Export do pdf a jpg

Objevili jste chybu v programu Ancestry? Hned ji sem oznamte autorovi a případně prodiskutujte s ostatními. Chyby týkající se zobrazování však patří níže!
Odpovědět
York
Export do pdf a jpg

Příspěvek od York » 13 úno 2014 19:49

Ahoj pouzivam verzi Ancestry 1.0.21.86 a nejde me Ulozit aktivni zobrazeni vyvodu nebo rozrodu do pdf a ani do jinych formatu. Pokud je tam mene lidi, pise me export do pdf "Access violation... Read of adress 00..00". Pokud je tam hodne lidi, napise me to "External exception EEFFACE". Vzhledem k tomu, ze Ancestry je jediny program, ktery na rodokmeny pouzivam a mam v nem zapsane vsechny predky a nefunguje me ani export do GED nebo TXT, byl bych rad, kdyby se alespon podarilo zprovoznit ten export do pdf (ale samozrejme by bylo dobre mit i moznost exportu do ged souboru). Za pomoc predem dekuji.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Export do pdf a jpg

Příspěvek od Nethar » 14 úno 2014 15:20

Zobrazení může v některých případech zlobit, hlavně testovací PDF verze. Ale GED a TXT jsou snad v pořádku. Co přesně nefunguje?

York

Příspěvek od York » 20 úno 2014 09:19

No, ono to vyrobi nejakej soubor (.txt .ged), vidim ho kdyz treba dam Export, tak v tom dialogovem okne. Ale nevidim ho normalne v Pruzkumniku, mozna to nejak souvisi s tim zamkem co je u ikonky??
Stejne to teda udela u exportu do jpg, nic to nenapise (jakoze se export podaril, nebo tak neco), udela to soubor se zamkem a ja ho nikde nevidim... U toho exportu do pdf (na nem me teda zalezi nejvic), to vypisuje ty chyby, jak uz jsem psal.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 20 úno 2014 20:12

Vyexportujte například přímo na plochu, jestli soubor nemůžete najít, tam ho uvidíte. Zámek nevím přesně, jaký myslíte.

JVC
Uživatel

Příspěvek od JVC » 04 bře 2014 10:19

Mám verzi Ancestry 1.0.21.86. Také mě teď nefunguje uložení rodokmenu ve formátu *pdf které mi dříve fungovalo. Při pokusu o uložení v *pdf se mi objeví hláška Access violation at address 00686AC4 in module Ancestry.exe. Read of address 00000000
Napadá mne možná nesmysl jestli to není tím, že po zakoupení nového monitoru jsem si trvale nastavil Full HD rozlišení 1920 x 1080 a fonty písma 150% a s tím Ancestry neumí pracovat - viz příslušné varování o rozlišení při spouštění programu.
Pro export na papír je formát *pdf po všech stránkách nejlepší a jen nerad bych přecházel na jiný.
Rodokmen jde sice uložit ve formátu *jpg, ale velikost obrázku není navázána na "list papíru" jako je to v *pdf.
Funguje sice ještě uložení rodokmenu ve formátu vektorového obrázku *svg, ale tady zase text "vyskakuje" z rámečků pro jednotlivé osoby.

Mikesss

Příspěvek od Mikesss » 12 bře 2014 23:23

Ahoj Nethare, PDF opravdu nefunguje, export zahlásí chybu a dost. nezáleží ani na monitoru a při testu na dvou PC stejný výsledek :-(
hláška je : Access violation at address 00686AC4 in module 'Ancestry.exe'. Read of address 00000000.

Tunac
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac » 18 bře 2014 09:35

Mě ukládání do .PDF fungovalo naposledy ve verzi 1.0.21.60. Ještě že mám 2 komply, tak to přetáhnu do staré verze.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 19 bře 2014 14:09

To bude spíš obsahem rodokmenu jako takovým. Že to selže na něčem jako "otec neznámý" nebo tak. Nějaký rodokmen, čím menší tím lepší, kde se to stává, by se mi na odladění hodil.

f.demjan
Častý návstěvník

Příspěvek od f.demjan » 19 bře 2014 19:40

PDF format je možné dosiahnuť napr. http://ancestry.nethar.cz/forum/viewtop ... 504#p11504

JVC
Uživatel

Příspěvek od JVC » 03 dub 2014 16:32

Programovat sice neumím, ale to, že nejde uložit aktuálně vytvořený rodokmen do formátu *pdf přeci nemůže být způsobeno „obsahem rodokmenu“, kde to narazí na nějaký zádrhel typu „neznámý otec“. To uložení do *pdf má fungovat tak, že to vezme aktuálně zobrazenou stránku v Ancestry s vytvořeným rodokmenem a ta se jako celek má uložit do formátu, který mi vyhovuje. Při takovém ukládání již určitě počítač nehledá kdo je koho otcem, ale bere stránku jako jeden popsaný list papíru. Ancestry nabízí uložení ve formátu *jpg *pdf a *svg. Já osobně mám rodokmen vytištěný na papíře a k tomu účelu mi nejvíc vyhovuje formát *pdf, který bohužel v současné době nefunguje a vypisuje již několikrát zmiňovanou chybovou hlášku.
Úplně mimo mísu jsou rady od j.demjan, který jako důkaz, že to „jde“ nabízí snímek obrazovky s dalším doporučením, že program na konverzi do *pdf se nainstaluje jako tiskárna, ale už nepíše který soubor se pro konverzi použije. Tohle snad ví každý, kdo používá možná nejběžnější program Adobe Reader, který konverzi z klasického wordu do *pdf umí, ale podstata problému v Ancestry je úplně jinde. I na té „kopii obrazovky“ od j.demjana je vidět ty tři červeně zakřížkované ikonky o kterých je tady řeč. Dvě ikonky prostě fungují a třetí ne. Stačí na to pokus s nejjednodušším „rodokmen“ z několika osob, který si zkuste uložit někam mimo Ancestry.

Mikesss

Příspěvek od Mikesss » 04 dub 2014 10:08

Dobrý den,
Nepovažuji se za experta ale chtěl bych zde trošinku vyjasnit pojmy a dojmy. :-) Rád se nechám doplnit zkušenějšími kolegy.
Pro f.demjan : Formát PDF generovaný v Ancestry je formát který je určen pro tisk velkých formátů. Proto je vytvořen v křivkách. Laicky řečeno : velikost obrázku se díky křivkám přizpůsobí velikosti tištěného formátu bez ztráty kvality. Kdežto export stylem virtuální tiskárny nikdy nedosáhne požadované kvality. Tato varianta je vhodná pro standartní domácí tiskárny.

Pro JVC: Myslím že v něčem máte pravdu a v něčem ne a to je spíše otázka na Nethara jako na tvůrce programu. Pokud program dokáže strom na obrazovce vygenerovat měl by jej zvládnou i následně vyexportovat do požadovaného formátu, jelikož zde žádný konflikt dat nenastal. Ale teď začíná má nejistota! Je jasné že pokud generuji do JPG v podstatě přejímám obrázek který je zobrazený na ploše (asi) a nebo je generování JPG na jiném jednodušším principu. Nicméně pořád budu generovat jen obrázek. Ale u formátu PDF který se musí exportovat do křivek, pravděpodobně Nethar šahá spět do zdroje dat a zde asi nastává konflikt při exportu.

Doufám že jsem to zde napsal alespoň trochu srozumitelně, jestli ne, moc se omlouvám :anim34

Pro Nethara: Ještě potřebuješ zaslat rodokmen který nejde vyexportovat?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 dub 2014 20:59

Ano, potřebuju prosím.

Rosta Klemsa
Uživatel

Příspěvek od Rosta Klemsa » 24 dub 2014 12:55

Martine,
neposílám soubor (tak malý rodokmen nemám), ale právě jsem experimentálně ověřil export do PDF:
Win 7 Pro, Admin práva - nefunguje ani verze 1.0.21.86 ani ..76
Win XP Pro, Admin práva - fungují obě verze
víc sem nepátral z nedostatku času

jo a v PDFku nejsou obrázky, jen modré obdélníčky...

Rajce

Příspěvek od Rajce » 25 lis 2014 21:05

Potýkám se se stejnou chybou - nutně potřebuji udělat export do pdf a hlásí to zde zmíněné chyby (a přitom ještě před pár měsíci vše fungovalo a exportovala jsem bez problému i do jpg). Nějak na fóru nemohu najít, zda se problém vyřešil, poslední zmínka je tu někdy z dubna.
Když chci vyexportovat jen část rodokmenu, tak mi to chybu neohlásí (zvláštní), přijde mi, že to závisí na množství dat.
Nejsem moc pokročilý uživatel, tak prosím o radu.
Děkuji.
Laďka, Smiřice

mikes
Uživatel

Re: Export do pdf a jpg - obejití pdf chyby

Příspěvek od mikes » 27 pro 2014 20:19

Na problémy s exportem do pdf, vč. výše uvedené chyby, jsem taky kdysi narazil (u mě tam je pořád od starších až do poslední verze, od XP až po W8.1.) Ale nechtělo se mi to nějak řešit. Používám program Posterazor - http://posterazor.sourceforge.net/ Umí JPG, který Ancestry generuje OK, převést do pdf a ještě ho rozdělit na více stránek a třeba vč. přesahů na slepení. Pokud nemáte přístup k A0 plotru, tak je to super věc na velký rodokmen.

miana

Příspěvek od miana » 06 říj 2015 18:56

I já se potýkám se zde popisovaným problémem. Ať čtu diskuzi popředu či pozpátku, nepochopila jsem, co mám dělat aby mi export fungoval. Můj problém (Ancestery 1.0.21.86):
1) export do pdf - vůbec nejde objeví se: "access violation at address 00686AC4 in module "Acestery.exe." Read of address 00000000".
2) export do jpg sice funguje, ale je čitelný jen pokud je schéma velmi malé, takové co se bez zmenšování vejde na monitor NB. Pokud je schema větší, písmo v uloženém souboru je rozmazané a nečitelné - jak na monitoru, tak z tiskárny.
Prosím o pomoc- děkuji.

mikes
Uživatel

Příspěvek od mikes » 10 říj 2015 20:32

JPG export jede bez problémů. Nesmí se zmenšovat celý strom na obrazovku. Stačí si nastavit na kousku stromu velikost dle potřeby, udělat export do JPG. Vezme to vše i "za okrajem" obrazovky.
PDF pro tisk pak generuji mimo Ancestry jiným nástrojem. Velmi zajímavý je PosteRazor,který velké pdf rozdělí na menší formáty, které se pak dají slepit do velkého rodokomenu.

miana

Příspěvek od miana » 22 říj 2015 18:09

Mikesi, děkuji za reakci. Ale mě právě ani JPG nefunguje tak jak má! Popíšu jak postpuju: dám generovat u určité osoby (např.FM *1777, měl 5 dětí, podařilo se mi dohledat 6 generací potomků cca 80osob)
:Zobrazení/rozrod rodu/kolmé spojnice
1) na monitoru se objeví schema, aniž bych vůbec zmenšovala, uložím do jpg. které když následně otevřu je rozmazané!
2) na monitoru se objeví schema, kliknu 2x na lupu - (zmenším), uložím do jpg. které když následně otevřu tak je totálně rozmazané -nečitelné.
Nejhorší na tom je, že mám pocit, že před rokem bylo rozmazání menší. Tehdy jsem potřebovala tisknout pouze menší schemata a problém jsem obcházela printscreenem.
Mužete mi (jako počítačovému samoukovi ve středním věku) vysvetlit jak generujete do pdf mimo Ancestery?
děkuji

Pepa01
Uživatel

Příspěvek od Pepa01 » 26 čer 2016 13:47

Mám rodokmen s jednou osobou, kde je tato chyba - uložit aktivní zobrazení v PDF formátu.
Přílohu posílám Netharovi e-mailem.
Testováno pro Ancestry 1.0.21.86, Windows 10

pavels27
Nováček

Příspěvek od pavels27 » 14 pro 2016 08:10

Podařilo se mi najít řešení a exportovat zobrazení rodokmenu do .pdf. V souboru Ancestry.exe, kterým se spouští program, je nutné ve vlastnostech souboru v záložce "Kompatibilita" v části "Režim kompatibility" nastavit "Tento program spustit v režimu kompatibility pro: Windows XP (service Pack 3)." Odzkoušel jsem to na Windows 10.

JVC
Uživatel

Příspěvek od JVC » 19 pro 2016 12:48

Žádnému z uživatelů Ancestry asi neuniklo, že stále nefunguje ukládání výstupu rodokmenu do formátu s koncovkou *pdf z ikony, která je k tomu určena. Po poradě s mým synem jsme zjistili, že celý problém se nechá obejít. Nejdříve je nutné zjistit, jaké máte ve svém počítači nainstalované tiskárny. Jejich nabídka by měla být vidět v „zařízeních a tiskárnách“. Ve Windows 10 se mi objevilo zařízení „Microsoft Print to PFD“, pokud tam něco podobného nemáte, je možné dodatečně nainstalovat kompilátor do formátu *pdf na příklad CutePDF Writer. K dispozici je zdarma. Umístí se tak, aby byl vidět v „zařízeních a tiskárnách“.
Potom už je vše jednoduché. V Ancestry vygenerujeme zobrazení rodokmenu a klepneme na ikonku „tisknout aktivní zobrazení“. Objeví se stránka s nabídkou „zařízení a tiskáren“. Vybereme „tiskárnu“ Microsoft Print to PFD, nebo CutePDF Writer a následně poklepáním uložíme celý grafický výstup ve formátu s koncovkou *pdf. Jenom si ohlídejte kam soubor ukládáte, abyste ho v PC našli.
Pro doplnění: Používám Windows 10 a poslední verzi Ancestry 1.0.21.86. V databázi Ancestry mám v současnosti asi 830 jmen. V grafickém výstupu zobrazení Ancestry "strom příbuzenstva" se mi generuje kolem 200 osob. Vše jde bez problému uložit do formátu s koncovkou *pdf.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 21 pro 2016 14:24

PDF se ukládá přes externí dll knihovnu, kterou jsem netvořil. Jak se zdá, nefunguje pod Windows 10. Je možné do PDF ukládat oklikou přes virtuální tiskárnu, jak se píše v posledním příspěvku, nebo zkusit mód kompatibility z příspěvku ještě o jedna výše.

Odpovědět