zpomalení programu

Objevili jste chybu v programu Ancestry? Hned ji sem oznamte autorovi a případně prodiskutujte s ostatními. Chyby týkající se zobrazování však patří níže!
Odpovědět
novobilska
Nováček

zpomalení programu

Příspěvek od novobilska »

Váš SW nyní ve v. 1.0.21.86 používám k tvorbě soukromého rodokmenu už 15 let...
Před půl rokem se zadávání nových dat výrazně zpomalilo a nejde produktivně používat. Mám databázi 25000 osob.
Jsou tam většinou jen data, fot není moc a *.jpg jsou zmenšena.Ve FAQ jsem takový problém nenašla.
Než přejdu nerada!!! k jiné databázi, neznáte příčinu zpomalení? Žádnou indexaci či restruktualizaci jsem v těle SW nenašla.
Váš genealog mi maximálně vyhovuje, pokud Vás napadá nějaké řešení, sdělte mi ho prosím.....
Nepoužívám zastaralou VT /i7,SSD disk/.
V jaké fázi je avízované vyjití v.2? To by mohlo situaci vyřešit.
Zkusím ještě otestování s malým vzorkem DB do 250 osob....otestovala jsem DB s 20000 osobami a OK
Uložení pod jiným názvem taky nepomůže.....ani spuštění na jiném PC podobných vyšších parametrů.

S.Novobilská
duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Re: zpomalení programu

Příspěvek od duros »

novobilska píše: 15 zář 2021 11:15 ...
V jaké fázi je avízované vyjití v.2? To by mohlo situaci vyřešit.
...
To tu bolo preberané už viackrát, naposledy tu: viewtopic.php?f=32&p=12044#p12044
Apropos - Vašu otázku ste zadali dvakrát, odporúčam ten prvý post zmazať!
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: zpomalení programu

Příspěvek od Nethar »

Není mi znám nějaký důvod, proč by mělo být 25000 osob výrazně pomalejších než 20000 osob. Očekával bych postupné zpomalování, pokud tam nedošlo zároveň k nahrání nějakých obřích fotek, apod. Také samozřejmě záleží, co je pomalé, jestli samotné ukládání a nahrávání (velké soubory) nebo spíše práce s programem jako takovým (tak jsem to pochopil), pak je důvod asi opravdu ve velkém množství osob, procházení seznamů, aktualizování nabídek existujících bydlišť a takové věci.
Jednoznačně 25000 je už genealogické monstrum, doporučuji spíš rozdělit dle nějakého klíče na menší části (které případně jednorázově vkládat k celkové databázi) či jak píšete přejít na jiný software, který je na takové množství optimalizován.
Odpovědět