Nová registrace

Připomínky k této diskuzi a informace o případných aktualizacích.
Odpovědět
namor
Stálý přispěvovatel
Nová registrace

Příspěvek od namor » 20 čer 2012 15:11

Tak mám velké obavy, aby tady většině uživatelů včetně Nethara neskončila doba registrace :indif8 :character71
NAMOR

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová registrace

Příspěvek od Nethar » 22 čer 2012 08:50

Doba registrace?

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 31 srp 2012 17:43

Ale já přece vím, že to tady nikomu nehrozí, aby se mu třeba po půl roce od posledního přihlášení zrušil účet, ale chtěl jsem jenom tak lehce naznačit, že by nějaké oživení ze strany autora nebylo na závadu. Bude ještě nějaká aktualizace 1.0.21, nebo se jenom čeká na Ancestry 2 ?
NAMOR

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 zář 2012 10:22

V současné verzi budu opravovat jenom nějaké větší a závěžnější problémy, jestli se objeví, případně nějaké úpravy, které se pro vás hodí a přitom mi nepřidělají moc práce. Jinak spíš už jenom Ancestry 2. Před prázdninama to dost poskočilo a už jsem plánoval nové video, ale zase to utichlo - léto, dovolená, atd... máme tady září a snad se brzy budu moci zase něčím pochlubit. Předělal jsem co se dalo do Qt (uživatelské rozhraní, práci se soubory, překladové soubory, apod.), s novými funkcemi vše rozchodil, rád bych ještě nějak dokončil práci s fotografiemi, než natočím další informační video.

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 07 zář 2012 14:01

Nethar píše:.......... případně nějaké úpravy, které se pro vás hodí a přitom mi nepřidělají moc práce.
No já už jsem tady v době testovacích verzí koncem roku 2006 orodoval za samostatnou záložku na "Poznámky", která by byla společná pro všechny karty, tedy něco jako je záložka "Statistika rodokmenu", jenže prázdná, kam bych si mohl psát poznámky průběžně při listování v kartách, na co je potřeba se zaměřit, co dodělat, abych si to nemusel psát na papír a vydrželo to tam třeba několik let, kdy už by poznámka na papíru byla dávno v koši. Tenkrát tady kolem toho probíhala zuřivá diskuze, co by to všechno mohlo umět, div že by to samo nehledalo v archivu. To by nebylo třeba, prostě jenom kus volné plochy na poznámky, na hodně poznámek.

Odladěné verze Ancestry 2 se už asi nedožiju, tak alespoň tohle kdyby mohlo být , pánko velkomožný. :character9
NAMOR

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 08 říj 2012 11:27

Měsíc pryč a žádná reakce a nebo že by se na tom tak usilovně pracovalo ? :confused76

A nebo né ? :sad49
NAMOR

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 říj 2012 22:16

posledni mesic se na tom nepracovalo :-) nebyl cas, ale zimni casy jsou zde, bude to lepsi. Kazdopadne ac se to zda jednoduche, takovahle vec uznje docela velky zasah, ted se mi s ancestry 1 uz proste nechce ztracet moc casu, staci kolik vyrizuju stale support mailu, chci pokracovat hlavne na dvojce, at se ji vsichni dozijeme :-)

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 25 říj 2012 09:35

A skutečně by to byl tak velký a složitý zásah do programu vlepit tam jednu prázdnou záložku ? :character9
NAMOR

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 říj 2012 22:02

Docela ano, souvisí s tím dost dalších věcí, v tom se mi moc vrtat nechce. To už spíš přidat jenom kolonku do karty obecně. Nahromadilo se mi pár dalších věcí (nová klíčová slova do zobrazení, apod.), takže nějaký update Ancestry 1 asi v blízké době dělat budu muset.

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 02 lis 2012 13:45

Tak tam by byla myslím úplně zbytečná. Na poznámky v kartě je dost místa třeba v doplňujících textech. Tahle by měla sloužit pro všechny karty, aby byly poznámky pohromadě, jinak pozbývá smyslu.

Takže dík, když to nejde, tak se holt nedá nic dělat a dál to jistí blok na poznámky.
NAMOR

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 lis 2012 08:44

Ano, rozumím, že to mám být společné, nemyslel jsem kartu Základní údaje, ale úplně první kartu s obecnými údaji o celém rodokmenu.

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 06 lis 2012 14:19

Jj, to by šlo ! Toho jsem si vůbec nevšimnul, že tam je prostor pro poznámky.

Díky !
NAMOR

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 led 2013 21:12

Chtěl jsem to teď programovat do Ancestry 1 (novou kolonku na kartě obecně), ale má to vůbec smysl? Nestačí prostě na poznámky to veliké okno "Další údaje" na kartě "Obecně"? Je to velké, dají se tam psát poznámky, je to společné pro celý rodokmen ne pro jednotlivé osoby,... zatím to tak nechávám, jdu vydat novou verzi Ancestry 1, můžeme časem doplnit toto a další drobnosti do Ancestry 1, pokud budou potřeba.

Odpovědět