Struktura databáze

Vaše dotazy na autora Ancestry, které se přímo netýkají programu.
Odpovědět
Cibi

Struktura databáze

Příspěvek od Cibi » 13 bře 2011 10:23

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat , zda-li existuje nějaká šablona nebo model pro databázi genealogických programů. Ve škole máme vytvořit vlastní databázi a mě napadla právě genealogická databáze, ale nevím si moc rady jak jí správně navrhnout (myslím hlavně tabulky a relace).
Dík ;)

flukas

Re: Struktura databáze

Příspěvek od flukas » 13 bře 2011 22:37

Za standard a tedy vlastně i určitou šablonu se považuje formát gedcom. Pohled na specifikaci xml pro ancestry je taky povznášející :)

Genealogickou databázi jsem sám nikdy netvořil, ale vyšel bych z toho, že vazba mezi rodiči a dětmi je 1:n, (dítě má jednu matku a jednoho otce, rodiče můžou mít víc). Manželství/partnerství můžou vznikat kdokoliv s kýmkoliv => relace n:m. Takže bych začal tabulkou osob se sloupci (jméno, matka, otec + spoustu dalších informací) a relační tabulkou manželství. Pro vylepšení by tam mohla být tabulka míst (a u osob jen odkazy na ně, protože se opakují). Když budeš chtít rychle vyhledávat tak by mohlo být zajímavý i tu databázi trochu denormalizovat a vytvořit i tabulky rodiče->děti, sourozenci... podle potřeby.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 bře 2011 08:51

Dělat za někoho domácí úkoly se nevyplácí (tomu někomu) :-) Ale našel jsem cosi zaprášeného kdesi hluboko ve svých zálohách, za správnost neručím, doporučuji jako inspiraci.
Přílohy
er.jpg

Cibi

Příspěvek od Cibi » 16 bře 2011 18:44

Díky, tak jsem to vyřešil trošku šalamounsky, ale prošlo to :character49

Odpovědět