hledání osob v seznamech a stromech

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
Zamčeno
rodkopriva
hledání osob v seznamech a stromech

Příspěvek od rodkopriva » 14 led 2007 20:03

Pěkně prosím, vyřeste hledání osob tak, aby bylo mozné najít osobu(y) podle zvoleného, předem definovaného parametru(např. pomocí formuláře) - jedná se zejména o to, kdy osobu hledáme podle např. předchozího jména, tj.v seznamu toto jméno nevidíme. Tam je počínaje verzí 1.0.20 jméno poslední, coz je pro 95% případů výborné zlepsení, proti předchozím verzím. Stejný případ je tehdy, kdyz hledáme nějakou událost nebo řetězec, ale nepamatujeme si, ke které osobě se vztahuje. Kdyz má někdo v seznamu 20 nebo 30 osob tak to relativně není problém, ale kdyz je osob několik set, začínáme mít problém.

Rovně? bych se přimlouval, aby bylo volitelně mozné zobrazit ve "stromech" vsechna jména, pod kterými osoba za svého zivota vystupovala. Bě?ně se to stává u zen, ale já mám v rodokmenu i muze, kteří změnili jméno. Volitelně proto, ze spousta lidí by to pova?ovala mozná za přehlcení nevelkého prostoru údaji. Díky za odpověď

Jeer

Příspěvek od Jeer » 16 led 2007 08:53

S těmi jmény by to slo vyřesit, ze by ve funkci "Hledání" byla kromě kolonek "Příjmení" a "Rodné příjmení" jestě jedna zaskrtávací kolonka "Vsechna příjmení".
A co se týká více údajů v buňkách v zobrazení, to jsem si taky přál - třeba moznost zobrazení více povolání nebo bydlist. Nethar to zaznamenal, takze je to vsechno na něm.

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 16 led 2007 11:53

Začínám mít pocit, ze tohle téma patří do Návrhů na vylepsení. Asi ho tam co nevidět přesunu. To aby jste se nedivili. :-)

Při té příle?itosti si taky ohřeju svoji polívčičku:
Připomínal jsem to někdy kolem v. 1.0.18, ale co kdyby to Nethar zapoměl. :-) :D :o
1) Prosil bych začlenit moznost vyhledávání podle ID, osobně mi dost chybí.

2) mozná by nezkodilo začlenit do vyhledávací sekvence logické operátory a nebo regulární výrazy (alespoň bych se s nimi pořádně naučil dělat) :-)

3) Navrhoval bych, aby slo postupně přefiltrovávat dotaz (např. nejdřív vyhledám vsechny Nováky a následně z nich vsechny Josefy.

Zamčeno