Minimalizace velikosti *.rodz

Vaše dotazy na autora Ancestry, které se přímo netýkají programu.
Odpovědět
pripluv
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Minimalizace velikosti *.rodz

Příspěvek od pripluv » 19 lis 2011 13:38

Hezký den,
dnes jsem si čirou náhodou rozkliknul rodokmen *.rodz. Popíšu to asi blbě, ale protože nemám s touto příponou asociován žádný program, dostal jsem se dovnitř tohoto.
Před časem jsem všechny fotky, dokumenty a vše krom hlav předělal pouze jako externí linky, velikost souboru *.rodz se mi z nějakých 450 Mb (hrozný číslo) smrskla na přijatelných 51 Mb.
Mno a po tom otevření *.rodz jsem zjistil, že v těle programu je stále vložených cca 30 fotek a 50 dokumentů. Zkusil jsem je natvrdo odmáznout a *.rodz se mi zmenšil na nějakých 3,4 Mb. Což je sympatická velikost, jen se bojím, abych tímto násilným výmazem někde něco nenarušil (to, že smazané obrázky mám nalinkované z pevného disku jsem si zkontroloval).

Takže ve mě hlodají dvě otázky:
1. neponičím něco násilným vymazáním, jak jsem popsal výše?
2. je standardní, že velikost *.rodz při vložených 2 519 osob, 330 vložených hlav a 2460 nalinkovaných obrázků z pevného disku je 3,4 Mb?

Díky.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimalizace velikosti *.rodz

Příspěvek od Nethar » 19 lis 2011 13:53

Násilné vymazání fotek z obsahu archívu RODZ či vůbec jakýkoliv zásah do něho je samozřejmě z mé strany nepodporovaný a nedoporučený, poškodit se může cokoliv.
Zbylé fotografie jsou možná stále vložené v rodokmenu, jenom nejsou přiřazené konkrétní osobě (volně tam někde visejí), dá se to zobrazit na kartě Fotky, ale pokud je fotek v rodokmenu hodně, ty nepřiřazené žádné osobě se špatně hledají, to bude stejně jinak v Ancestry 2.

Zmiňovaná velikost je víceméně standardní, je potřeba pouze uložit textová data jednotlivých osob, záleží na jejich množství, ale to bude pár kB, velikost zabírají tedy patrně jenom malé fotky hlav.

pripluv
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pripluv » 19 lis 2011 17:11

Jsem samozřejmě první verzi (tu s těma fotkama visícíma) zazálohoval. V kartě fotky tedy umím najít nepřiřazené obrázky? Zkusím to tak a vymazat je korektně. Jsem zvědav...

Jo, zapomněl jsem napsat, že po tomto násilném vymazání mi při prvním otevření program hlásil, že mu tyto chybí, po uložení a znovuotevření už nehlásil nic.

pripluv
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pripluv » 19 lis 2011 23:07

Tak jsem to vsechno prolezl a bylo to jak pises - neprirazene fotky a soubory. Pres to okno fotky jsem to promazal a jsem na tech plus minus tri a pul mega. Fajne :anim11

angleblue63

Příspěvek od angleblue63 » 15 říj 2012 08:39

V samotnom programe Ancestry som sa s podobným problémom nestretol. Keď si vytvorím "cvičný súbor", vykonám export a následný import, je všetko OK. Problém je, že sa mi to deje s najväčším súborom, kde mám rozpracovanú väčšinu rodiny.
Máte tip, čo s tým?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 18 říj 2012 17:03

angleblue63 píše:V samotnom programe Ancestry som sa s podobným problémom nestretol. Keď si vytvorím "cvičný súbor", vykonám export a následný import, je všetko OK. Problém je, že sa mi to deje s najväčším súborom, kde mám rozpracovanú väčšinu rodiny.
Máte tip, čo s tým?
A co se přesně děje, objevují se nepřiřazené fotografie?

Odpovědět