Kolik osob v rodokmenu je limit?

Vaše dotazy na autora Ancestry, které se přímo netýkají programu.
Odpovědět
lukashsax

Kolik osob v rodokmenu je limit?

Příspěvek od lukashsax » 22 říj 2010 14:32

Zdravim.
Predne bych chtel neskutecne pochvalit autora programu!!! Mam dotaz, zda existuje nejaky limit poctu lidi, pri kterem program jiz neni schopen nadale ukladat nove osoby. V soucasnosti jsem na cisle 7300 a pocitam, ze behem nekolika let toto cislo vzroste na zhruba 20-40.000. Nerad bych to pak delal v jinem programu. Preci jen je to dost osob a udaju. :o)))
Dekuji.
Lukas Ondrusek

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik osob v rodokmenu je limit?

Příspěvek od Nethar » 22 říj 2010 14:35

Takovy limit v podstate neexistuje. Jste omezen pouze pameti sveho pocitace. Plus samozrejme rychlosti, cim vice osob, tim mohou byt operace s rodokmenem pomalejsi. Nicmene pokud byste zaznamenal pri velkych poctech osob nejakou pomalou funkci, staci dat vedet (nejlepe s rodokmenem, na skutecnych datech se testuje lepe nez na umele vytvorenych) a pokusim se zrychlit.

lukashsax

Příspěvek od lukashsax » 22 říj 2010 14:42

Je pravda, ze trva delsi dobu, kdyz prerazuju na nove vytvoreneho rodice - otce - deti na matku. Pak to je docela na dlouho. Ale jsem s tim smiren kvuli poctu lidi. Jinak by mi to hazelo obcas chybu pri ukladani, ze se vyskytla nejaka nepredvidana chyba a soubor se mi ulozil jako 0kB. Byl to problem, kdyz jsem nemel zalohu. Parkrat se mi to stalo, ale slo "pouze" o nejakych 800 lidi. :o) S tim se proste pocita. Zatim se mi to nestalo, o to casteji ted zalohuji. Co se tyce vzhledu vygenerovanych stranek, take bych se hlasil o nejakou verzi s volnou moznosti uprav barev apod. Ale i tak je to super a jeste jednou dekuji.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 22 říj 2010 16:09

lukashsax píše:..... Co se tyce vzhledu vygenerovanych stranek, take bych se hlasil o nejakou verzi s volnou moznosti uprav barev apod.....
Stranky generuje podprogram Ancestry2html, ktoreho tvorcom je sirsi a forum k nemu je castou tohoto fora. Najdete ho tu: http://ancestry.nethar.com/forum/viewforum.php?f=22
Ale inak volnosti sa medze nekladu...pokial mate trosku skusenosti, mozete si sablony upravit sam, tak ako mnohi z nas;-)

Odpovědět