Stránka 1 z 1

Hromadné nahrazení textu

Napsal: 20 črc 2011 10:02
od pripluv
Je možné nějakým fíglem hromadně nahradit text?
Příklad – narodilo se mnoho lidí v jednom domě v jednom městě, mám u nich uvedeno město. Časem dohledám onen konkrétní dům a rád bych byl, aby všichni, u kterých mám narození Horní Dolní tam měli Horní Dolní, čp. 1 třeba. Použitelné to třeba je také při přečíslování domů apod.

Re: Hromadné nahrazení textu

Napsal: 20 črc 2011 10:27
od Nethar
Bohužel v Ancestry 1 to není přes rozhraní programu možné, ale mám to na seznamu do dvojky.

Re: Hromadné nahrazení textu

Napsal: 21 črc 2011 06:51
od pripluv
Z čehož vyplívá, že se na dvojku těším čím dál víc :P
Díky

Re: Hromadné nahrazení textu

Napsal: 21 črc 2011 18:24
od flukas
Pšš, rodx je zazipované xml, což by měla být dostatečná nápověda jak to udělat. Pokud není tak bude nejlepší počkat na další verzi.

Re: Hromadné nahrazení textu

Napsal: 21 črc 2011 22:50
od Nethar
RODZ je zazipovaný archív, kde je mimo jiné RODX, což je formát XML. Takže tam je možné změny udělat. Ale autor to oficiálně nikomu neříká a nechává zodpovědnost za případné problémy na hackerech :-)

Re: Hromadné nahrazení textu

Napsal: 27 črc 2011 11:36
od pripluv
Zeptám se rovnou – jak to vypadá s A2? Přemýšlím, jestli se mám pouštět do rozvrtávání se, nebo jestli si radši nepočkat :?:

Re: Hromadné nahrazení textu

Napsal: 01 srp 2011 11:39
od Nethar
A2 je v prázdninovém útlumu, například dnes v noci jsem se vrátil z dovolené, a brzy se chystáme zase pryč, tak se teď moc neděje. Z dlouhodobého hlediska bych do konce roku rád začal průběžně vydávat nějaké testovací verze, jakmile to bude mít jenom trochu smysl místo současných videí, ale plnohodnotný produkt to letos nejspíš ještě nebude, bude to opravdu jenom pro skalní příznivce, aby mohli kritizovat a odhalovat chyby hned v průběhu. Jak rychle to půjde uvidíme, jádro je vcelku hotové, teď dělám otravnou práci tvorby jednotlivých kolonek (uživatelské rozhraní).