Grafické zobrazení předků

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
Zamčeno
Vladimír Vojta
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Grafické zobrazení předků

Příspěvek od Vladimír Vojta » 02 lis 2006 00:18

nasel jsem zatím drobné chyby:
1. Kdyz jsem si v "nastavení zobrazení" pod datum svatby zadal i místo svatby (<wedding> <wplace> ), abych uzetřil místo ve vodorovném směru, byl datum svatby překryt políčky pro dotčené osoby. Jinak řečeno, políčka pro dotčené osoby nebyla posunuta ve svislém směru tak, aby byl vidět datum svatby.

2. Ve verzi 1.0.18 b byla krásná volba, vedle příjmení zeny slo zobrazit i její rodné jméno v závorkách. slo by do seznamu klíčových slov zadat i rodné příjmení tak, aby se jiz dynamicky zobrazovalo v závorkách.
To ze se mi zobrazení bude zobrazovat dle aktuálního nastavení v Ancestry mě moc neuspokojuje, protoze v kazdém případě vidím jen to nastavené (buď jen rodné a nebo jen vyvdané).
Prosím, prosím o doplnění. :)

3. Proč se v zobrazení rodina Shift+F1 neobjevuje zádný údaj o svatbě (ač je zadán a na vývodu je zobrazen)?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 lis 2006 10:14

Rozestupy opravim.
Prijmeni doplnim.
Nezobrazuje se asi jenom u rodicu, ze? U hlavni osoby a partnera ano. Tak jsem to zamyslel, ale muzu doplnit.

Vladimír Vojta
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladimír Vojta » 03 lis 2006 22:17

Nethar píše:Nezobrazuje se asi jenom u rodicu, ze? U hlavni osoby a partnera ano. Tak jsem to zamyslel, ale muzu doplnit.
Ano, je to tak. :-)

Peter-SR
Častý návstěvník

Příspěvek od Peter-SR » 16 dub 2007 16:28

Chcem sa spytat ci by sa nedali dorobit aj klucove slova k bydlisku, vzdelaniu a povolaniu (hlavne to bydlisko). Mozno by bolo dobre keby sa dalo zobrazovat pri konkretnej osobe alebo na spojovacej ciare tam kde svadba. Netvrdim ze vsetko z toho chcem mat zobrazene ale pre vacsiu flexibilitu aby bola moznost vyberu by som prijal aby ako klucove slova boli vsetky udaje z hlavnej stranky a aby bolo na uzivatelovi kam ich umiestni (ci na spojovaciu ciaru alebo do ramceka osoby). Videl som rukou pisany rodokmen, kde boli aj taketo udaje (bydlisko, povolanie, vzdelanie) a nevyzeralo to neprehladne.
Peter

Jeer
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jeer » 17 dub 2007 12:50

Ano, je nás víc, co si to přejeme taky, uz se to tady diskutovalo. Je to na Netharovi, jestli nám bude chtít udělat radost.

Michal
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafické zobrazení předků

Příspěvek od Michal » 15 bře 2009 10:38

Dobrý den,

rovněž se moc přimlouvám za možnost navolení dat pro grafické zobrazení předků. Nedávno jsem přešel z verze "18", kdy bylo možné navolit zároveň příjmení a rodné příjmení, místo narození a místo pobytu, eventuálně ID. To ve verzi "20" velmi moc postrádám.

Rovněž by bylo dobré nabídnout zobrazování příjmení a rodného příjmení (u žen) v hlavním (levém) sloupci programu.

Možná by nebylo špatné barevně odlišit jednotlivé osoby zda se jedná o přímé příbuzné a nebo o nepřímé (bratři, bratranci apod.). Když mám třeba v seznamu 6 Františků Slavíků z toho 2 jsou mí přímí předci a zbytek z vedlejších větví, člověk musí několikrát kontrolovat, zda opravdu zapisuje nové údaje k té správné osobě.

Jinak díky za Ancestry, skvělý program.

Michal

Vladimír Vojta
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladimír Vojta » 15 bře 2009 10:49

Michal píše:Dobrý den,

rovněž se moc přimlouvám za možnost navolení dat pro grafické zobrazení předků. Nedávno jsem přešel z verze "18", kdy bylo možné navolit zároveň příjmení a rodné příjmení, místo narození a místo pobytu, eventuálně ID. To ve verzi "20" velmi moc postrádám.
Michale, verze 1.0.20je již v tomto čase pomalu zastaralá, v současnosti se testuje verze 1.0.21, až se verze 1.0.21 veřejně vypustí (což je otázka několika týdnů), tak tam to, co reklamujete na 99.% již bude. :-)

Rovněž by bylo dobré nabídnout zobrazování příjmení a rodného příjmení (u žen) v hlavním (levém) sloupci programu.
Jestli správně rozumím tomu, co připomínáte, tak to najdete úplně dole pod tím levým sloupcem, je tam zatrhávátko, stačí si vybrat "rodné příjmení"

Možná by nebylo špatné barevně odlišit jednotlivé osoby zda se jedná o přímé příbuzné a nebo o nepřímé (bratři, bratranci apod.). Když mám třeba v seznamu 6 Františků Slavíků z toho 2 jsou mí přímí předci a zbytek z vedlejších větví, člověk musí několikrát kontrolovat, zda opravdu zapisuje nové údaje k té správné osobě.
Dle mého názoru toto již existuje, nebo nerozumím tomu, co píšete

Michal
A mimo to, píšete do mrtvého vlákna (podívejte se na datumy předchozích příspěvků), toto vlákno bylo založeno k připomínkám k testování verze 1.0.20 :-)

Michal
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal » 29 bře 2009 13:12

Děkuji za odpověď.
Vladimír Vojta píše:
Michal píše:Dobrý den,

Michale, verze 1.0.20je již v tomto čase pomalu zastaralá, v současnosti se testuje verze 1.0.21, až se verze 1.0.21 veřejně vypustí (což je otázka několika týdnů), tak tam to, co reklamujete na 99.% již bude. :-)

skvělé.

Jestli správně rozumím tomu, co připomínáte, tak to najdete úplně dole pod tím levým sloupcem, je tam zatrhávátko, stačí si vybrat "rodné příjmení"

bohužel možno navolit buďto příjmení nebo rodné příjmení. Verze "18" nabízela možnost zveřejnění obou možností.

Dle mého názoru toto již existuje, nebo nerozumím tomu, co píšete

ano odlišené to je, měl jsem na mysli spíše odlišení všech jmen přímé linie a nepřímé linie (příbuzní).

Michal
A mimo to, píšete do mrtvého vlákna (podívejte se na datumy předchozích příspěvků), toto vlákno bylo založeno k připomínkám k testování verze 1.0.20 :-)
spoléhal jsem na administrátory, že si mě tu najdou ;-). Díky a držím palce. Těším se moc na novou verzi.

Zamčeno