Stránka 1 z 1

záloha všech zapsaných dat

Napsal: 05 srp 2012 21:57
od mirzave
Dobrý den, nedaří se nám s maminkou zazálohovat její vepsaná data. Málem o svou dvouletou práci při kleknutí svého počítače přišla a mnou asi naivně udělaná záloha na jiný počítač se ukázala bezcená-bez dat. Prosím proto o radu.
Předem děkuji Mirek

Re: záloha všech zapsaných dat

Napsal: 05 srp 2012 22:01
od Nethar
Nenapsal jste, jak jste vaši "naivní" zálohu vytvořil, takže těžko konkrétně radit. Obecně stačí zálohovat soubor s příponou RODZ, který obsahuje data rodokmenu. Pokud nevkládáte obrázky přímo do databáze Ancestry, ale jenom se na ně odkazujete (doporučeno vzhledem k velikosti databáze), musíte zálohovat i tyto, podle toho, kde je máte na disku uložené.

Re: záloha všech zapsaných dat

Napsal: 21 bře 2018 20:22
od adenium
Ve vašem programu se mi pěkně pracuje. Je možné stahnout si váš program na přenosný pevný disk a z něho po připojení se svými údaji pracovat? Bojím se, že v případě, že by se mi rozbil počítač, přijdu o všechny data. Zálohováním jen v programu se mi uloží pouze rodokmen (s příponou RODZ) , ale do programu píšu další údaje (matriky...) o které také nechci přijít. Je možné přesunout váš stažený program v mém počítači na přenosný pevný disk?-Půjde pokračovat v práci? Nepřijdu o data? Děkuji za dopověď.

Re: záloha všech zapsaných dat

Napsal: 24 říj 2018 13:15
od DMU
Program můžete mít i na přenosném disku. Jinak ty matriky se zálohují i s databází (pokud to vkládáte přímo do programu, ne někam do složky k programu).