záloha všech zapsaných dat

Vaše dotazy na autora Ancestry, které se přímo netýkají programu.
Odpovědět
mirzave
záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od mirzave » 05 srp 2012 21:57

Dobrý den, nedaří se nám s maminkou zazálohovat její vepsaná data. Málem o svou dvouletou práci při kleknutí svého počítače přišla a mnou asi naivně udělaná záloha na jiný počítač se ukázala bezcená-bez dat. Prosím proto o radu.
Předem děkuji Mirek

Uživatelský avatar
Nethar
Autor programu
Příspěvky:1332
Registrován:28 úno 2006 23:05
Bydliště:Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od Nethar » 05 srp 2012 22:01

Nenapsal jste, jak jste vaši "naivní" zálohu vytvořil, takže těžko konkrétně radit. Obecně stačí zálohovat soubor s příponou RODZ, který obsahuje data rodokmenu. Pokud nevkládáte obrázky přímo do databáze Ancestry, ale jenom se na ně odkazujete (doporučeno vzhledem k velikosti databáze), musíte zálohovat i tyto, podle toho, kde je máte na disku uložené.

adenium
Nováček
Příspěvky:1
Registrován:21 bře 2018 14:02

Re: záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od adenium » 21 bře 2018 20:22

Ve vašem programu se mi pěkně pracuje. Je možné stahnout si váš program na přenosný pevný disk a z něho po připojení se svými údaji pracovat? Bojím se, že v případě, že by se mi rozbil počítač, přijdu o všechny data. Zálohováním jen v programu se mi uloží pouze rodokmen (s příponou RODZ) , ale do programu píšu další údaje (matriky...) o které také nechci přijít. Je možné přesunout váš stažený program v mém počítači na přenosný pevný disk?-Půjde pokračovat v práci? Nepřijdu o data? Děkuji za dopověď.

Uživatelský avatar
DMU
Odborník
Příspěvky:573
Registrován:02 bře 2006 12:26
Bydliště:Cerekvice n.B. okr. Hradec Králové

Re: záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od DMU » 24 říj 2018 13:15

Program můžete mít i na přenosném disku. Jinak ty matriky se zálohují i s databází (pokud to vkládáte přímo do programu, ne někam do složky k programu).

Odpovědět