okénko výročí

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
Zamčeno
Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:
okénko výročí

Příspěvek od Pavel Hrneček » 29 bře 2007 22:10

Taková blbost, ale docela otravuje. Kdyz spustím rodokmen tak naskočí okénko které upozorňuje na výročí a tam mě rozčiluje, ze kdyz nemám u předka datum umrtí tak se ukáze pro mě zbytečná hláska
Karel Hrneček, 1705 (193) - 302. výročí narození
Tak co třeba od 110 let to uz nezobrazovat :?:

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 30 bře 2007 07:56

Já bych to nechal. V?dyz si neustále připomínáme výročí vselijakých známých lidí, tak proč si nepřipomínat naze "nejblizsí"?

č.m.

Re: okénko výročí

Příspěvek od č.m. » 30 bře 2007 08:40

Pavel Hrneček píše:Taková blbost, ale docela otravuje. Kdyz spustím rodokmen tak naskočí okénko které upozorňuje na výročí a tam mě rozčiluje, ze kdyz nemám u předka datum umrtí tak se ukáze pro mě zbytečná hláska
Karel Hrneček, 1705 (193) - 302. výročí narození
Tak co třeba od 110 let to uz nezobrazovat :?:
Mně se to taky líbí. Jestli se Vám to nelíbí, tak to berte třeba jako ve volné verzi windows commanderu odkliknutí 1-2-3 na první obrazovce. :D

Nethar by tam mohl jestě připsat nějaký vhodný řádek, třeba jako ze Ancestry je free program. :D

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 30 bře 2007 09:47

Mě se ta hláska taky líbí, nechal bych ji tak jak je. Pouze s tou výhradou, ze se někdy schová dozadu a program se tváří, jako kdyby zamrznul.

Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 30 bře 2007 10:30

Navrhuji jiný způsob zobrazení výročí:
Pouzít obdobu statistiky a zařadit nové ou?ko Výročí. Rozkliknutím by se zobrazila vsechna výročí pro konkrétní den (narození. sńatky, úmrtí). Odpadlo by tím odklikávání okének, zdr?ování při startu nebo hledání hlásky jak napsal pan Volta. Nevím co je zbytečné na informaci, ze se před 150 lety narodil, zemřel, ozenil nebo vdal někdo z předků.

č.m.

Příspěvek od č.m. » 30 bře 2007 11:51

Jan píše:Navrhuji jiný způsob zobrazení výročí:
Pouzít obdobu statistiky a zařadit nové ou?ko Výročí. Rozkliknutím by se zobrazila vsechna výročí pro konkrétní den (narození. sńatky, úmrtí). Odpadlo by tím odklikávání okének, zdr?ování při startu nebo hledání hlásky jak napsal pan Volta. Nevím co je zbytečné na informaci, ze se před 150 lety narodil, zemřel, ozenil nebo vdal někdo z předků.
:idea: Na tom ou?ku by se mi líbil seznam měsíců, a vedle toho kalendář dní toho měsíce, ve kterém by se dalo klikat a dole by se ukazoval seznam výročí v daném dni . :idea:
(formát by mohl být podobný jako v kalendáři v outlooku)

----------------------
:evil: A uz se zase nechávám uná?et fantazií. :evil:

Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Hrneček » 30 bře 2007 12:30

Vy jste mě nepochopili, vůbec mě to okénko neobtěsuje jen jsem myslel , ze je zbytečné připomínat nezijící osoby - stejně jim nepogratuluju. A vze je v přehledy / výročí.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 bře 2007 12:52

Muze se to udelat take volitelne, jak kdo chce. Nicmene stve me spis to, ze se obcas schova "dozadu" za okno, jak bylo receno. Takze mozna se to nejak predela.
Ted to nemohu odzkouset, ale kdyz je dany den vice vyroci, tak se zobrazuje postupne vice okenek? To by chtelo urcite predelat do jednoho okna vse najednou, ale mozna uz jsem to delal nevim... nebo to bylo spise u vypisu chyb pri nejakem exportu.

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 30 bře 2007 13:24

Nethar: slo o výpis chyb, kdyz program nenajde přílohy. To jsem zapříčinil já, kdyz jsem ti posílal svůj rodokmen bez příloh :)
Výročí se zobrazují samostatně a je fakt, ze jich je někdy třeba 10 - 15.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 bře 2007 17:27

Oj, tak to je spatny, to musim taky predelat.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 pro 2008 00:27

sjednotit více výročí do jednoho okna + možnost vypnout zobrazování výročí úplně
(pozn. že se výročí někdy zobrazí za hlavním oknem programu jsem již opravil)

jarda51
Častý návstěvník

Re:

Příspěvek od jarda51 » 01 úno 2009 20:19

Pavel Hrneček píše:Vy jste mě nepochopili, vůbec mě to okénko neobtěsuje jen jsem myslel , ze je zbytečné připomínat nezijící osoby - stejně jim nepogratuluju. A vze je v přehledy / výročí.
I já bych to tak nechal. Nedávno měl můj děda výročí 110 let narození. Rád si to připomenu a zaspomínám.
Každé ráno, než jdu do práce, pustím Ancestry a hned vím, na koho mám myslet buď se spomínkou nebo gratulací.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 úno 2009 21:11

Ano, nejde o to, připomenout, komu je potřeba poslat gratulaci, ale obecně upozornit třeba i na starší výročí osob, které několik století nežijí.

Nicméně tedy upravuji svůj úkol:

sjednotit více výročí do jednoho okna (aby se jich neobjevovalo deset za sebou, ale všechny najednou) + možnost zapnout pouze narozeniny žijících osob + možnost vypnout zobrazování výročí úplně
(pozn. že se výročí někdy zobrazí za hlavním oknem programu jsem již opravil)

jiri.tupa

Příspěvek od jiri.tupa » 02 úno 2009 23:53

Pokud bych mohl mít námět, tak by bylo možná dobré mít u okénka výročí možnost nastavit si na kolik dní dopředu chci, aby se mi zobrazovala výročí. Nula nic, a např. 3 - dnes, zítra a pozítří.
Pak ještě maximalistické přání, pokud si v uživatelských údajích nadefinuji pole kdy osoba slaví svátek, tak aby se vyplněné datum (samozřejmě bez roku) mohlo zahrnout do vyhodnocení do okénka výročí (to pro ty, kdo by gratulují i k svátku, aby nezapomněli).

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 úno 2009 07:04

Časové tolerance pro několik dní dopředu - ano, to je dobrý nápad.
Ty svátky asi zatím bohužel dělat nebudu. Zaprve nemůžu vědět, co kdo má v uživatelských kolonkách a za druhé už to zavání spíš nějakým kalendářovým než genealogickým programem :-) Jak říkám, prvotním smyslem výročí je upozornit na to, jaké zajímavé výročí ve svém rodokmenu máme a to z historických důvodů, nikoliv z důvodů, že současným žijícím osobám je třeba koupit dáreček ;-)

Zamčeno