Testovani 2. verze

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
Zamčeno
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:
Testovani 2. verze

Příspěvek od Nethar » 01 lis 2006 11:47

Prosim samozrejme opet o celkovy test, ale specialne mrknete na nasledujici oblasti. Pokud pri behu programu dojde k chybe, silne doporucuji ho vypnout (neukladat stav) a pokracovat dale az po opetovnem spusteni, jinak uz nemusi fungovat ani veci, ktere za normalnich okolnosti funguji.

- fotografie se daji vkladat odkazy, tedy ze se nezkopiruji cele do databaze Ancestry, ale jenom se ulozi cesta k prislusnemu souboru. Otestujte prosim, jestli to dobre funguje, jestli se to chova spravne pri smazani prislusnych souboru, apod.
Je mozno pokud Ancestry zjisti, ze uz fotografie neexistuje, ji znovu zadat s jinou cestou a upravit cesty u vsech ostatnich fotografii aby ukazovaly na nove umisteni (u souboru je na to tlacitko, u hlavy je to klasike tlacitko na zmenu, u dokumentu a fotek se klikne na kolonku s nazvem souboru nebo jde kliknout na malou ikonku v rohu prislusne fotky).
Stejne tak ozkousejte spojovani rodokmenu, jestli to nekdy neblbne, kdyz se treba spoji dva rodokmeny a tam jsou dve stejne osoby, ktere maji obe fotku hlavy, ale jeden treba odkazem a jeden napevno... (plus ostatni kombinace, to same s dokumenty).
Dale i ostatni casti programu, kde se fotky a dokumenty vyskytuji a mohlo to po upravach zacit zlobit (HTML stranky).
Je to novinka v programu, uvitam pripadne pripominky, jak to udelat lepe

- TISK! Jestli ted nepujde, tak beda vam! :-) Tem, co fungoval, ted pujde nejspis pomaleji, ale tem co nefungoval, pujde snad uz taky ;o)
Jak pisu v programu v prislusnem okne s nahledem, nedoporucuje se tisknout velke plochy i s fotografiemi. Jestli budete tisknout bez fotografii hlav, melo by to fungovat bez problemu. S hlavami na beznych tiskarnach taky. Na virualnich tiskarnach (PDFCreator apod.) je ale velke rozliseni (mozno snizit a bude to snad lepsi) a tisk trva hrozne dlouho, stejny (d)efekt nastane pravdepodobne u velkych tiskaren (plotteru apod.) - doporucuje se tedy na techto zarizenich tisknout zobrazeni bez fotek.
Procentitka u pripravy tisku si nevsimejte, je neustale na nule, funguje jenom cislo momentalne zpracovavane stranky.

- nemate nejake namitky k usporadani menu? Nejak to preskupit? Ted jsem pridaval treba vyhledavani nepripojenych osob: do menu osoba jsem dal vyhledani vubec nepripojenych osob (zadne pribuzenstvo nic) a do podmenu Pribuzni jsem dal vyhledavani nepripojenych ve smyslu "nepripojenych k aktualni osobe", tak se daji odhalit treba dve navzajem nepripojene vetve v rodokmenu.

- porovnejte tuto verzi s verzi 1.0.10 na http://rodokmen.webzdarma.cz/download/r ... 1.0.10.zip jestli je tam znat nejaky pokrok :-)

- asi dva z vas mi nahlasili chyby s oteviranim rozdelenych rodokmenu - bylo to zpusobeno neprimo pres zobrazeni, melo by to byt v poradku. Nebudu vysvetlovat presne, cim to bylo, kazdopadne je zde takovy problem/neproblem, jak se to vezme. Mejme rodokmen a v nem nejaky strom osob. Jestlize nejakou osobu smazeme, uz je v zobrazeni jenom otaznik. Jestlize rodokmen rozdelime na dve casti, tak se treba stane, ze v jedne z casti nejsou skoro zadni lide ze zminovaneho zobrazeni, takze to jsou same otazniky... ale primo rusit zobrazeni? To se mi nezda, nekteri lide tam mohou zustat a muze to byt dulezite, takze spis po rozdeleni musi kazdy pripadne zbytecna zobrazeni smazat rucne sam. OK?

- no a samozrejme otestujte ruzne chyby, na ktere jste me v prubehu minulych 14 dni upozornily, jestli je jiz vse v poradku. Chyby jsem se pokusil opravit - snad jsem to udelal poradne a na nikoho jsem nezapomnel. Co se tyce nametu na upravy, vylepseni apod., tak vsechny zaimplementovany byt nemusi (a take nejsou), ale podivejte se, treba zrovna ty vase budou :Wink:

Pavel z Brna

Příspěvek od Pavel z Brna » 05 lis 2006 09:37

Velice vítám moznost vkládání i pouhých odkazů na fotografie. Odpovídám na výzvu a měl bych pár námětů:

· Bylo by dobré v rámci "Jiných nastavení" mít moznost zadat alias (substituci) cesty k obrázkům (třeba i několika takovýchto substitucí) s tím, ze pokud adresář s obrázky přemístím jinam nebo ho přejmenuji, provedu pouze úpravu konfigurace a databáze se jiz přizpůsobí automaticky.

. Při doplňování nové fotky stávajícími metodami by v názvu souboru (na kartě "Fotky a obrázky", resp. "Dokument") program ověřoval zda není cesta v seznamu aliasů a v případě, ze se začátek adresy bude shodovat s některým z aliasů, bude v názvu souboru nahrazen a bude se takto i zobrazovat (před znakem "\").

· S ohledem na dalsí moznosti vyuzití aliasů by se hodilo zadávat jako alias adresu k obrázkům a dokumentům i relativní adresu třeba vůči adresáři v něm? je rodokmen ulozen, eventuálně vůči budoucímu adresáři pro vygenerování HTML stránek.
Naposledy upravil(a) Pavel z Brna dne 05 lis 2006 09:50, celkem upraveno 2 x.

Pavel z Brna

Příspěvek od Pavel z Brna » 05 lis 2006 09:43

jestě pár drobností:

1. K úvodnímu otevření. Versi 19 jsem testoval na dvou různých PC, vzdy spoustěním programu az s následným otevřením rodokmenu. Na jednom to probíhalo OK, na druhém se vzdy otevřela hlavní obrazovka, avsak překrytá prázdným oknem pro zvětsené zobrazení, Takze vzdy muselo následovat odsunutí rámu alias Alt+Tab. V testovací v. 20 je to OK.

2. Roz?ířit roletové pole pro ulozený název zobrazení na kartě "Zobrazení". Při ukládání zobrazení by v poli "Zadejte název zobrazení" mohl být přednastaven název typu zobrazení nebo jeho zkratka.

3. Taky jen třesnička: Zaoblené rámečky u zen s podobenkou, chybí obloučky vlevo, mozná asi ale nebude tak jednoduché je tam doplnit.

4. Při změně barev u rozrodu se v pomocném okně nezobrazuje kontrolní náhled, respektive někdy je umístěn mimo vymezenou plochu. Vlastní akce změny se ale provede.

5. Prosím třídit vzestupně dle názvu roletu skupin v základním okně (pro jistotu znovu připomínám).

Peter-SR
Častý návstěvník

Příspěvek od Peter-SR » 26 zář 2007 16:00

V adresari Save som si vytvoril novy podadresar (napr. pokus) a do neho som si ukladal nejake dokumenty, ktore som chcel pripojit k niektorym osobam v rodokmeni. Pocas toho som si obcas potreboval pozriet do rodokmenu. Takze som ho obcas otvoril a zatvoril. Potom som sa po zatvoreni pozrel do mojho adresa pokus a boli odtial vymazane niektore dokumenty, prip. vsetky alebo v niektorych pripadoch bol vymzany cely adresar pokus. Ako keba program pri kazdom otvoreni a zatvoreni vymazal vsetko co je v adresari Save okrem 4 podadresarov, ktore su tam defaultne. Nemam problem si to ulozit inde, len ma to trochu prekvapilo, ze mi to vymazalo a neviem ci je to umysel alebo chyba.
Peter

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 26 zář 2007 17:20

Umysl, za jakakoliv vami rucne doplnena data v adresarove strukture Ancestry nebo v adresari s vasim ulozenym rodokmenem, se neruci :)

Peter-SR
Častý návstěvník

Příspěvek od Peter-SR » 27 zář 2007 10:51

Dakujem za odpoved. a nebudem uz (dufam) viac rusit aby bolo viac casu na doprogramovanie novej verzie.
Peter

Zamčeno