Nová verze na Windows Vista

Objevili jste chybu v programu Ancestry? Hned ji sem oznamte autorovi a případně prodiskutujte s ostatními. Chyby týkající se zobrazování však patří níže!
Odpovědět
cvacek

Nová verze na Windows Vista

Příspěvek od cvacek » 06 úno 2013 15:06

Zdravím,

před třemi dny jsem si stáhl nejnovější verzi programu a hned jsem ji vyzkoušel. K mému překvapení se mi na počítači jevila jako pomalejší: pro rolování v seznamu předků byla lišta zpomalená a problikávala. Problém se opakoval i po restartu programu a posléze i po restartu počítače. Občas se mi to stávalo i u předchozí verze, to však bylo způsobeno spuštěním ihned po přihlášení do systému, kdy počítač ještě zcela nenaběhl, přesto tento problém zmizel po pár vteřinách. Přešel jsem zpátky na starou verzi a je to opět v pořádku. Pro upřesnění - mám Windows Vista (x64 bit) a seznam předků čítá kolem 600 osob.

Zdraví
JV.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze na Windows Vista

Příspěvek od Nethar » 07 úno 2013 21:45

Dobrý den, co myslíte seznamem předků? Seznam osob v levé části okna? Žádné změny v poslední verzi zde provedeny nebyly. Co myslíte starší verzí?

cvacek

Příspěvek od cvacek » 23 úno 2013 18:53

Hezký den,

ano, seznamem předků mám na mysli seznam osob vlevo. Stará verze jest 1.0.21.76.

zdraví
JV

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2013 14:08

Může ještě někdo potvrdit toto zpomalení? Ve svých testech ho nezaznamenávám a ve změnách od verze 1.0.21.76 nevidím žádnou změnu, která by to mohla způsobovat.

honzacwa
Uživatel

Příspěvek od honzacwa » 01 zář 2013 07:16

Dobrý den.
Výče nahlášenou chybu nepozoruji, a s programem pracuji na dvou PC, jeden s XP a druhý s VISTA. Ale zjistil jsem, že zatím co na XP se mně při zobrazení vývodu objeví stromeček i s foto, při otevření ve VISTA se fotografie neukazují. Kde může být chyba? Uložená data v ancestry jsou totožná, na obou PC mám nainstalovanou verzi 86.
Děkuji.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 zář 2013 09:12

Nemáte to jenom jinak přednastavené v menu Nastavení -> Zobrazení?

Odpovědět