Výběr podle data poslední úpravy

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
Rosta Klemsa
Uživatel

Výběr podle data poslední úpravy

Příspěvek od Rosta Klemsa »

V poslední době se mi několikrát stalo, že jsem potřeboval zjistit, které osoby jsem naposled editoval. Tato informace je sice na záložce "Další údaje", ale nevím o tom, že by podle tohoto údaje šlo osoby setřídit. Existuje nějaká cesta v Ancestry 1? Šlo by to případně zahrnout jako vylepšení.
Vladimir Bobak

Re: Výběr podle data poslední úpravy

Příspěvek od Vladimir Bobak »

Priatelia, tie "Datum vlozenia" a "Posledna zmena" nie su trvale udaje. A pri "zakmite" pocitaca napr. pri resete po update, kedy su vsetky programy hromadne zatvarane a my sme nestihli predtym rucne riadne ukoncit nas program Ancestry .... znenazdajky dojde k ich strate.
Teda ak sa po takomto resete pocitac znovu spusti, tak sa objavi okno a v nom dve hlasky - tlacidla, ze:
"Jedna kópia programu už beží, ukončiť" a druha "Minule nastala chyba, pokračovať"
Ta prva je ako doporucenie zvyraznena. Ak to tlacidlo stlacime, tak sa program sice nacita ale neukonci, ale znovu zobrazi okno s tymi dvomi tlacidlami.
Ak stlacime druhe tlacidlo "Minule nastala chyba, pokračovať" tak sa program regulerne nacita do zakladnej podoby.
A ked sa vtedy pozreme na kartu "Dalsie udaje" tak tam kolonky "Datum vlozenia" a "Posledna zmena" budu s datumom toho dna, kedy sa ta udalost stala. A historicke prehlady o vlozeni a uprave osob su fuc. Pretoze tento novy datum dostanu vsetky osoby rovnako.
Myslim, ze by sa na to mohol pozriet aj konstrukter programu.
Teda neda sa ratat s tymito udajmi dlhodobo. Len po prvy "zakmit" ....
Vladimir Bobak
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Po pádu počítače jsou samozřejmě všechna data z Ancestry fuč, ale datum poslední změny osoby by to ovlivnit nemělo (ten by měl zůstat takový, jako byl ve chvíli posledního regulerního uložení), pokud se tento údaj ztrácí, je to chyba, podívám se na to.

Poslední procházené osoby se dají procházet šipkami vpravo nahoře, ale poslední změny to nejsou... napadá mě do Ancestry 1 jako jedna z variant zahrnout třeba datum poslední změny do exportu do TXT (teď to nejde, vzpomínám-li si dobře), to se otevře např. v Excelu, seřadí dle tohoto sloupce... ale asi je to příliš krkolomné.
Peter-SR
Častý návstěvník

Příspěvek od Peter-SR »

Mne polia Datum vlozenia a Posledna zmena nefunguju vobec. Otvoril som rodokmen a vsetky osoby maju nastavene v oboch poliach dnesny datum...
Peter
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Stalo se mi to třeba u rodokmenu Karla IV., který je zde k dispozici. Možná, když se nějak uvnitř více měnil formát uloženého souboru a verze (otevře se novější verzí než bylo uloženo), že dojde k tomuto problému, podívám se na to, nemělo by se to tak dít.
Odpovědět