Nahrání souboru se nezdařilo !

Objevili jste chybu v programu Ancestry? Hned ji sem oznamte autorovi a případně prodiskutujte s ostatními. Chyby týkající se zobrazování však patří níže!
Odpovědět
Mojo
Nováček

Re: Nahrání souboru se nezdařilo !

Příspěvek od Mojo »

Dobrý den,

při ukládání změn v rodokmenu se objevila hláška Uložení souboru se nezdařilo. Ovšem datum a čas uložení (změny) souboru rodokmenu (.rodz) je shodný s datem a časem incidentu. Při pokusu tento soubor otevřít se objeví hláška Nahrání souboru se nezdařilo. Je možné nějak zachránit data z havarovaného souboru? :sad49

Při práci před osudným uložením se mi objevila hláška Access violation… Mohlo by to nějak souviset se změnou partnera. Chtěl jsem vložit druhou manželku, ale mylně jsem zvolil Změň partnera, což mi otevřelo novou osobu. Pokud si to dobře pamatuji, tak jsem tuto „novou manželku“ ze seznamu partnerů smazal. Ale u této nové osoby zůstal manžel dál navázaný a při pokusu smazat partnera u této osoby se objevila chybová hláška.

Když jsem chtěl problém znovu nasimulovat na cvičném souboru, tak to fungovalo všechno správně.

Používám Windows10 a Ancestry 1.0.21.86. Do této doby vše fungovalo v pořádku.
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Zašlete mi prosím soubor mailem, zkusím se podívat, co půjde zachránit.
havlik
Nováček

Příspěvek od havlik »

Dobrý den,
Již dlouho a rád používám Váš program Ancestry (můj rodokmen má více než 300 osob). Včera jsem přidával novou osobu do rodokmene. Nahrál jsem data, fotku osoby a při ukládání mi program napsal: Nahrání souboru se nezdařilo. Od té doby se mi soubor nepodařilo otevřít, stále ukazuje stejnou chybu a má velikost 0kB. Zálohu bohužel žádnou nemám. Chtěl bych Vás poprosit, zda byste se na soubor mohl podívat. Sám si s tím již nevím rady a bylo by mi i celé rodině líto o rodokmen přijít.
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Pošlete na ancestry zavináč nethar.cz, třeba přes úschovnu. Fotky dle mého lepší vkládat externě, ale hromadně předělat to nejde, to jsem programoval až do dvojky, kde se to dělá automaticky při prvním otevření, protože už tam ani interní možnost nebude.
richardrg
Nováček

Příspěvek od richardrg »

Dobrý den,

také mi nejde otevřít soubor. Standardně se data ukládala dlouho a neustále mi to psalo chybové hlášení.
Můžete se připojit přes vzdálenou plochu, nebo potřebujete skutečně poslat data?

Děkuji
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Přes vzdálenou plochu to bohužel nevyřeším, musím se v rodokmenu "pohrabat" a zkusit archív obnovit. Nicméně těch několik případů, kdy se něco takového stalo, většinou nekončí moc dobře, data rodokmenu jsou ztracená, zachráním jen některé fotografie. Důvod je bohužel neznámý. Určitě důrazně doporučuju pravidelně rodokmen zálohovat. Počítač se rozbíjí pravidelně, o celý disk se dá přijít v jediném okamžiku, takže vše důležité je třeba pravidelně zálohovat ještě někam bokem.
Odpovědět