Zjistěné nedostatky ve verzi 1.0.20

Dočasné fórum pro dojmy a připomínky z testování verze 1.0.20.2.
Zamčeno
hoi
Zji?těné nedostatky ve verzi 1.0.20

Příspěvek od hoi » 01 úno 2008 19:57

Pokud náhodou popísu něco, co jsem přes ve?kerou snahu neobjevil jinde, nekamenujte mě prosím.

1) Neobjevil jsem moznost změny fontu (velikost/typ) jako default.
2) Při vytvoření sestry nebo bratra aktuální osoby a současné volbě "společní oba rodiče" bych uvítal vyplnění příjmení/rodného příjmení. Při větsím počtu sourozenců je to jinak zbytečně otravné.
3) Tento problém jsem uz, myslím, četl jinde. V nastavení zobrazovaných polozek není moznost výběru zobrazení rodného/nového příjmení. Měla by být i moznost zobrazení obojího. Osobně bych pouzil třeba volbu "surnew, (surold)". Myslím, ze je to srozumtelné.
4) Chybička TreeView. Při volbě kolmých spojnic na vý?ku se některé spojnice zobrazí mírně sikmo. V?dy u stejné osoby a při velmi krátké spojnici. Je to jen malý detailík.
5) Seznam osob, kolečko mysi. Stále se mi jen v seznamu přemís?uje kurzor po jednotlivých osobách při rolování. lepsí by bylo posouvání seznamu (asi je to častá připomínka)
6) Ve verzi .18 se mi v tree view velmi líbila funkce moznosti rozta?ení rodokmenu na vý?ku/?ířku nebo stazení. Vyuzíval jsem to zejména při změně velikosti písma, kdy se dal rodokmen upravit dle představ.
7) Změna fontu v TreeView - i kdyz označím více osob, při změně fontu přes pravé tlačítko se změní font jen u té, na které kliknu.
8) (asi se uz řesilo jinde) Uvítal bych moznost v nastavení "deaktivace upozorňování na výročí". Četl jsem tady uz jinde důvod, proč to tam je, chápu a uznávám to. Stejně by občas bylo příjemné to zakázat.
9) TreeView, tisk. Pokud vygeneruji TreeView a hned tisknu, funguje příprava a náhled rozlození stránek výborně. Jakmile ale změním velikost náhled (před stisknutím tlačítka "tisk") kolečkem mysi, tak se zcela rozhodí tiskový náhled rozvr?ení stránek.
a)Při zmensení (aby se to vlezlo na obrazovku) se tiskový náhled rozvr?ení roztáhne přes okraje okna, tak, ze je náhled nepouzitelný.
b) při zvětsení kolečkem mysi (u rodokmenů malého rozsahu), aby byly na větsí ploze, se v náhledu tisku zmensí tak, ze nezabírá celou stránku.
Správně to funguje jen při velikosti, která se sama vygeneruje.
Je to kostrbatý popis, v případě potřeby po?lu Screenshoty s popisem.
10) V moznostech zobrazovaných polozek bych chtěl mít co nejbohat?í výběr. Například poslední práce, bydlistě, příčina úmrtí... Osobně bych tam velmi chtěl polozku "místo pohřbení", které je při hledání dle mého soudu důlezitěj?í, nez místo úmrtí. Dobře, řekněme, ze strejček dostal infarkt na nádra?í v Ostravě, kde byl prvně v zivotě. Pohřben je ale ve vesnici, kde uz rodina dvě generace nezije, ale rodina tam má hrobku. Lépe by se hledaly hroby.

Děkuji za autorovi za skvělý program, který často vyuzívám. Je skvělé, co pro nás děláte! Díky!

DMU
Odborník

Re: Zjistěné nedostatky ve verzi 1.0.20

Příspěvek od DMU » 14 pro 2008 20:55

Nevím, zda se tu už neřešilo, zda to je už upravené, ale dnes jsem si všiml, že když je u nějaké osoby více zařazených dokumentů, tak nahoře na základní kartě se zobrazuje informace o tom, že tam jsou vložené nějaké dokumenty. Jenže pokud jsou vloženy všechny - fotky, dokumenty, soubory atd.. a ještě k tomu když se zobrazí dvoumístný údaj číslovkou u všech přiložených souborech...
Proč to okecávat, zkrátka se to tam nevejde - viz obrázek.

Obrázek

Zamčeno