Shrnutí osoby.

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan
Odborník
Příspěvky: 171
Registrován: 02 bře 2006 11:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Shrnutí osoby.

Příspěvek od Jan »

Ve výpisu shrnutí osoby není respektováno pořadí dětí, případně partnerů. Současné řazení je podle pořadí zápisu do databáze. Toto pořadí nemusí odpovídat skutečné chronologii vývoje rodiny. V rodokmenu chronologie vývoje rodiny je základní vypovídací znak. Nelze pouzít pro třídění ani zápis ani dataci (obojí v době zápisu nemusí bý známo, mnohdy známe pořadí ale ne vsechny datumy narození nebo sňatků). Proto si myslím, ze jak potomky tak partnery musí být mozno po zadání seřadit. Jak to bude přehledné nevím, pole dětí a partnerů jsou malá a u více dětí řazení za stávajícího stavu obtízné.
Nethar
Autor programu
Příspěvky: 1340
Registrován: 28 úno 2006 23:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Deti se radi automaticky, zname-li datum narozeni. Kdyz se dopise dodatecne, tak se to dodatecne seradi. Pokud ale nezname datum narozeni treba u dvou deti, tak jejich poradi ovlivnit nelze. Nejakou takovou moznost snad doplnim.
LAMI

Příspěvek od LAMI »

To by bylo fajn. Casto znam poradi, v jakem se deti narodily, aniz znam jejich datum narozeni. Snazim se je zapisovat v tomto poradi (cili ID maji vzestupne a slo by to takto i radit, ale samozrejme to neni spolehlive pri dodatecnych zapisech).
Zamčeno