Česká diakritika

Diskuze týkající se přídavného programu na generování HTML stránek od širšího.

Moderátor: sirsi

Odpovědět
neznalek
Uživatel

Česká diakritika

Příspěvek od neznalek »

Na web se mi nezobrazuje česká diakritika. Na PC mám nastavený vnitřní system na němčinu. Pro zpracování rodokmenu používám PAF5 s klávesnicí přepnutou na češtinu (jako teď). Potud vše OK. Rodokmen vygeneruji vždy jako GedCom a natáhnu do Ancestry2html. Vygenerování web je bez problémů, pouze se mi nezobrazí některé !!!! znaky s českou diakritikou. Prostě někde se čárka nebo háček objeví jinde ne. Přesný seznam písmen kde tomu tak je jsem zatím nezkoumal. A2H chci používat i nadále protože to je jediný program který "píše" česky. Alespoň já jiný neznám. Stejně tak Ancestry tato písmena nezobrazuje a proto jej nepoužívám i když je to, podle mého názoru, velmi dobrý program. Chtěl bych tento jev odstranit jinak než přepnutím vnitřního systemu počítače. Je to možné a pokud ano, tak jak ? Děkuji.
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká diakritika

Příspěvek od Nethar »

Ancestry 1 není Unicode, takže může zobrazovat speciální znaky pouze z jedné znakové sady - není možno například kombinovat češtinu a čínštinu, jak umožňují novější unicode programy. S kombinací němčiny a češtiny by snad nemusel být problém, více zde: http://ancestry.nethar.cz/forum/viewtop ... ode#p10784
neznalek
Uživatel

Re: Česká diakritika

Příspěvek od neznalek »

No, tak to je tak o čtyři třídy víš než chápu :cry:. Takže asi raději počkám na Ancestry 2 než něco v PC zvorám a přidělám si ještě víc problémů. Příznivci mého rodokmenu mi snad tu diakritiku prominou :biggrin .
Přesto velký dík za vysvětlení a hodně sil do dalších projektů !!
Odpovědět