Nápověda k Ancestry

Témata týkající se webových stránek programu.

Jak by se měla jmenovat stránka s nápovědou pro Ancestry?

Ancestrypedia
13
43%
WikiAncestry
17
57%

Celkem hlasů: 30

DMU
Odborník

Nápověda k Ancestry

Příspěvek od DMU » 22 říj 2008 09:06

S blízící se novou verzí se připravuje i nová nápověda ve formátu wiki ( http://cs.wikipedia.org/ ) na místo původní, statické na http://www.ancestry-napoveda.ic.cz/

Zajímalo by mě, jaký název zvolit. Respektive já ho uz zvolil, ale nějak se mi to rozle?elo v hlavě a teď si nejsem jistý.

Ancestrypedia - Ancestry + encyklopedie
WikiAncestry - wiki ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Wiki ) + Ancestry

Nebo máte jiný nápad pro název?

Webovou stránku zveřejním, az jí celou dodělám. I kdyz, pokud budete netrpělivý, a budete hledat (tím nemyslím pomocí vyhledávače), určitě jí najdete :wink: . Pokud by měl někdo zkusenosti se zadáváním článků, obrázků, formátování těchto stránek atd., rád uvítám pomoc. Kdo by měl zájem, napi?te.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 22 říj 2008 09:30

Hm, prezrel som najnovsie stranky za poslednych 16 dni...a nic...:-/

Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Hrneček » 22 říj 2008 13:44

Ancestrypedia je úplně super, víc bych neřezil.

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 22 říj 2008 14:10

Abych Vás navnadil, uká?u Vám logo:

Obrázek

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 22 říj 2008 16:59

Ech, uz som ju nasiel;-) Ale chybaju obrazky. A myslel som, ze zistim nieco z novej verzie, ale to je terajsia napoveda;-)

Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 říj 2008 18:08

Vásení pánové, zkuste si zadat do vyhledávače Ancestry. zádné české stránky nenajdete. Myslím si, ze název programu je nevhodný.
Český genealogický program s anglickým názvem, proč? Navíc název kopíruje jeden z největsích genealogických serverů Ancestry.com.
Tentý? problém bude na Wikipedii.

Výsledky vyhledávání:
Ancestrypedia - encyklopedie s ochrannou známkou TM (The Ancestry Encyklopedia)
Wikiancestry.com - registrovaná doména

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 říj 2008 08:58

OK, jestli to jsou pouzité názvy, jak píze Jan, měli bychom raději vymyslet něco jiného.
Ale co se týče vyhledávačů, zkusil jsem ten nejpovolanejsí, google, a výsledky jsou jednoznačně pro Ancestry (naze Ancestry). Pokud teda Google nevyhledává na kazdém počítači jinak, podle předchozích aktivit, on je toho schopný.
Vyhledávání pojmu Ancestry:
1) Ancestry.com
dalsí tři uz jsou vsechny o na?em programu:
2) slunecnice
3) instaluj
4) toplist
Upřímně řečeno, český uzivatel ba?ící po programu na rodokmeny ale spíse zadá do vyhledávače Rodokmen, proč by zadával Ancestry? Leda by ho uz znal a potom stejně ví adresu. V takovém případě jsou výsledky jestě lepsí:
1) Oficiální stránka Ancestry

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 říj 2008 08:59

Jo a to logo je naprosto totálně absolutně super great ;-)

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 23 říj 2008 09:45

Ked uz sa tu nacala tema vhodnosti ci nevhodnosti nazvu programu, tak moja uvaha je takato:
1) idem hladat nejaky softver na tvorbu rodokmena (netusim, ze existuje Ancestry)
2) do vyhladavaca zadam pravdepodobne vyrazy rodokmen software - a co mi najde google? Vacsinou odkaz na program Rodokmen Pro, alebo stranku rodokmen.com
Program Ancestry tymto sposobom nenajdem (ci len dost tazko).

Na druhej strane, ak zadam konkretny nazov (iba Ancestry), tak mi ho google.sk (pri hladani na celom webe) najde hned na prvej stranke vysledkov trikrat.
Ak vsak pouzijem stranku google.com (angl. verziu) pre vyhladavanie na celom webe, tak ma pan Jan hlboku pravdu, aj ked v tomto pripade sa skor priklanam k nazoru, ze zahranicna komunita asi nebude siahat po ceskom programe a preto asi vysledky hladania na ceskom ci slovenskom google su relevantnejsie.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 říj 2008 10:04

Ja pri hledani "rodokmen software" naleznu Ancestry v Googlu hned na druhem miste (i kdyz to neni oficialni stranka, ale odkaz pres Instaluj.cz)
At zvolim jakykoliv jiny nazev nez Ancestry, problem zustane. To by se musel program jmenovat presne Rodokmen, coz uz tu jednou bylo a muselo se to predelat, protoze takovy software jiz existoval.
Reseni je spis uvadet v odkazech (slunecnice, instaluj, stahuj) i slovo Rodokmen, opakovat ho na webovych strankach, vkladat do HTML tagu do hlavicky, aby mely vyhledavaci programy nazev Ancestry spojeny s vyrazem rodokmen.

Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Hrneček » 23 říj 2008 10:48

Tak jsem to taky zkusil a Google druhý zápis - Ancestry na INSTALUJ.cz :-)

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 23 říj 2008 11:20

Pavel Hrneček píše:Tak jsem to taky zkusil a Google druhý zápis - Ancestry na INSTALUJ.cz :-)
Neprotirecim, ale zalezi na tom, ktora jazykova mutacia google je pouzita. Prvadu ma Nethar, ze je potrebne doplnat odkazy a do HTML tagu vkladat hlavicky s uvedenim slova rodokmen.

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 23 říj 2008 13:27

Neřesme prosím název programu. To je výhradou autora (i kdyz můzete samozřejmě navrhnout jiný). Název nápovědy odvozuji právě od názvu programu (to je snad logické).
Mě spís jde o to, zda pouzít název spojený s encyklopedií ? předpokládám, ze tam nebude jen nápověda, ale i různé tipy apod. nebo,
název spojený s wiki - Wiki je označení webů, které umo?ňují uzivatelům přidávat obsah, ale navíc jim také umo?ňují měnit stávající obsah; v přeneseném smyslu se jako wiki označuje software, který takovéto weby vytváří.
Takze ani jedno není parazitování na nějakém názvu. To máte jako by Microsoft měl právo uzívat název soft - software, jen pro sebe.

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 23 říj 2008 21:52

V jednom má Jan pravdu, jestli existuje Ancestrypedia jako trade mark (TM), měl by být název změněn; jak to je otázka, mozná na "Ancestry na Wiki" a nebo "Ancestry-encyklopedie", nevím jsou to jen návrhy a dle mého názoru ani ne moc chytré, jen dva nápady, jako varianty na něco, co tady jiz je resp. bylo. :-)

Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Hrneček » 23 říj 2008 21:58

A proč ne třeba jednoduze help-Ancestry, nebo Ancestry-help, Ancestry-nápověda ?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 říj 2008 22:47

AncestryPedia uz opravdu existuje.
Ale WikiAncestry je dle mého názoru v pohodě. Zmiňovaná doména WikiAncestry je zdá se mi na prodej a nic inteligentního na ní nebě?í. Takový název můzeme pouzít, případně s mezerou "Wiki Ancestry" nebo "AncestryWiki" to uz je celkem jedno.

č.m.

Příspěvek od č.m. » 24 lis 2008 22:13

Zdravím a co třeba AncestryWikiHelp nebo AncestryNaWiki?

Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Hrneček » 25 lis 2008 13:17

Wikistry

flukas

Příspěvek od flukas » 27 lis 2008 22:52

Pavel Hrneček píše:Wikistry

\:D/

Vladimír Vojta

Re: Nápověda k Ancestry

Příspěvek od Vladimír Vojta » 23 úno 2009 21:38

Je čas provětrat toto vlákno. Kdo se stále hlásí na pomoc Netharovi s nápovědou k Ancestry?

flukas

Příspěvek od flukas » 23 úno 2009 23:09

No jestli to bude wiki tak každý trochu...

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 24 úno 2009 06:36

Kdo by měl zájem se už teď kouknout jak funguje wiki nápověda pro Ancestry, tak je prozatím umístěna zde:

http://www.ancestrypedia.phorum.cz/

Můžete se zaregistrovat a už něco na zkoušku upravovat. Nacpal jsem tam snad vše z předešlé verze. Jediný, na co nemohu přijít, je vkládání obrázků :sad49
S Netharem počítáme s tím, že se nápověda přemístí, ale to by nemělo mít vliv na Vaše úpravy, tak se do toho můžete pustit :winking11
Ten kdo přijde na to, jak tam dostat ty obrázky, tak bude mít u mě... :love47 :biggrin

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 24 úno 2009 07:58

Asi jsem úplně pitomej, ale jel jsem přesně podle návodu http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Images/cs a ani jeden způsob zobrazení obrázku nezafungoval. Není to někde vypnuté v konfiguraci té wiki?

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 24 úno 2009 10:14

Přesně podle tohoto návodu jsem jel také. A nic :sad
Taky si myslím, že jsem při instalaci něco opomněl... ale to bych musel celou wiki přeinstalovat :sad49 Nebo je problém u poskytovatele stránek...
Nethar chce wiki nápovědu přesunout k sobě na stránky, tak tam by se to mohlo nainstalovat znovu a data jen "nějakým" způsobem překopírovat.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 úno 2009 10:29

Na wiki se kouknu až vyjde 1.0.21 a nakonfiguruju to. Možná pro to zaregistruju speciální stránku na wz. Zatím stejně nemá cenu na tom pracovat, protože nevyšla 1.0.21, tak by nebyly aktuální obrázky.

Odpovědět