RSS

Připomínky k této diskuzi a informace o případných aktualizacích.
Odpovědět
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:
RSS

Příspěvek od Nethar » 21 pro 2008 13:36

Nyní můžete odebírat novinky z diskuzního fóra prostřednictvím RSS.
V Mozille se ikonka RSS zobrazuje v adresním řádku. Nevím, jak je to jinde, ale případně je možno použít přímo adresu:
http://rodokmen.webzdarma.cz/forum/syndication.php

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS

Příspěvek od sirsi » 21 pro 2008 20:45

Moc díky za ty RSSka, přesně tohle jsem si vždycky přál pod stromeček :), takhle už mi neunikne ani jediný příspěvek...

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 27 pro 2008 13:32

Prosím, jak fungují RSS, zapnul jsem si je, do oblíbených mi skočil kanál "Ancestry RSS", kde se mi začali objevovat příspěvky, ale nějak nevím jak to používat resp. jak mají potom zmizet. :sad Používám Firefox.
To mám na fórum vstupovat pouze přes ty jednotlivé položky v RSS a nebo mohu i přes běžné přihlášení (jméno + heslo) a prohlížet si nové příspěvky přes stromovou strukturu fóra?
Prosím, jednoduché a srozumitelné věty. :-)

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 27 pro 2008 14:19

V oblíbených ti sice přibývají nové příspěvky, ale potřebuješ ještě nějakou čtečku, která tě na ně bude upozorňovat. Mám též firefox a používám ideální rozšíření FirefoxSidebar

Nastavení doporučuji následující:
Obrázek

Po obdržení nového rss záznamu se u oranžového rss tlačítka (nahoře vedle adresy) zobrazí hvězdička:
Obrázek

Po kliknutí na toto tlačítko se vlevo zobrazí panel s novými články (příspěvky v našem případě), kde lze kliknutím rovnou přejít do daného tématu diskuzního fóra. Přečtené se automaticky skrývají.
Obrázek

Normální procházení fóra je stále možné. RSS jsou pouze nová možnost jak rychleji sledovat změny.

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 27 pro 2008 22:01

Širší: Díky, zdá se, že to funguje. Uvidím zítra. :-)

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 08 úno 2009 11:06

Mám dotaz, stydím se ho napsat, protože odpověď bude určitě jednoduchá, ale nevím jak na to přijít. :oops:
RSS čtečka funguje, ale pouze na některá témata, některá se nezobrazují a já nevím proč (tedy domnívám se, že ta na které nefuguje jsou nová témata a možná některá, kde bylo dlouho mrtvo a pak se probudila). Určitě s tím jde něco udělat, protože jinak je funkce čtečky taková divná.

Dlouho jsem se řídil čtečkou, kde jsem si četl nová témata, na přehled diskuze jsem nechodil a pak jsem k velkému údivu zjistil, že existuje spousta nových nebo znovu otevřených témat, o kterých čtečka nevěděla.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 08 úno 2009 11:15

Jejda, já 100% spoléhám na čtečku. Bojim bojim jestli mi něco uteklo... Jdu to prozkoumat.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 08 úno 2009 11:20

RSS čtečka je super věc, používám ji na běžné RSS zdroje, ale na diskuzi jsem si ji už vypnul a kontroluji to ručně. Vadí mi například to, že mě po pár minutách upozorní na můj vlastní příspěvek a pak jsou trochu problémy s tématy, které přesouvám z kategorie do kategorie (buď nenahlásí nebo naopak nahlásí celé vlákno znovu), upravované příspěvky, apod.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 08 úno 2009 11:34

Upozornění na vlastní příspěvky mě taky vadilo, proto jsem nedávno přešel na jinou čtečku než tu co jsem posledně doporučoval (http://www.studna.cz/2952/komunikacni-a ... eedreader/), která nejenže umí neupozorňovat na příspěvky od určitého autora, ale také umí nastavit různou periodu kontroly nových příspěvků pro různé zdroje (což ocením zejména proto, že u fóra mě zajímají novinky okamžitě - třeba po 15 minutách, kdežto nějaký kanál na youtube, kde je nové video jednou za měsíc má cenu kontrolovat třeba jen jednou za 2 dny)

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 11 úno 2009 07:18

Už vím proč se někdy příspěvky ztratí Obrázek . Dnes se mi to taky stalo, čekal jsem odpověď v jednom tématu a naštěstí jsem měl tu stránku otevřenou v prohlížeči, takže jsem si toho všimnul, pak kouknu do rss a tam o tom nebyla ani zmíňka. Zobrazil jsem si tedy zdrojový kód rss souboru (http://rodokmen.webzdarma.cz/forum/syndication.php) a bylo jasno, on totiž obsahuje pouze nejnovějších 10 článků, tudíž pokud se přes noc, kdy mám počítač vypnutý napíše více než deset příspěvků (což není vůbec problém) čtečka ty starší už nemá šanci zobrazit. Jakmile si je jednou čtečka přečte tak si je pak pamatuje už napořád a pouze čas od času stáhne znovu seznam nejnovějších deseti a případně zobrazí ty které ještě předtím neměla, takže jich můžu mít nepřečtených klidně 50, ale musí si dostatečně často čtečka aktualizovat.
Řešení: Poprosil bych Nethara, zda by nešlo nějakým parametrem či nastavením modulu na rsska nastavit vyšší počet zobrazovaných příspěvků (nebo možná ještě lépe nějakým url parametrem rss kanálu).

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 úno 2009 09:37

chars=[number] - number of characters per post, HTML and BBCode tags get stripped: syndication.php?chars=200
count=[number] - number of most recent posts: syndication.php?count=3
fid=[number,numberX] - forum id, multiple id's separated by a comma: syndication.php?fid=32,50
t=1 - first post of topics only: syndication.php?t=1
t=2 - last post of topics only: syndication.php?t=2
type=atom - Atom format: syndication.php?type=atom

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 11 úno 2009 09:39

Geniální, díky moc!!!

č.m.

Příspěvek od č.m. » 13 bře 2009 18:06

Jenom ještě pro pořádek zopáknu, že url odkas na rss je od teďka:

http://ancestry.nethar.com/forum/syndication.php

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 dub 2009 18:28

V novém designu byl opravdu problem s RSS, jiz by to melo byt v poradku.

Odpovědět