více otců, více matek

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
rodkopriva

Příspěvek od rodkopriva » 21 dub 2007 18:33

Nethar píše:Ja osobne si take myslim, ze resime spise soucasnost a budoucnost, nez minulost. A genealogie je predevsim o minulosti. A tam moc prehledu o tom, kdo byl ci skutecny nebo neskutecny otec a matka stejne vetsinou nemame. Nicmene situace to je zcela realna a bezna, takze bychom to nejak vyresit meli, nebudu nad tim zavirat oci, i kdyz zatim se mi to uspesne darilo :lol:
Díky za to, Nethare. Nejde o to, ze nebiologické rodiče bychom chtěli diskvalifikovat, ale pokud biologické rodiče známe, bylo by dobře je pro budoucí generace zaznamenat, a to pokud mozno co nejuceleněji, aby za 50 let, az se dostanou tyto matriky mezi nezivé, mohl někdo z potomků pátrat dál. A není tak úplně pravda, ze se jedná o přítomnost a budoucnost a o minulost jen tak mimochodem. Já jsem třeba pamětníkem, protoze znám osobně sedm generací svého rodu, a to mi jestě není ani 45 let. A sedm generací, to uz je docela porce informací, kterou je dobře zaznamenat, nez přijde Alzheimer. :)

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: více otců, více matek

Příspěvek od Nethar » 23 pro 2008 00:40

Shrnuto a podtrženo: Bude doplněna možnost volby "typu rodičů" dle standardu gedcom:
adopted = indicates adoptive parents.
birth = indicates birth parents.
foster = indicates child was included in a foster or guardian family.
sealing = indicates child was sealed to parents other than birth parents.
Kdo bude chtět zadat další rodiče (kromě adoptivních i biologické), musí to napsat například do Doplňujících údajů.

Zamčeno