuji a dotaz opakuji:
I já se potýkám se zde popisovaným problémem. Ať čtu diskuzi popředu či pozpátku, nepochopila jsem, co mám dělat, aby mi export fungoval. Můj problém (Ancestery 1.0.21.86):
1) export do pdf - vůbec nejde objeví se: "access violation at address 00686AC4 in module "Acestery.exe." Read of address 00000000".
2) export do jpg sice funguje, ale je čitelný jen pokud je schéma velmi malé, takové co se bez zmenšování vejde na monitor NB. Pokud je schema větší, písmo v uloženém souboru je rozmazané a nečitelné - jak na monitoru, tak z tiskárny.
Prosím o pomoc- děkuji.

Kulda

Re: Export do pdf a jpg

Příspěvek od Kulda » 26 říj 2015 09:22

A zkousela jste format .pdf pres tisk?

miana

Příspěvek od miana » 27 říj 2015 21:11

Moc nerozumím, prosím, jak dostanu pdf z tisku?
Pokud mám zobrazený třeba rozrod a zadám "tisknout aktuální zobrazení" tak nemám ani možnost náhledu a pokud chci aby schema zaplnilo formát A4 nefunguje "zvětšit na stránku" a metodou pokus omyl zvětšuji na správné % a nakonec i něco vytisknu. Ale to mi vůbec nestačí. Ráda bych normálně používala ukládání do pdf.

Kulda

Příspěvek od Kulda » 28 říj 2015 09:43

Mne totiz taky nefunguje ukladani do .pdf a .jpg a pokazde mi to hlasi jinou chybu, ale dam tisk a vyberu si tisk do .pdf, ( treba se da stahnout pdf creator coz se pak objevi v nabidce tiskaren) a tim se to vlastne do toho .pdf ulozi. Aniz bych neco stahovala tak mne se v nabidce tiskaren objevi i jako tiskarna .pdf. Nejsem IT neumim to tak vysvetlit.

miana

Příspěvek od miana » 05 lis 2015 18:16

Kuldo, děkuji. Stahli jsme pdf creator a ukládaní tímto způsobem funguje. Přesto to chápu jako nesystémové řešení a hlášení problému Netharovi trvá.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 úno 2016 13:37

Snažil jsem se opravit PDF export, ale zatím jsem bohužel neuspěl. Už mám k dispozici rodokmen, kde se chyba stává, ale zreprodukuji to pouze na nových windows. Na stařičkých vývojových se chyba nestává. Vede mě to k domněnce, že to není chyba v mém programu, ale nějaká nekompatibilita knihovny pro pdf (pdfHaru) s novějšími windows. Pokusím se zkompilovat novější verzi libhpdf, ale už pár let se tam taky nic nedělo, tak si nejsem jistý, jestli to k něčemu vůbec bude.

Odpovědět