Sňatky příbuzných

Vaše dotazy na autora Ancestry, které se přímo netýkají programu.
Odpovědět
pripluv
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Sňatky příbuzných

Příspěvek od pripluv » 30 pro 2010 12:27

Hezký den, v první řadě chci pochválit program Ancestry, pracuji v něm už několik let a musím říct, že je fakt výborný.

A mám dotaz. Konkrétně na sňatek v rodině, tedy, když si jeden můj předek vezme dceru sestřenice své sestřenice (poněkud zamotané, ano :) ). Když si dám vykreslit rodový strom, tak v jistém bodě (sňatek těchto dvou) jde od každého svá vlastní větev. Takže já s mými rodiči a prarodiči a… jsme v nákresu dvakrát (popsal jsem to poněkud kostrbatě, pro lepší pochopení jsem schopen uploadnout sken).

Umí Ancestry toto propojit (takže strom by se v části zase uzavřel), nebo neumí, nebo dělám něco špatně?

Díky

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sňatky příbuzných

Příspěvek od Nethar » 31 pro 2010 11:21

Ancestry to umělo, pak to po jedné předělávce zobrazení zapomnělo, ale zase ho to naučím, o chybě vím ;-)

pripluv
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pripluv » 03 led 2011 07:28

Super, díky moc.
Občas nestačím valit bulvy, co to ti předci dělali, jak se do toho dostávám hlouběji, tak už mám prokříženou půlku vesnice :mrgreen:

honzacwa
Uživatel

Příspěvek od honzacwa » 16 dub 2014 21:16

taky se připojuji s podobným problémem: můj předek si jako vdovec vzal dceru svého bratra; ta už byla jako narozená uložena v rodokmenu i s ID, není se mně nový manželský svazek s ID (kde by nevěsta měla dostat nový jako novomanželka po manželovi) "kouše" a dělá neplechu; když jí dám nové ID, vypadne z původní rodiny (větve), když ponechám starý ID, nepropojí mně to správně s manželem.
díky.

Odpovědět