Srovnání s BK a pár postřehů

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
Achard
Uživatel

Srovnání s BK a pár postřehů

Příspěvek od Achard » 28 říj 2016 17:05

Zdravím,
přecházím z Brother's Keeper, kde mám problém s výstupy (nastavení fontů, diakritika, chybí elektronický výstup)

Nejvíc mě tu zaujalo zobrazení osob v levém sloupci a za geniální považuju barevné zobrazení rodinných vztahů. Výborné je intuitivní ovládání (proti BK).

BK umožňuje u výstupů nastavit, co chci zobrazit. Myslím, že není třeba volitelné, ale základní genealogické informace ve výstupech (celá data a místa narození, úmrtí a sňatků), by to chtělo. Hodně mi to chybí, protože když navštívíte staršího příbuzného, nebudeme koukat do netebooku, ale raději roztáhnu na stole rodokmen. Mám na zdi rodokmen a hned v něm vidím, která data mi chybí a potřebuji doplnit.

V rodokmenu mám cca 1000 osob, hodně se opakují jména, takže dost používám ID. Zde nejde hledat podle ID (nedalo by se doplnit?) a i nepřesně se zobrazuje (nejde numericky, ale všechny stejná čísla třídí za sebou – 1, 10, 11, 110, 2), ale pokud vím, tohle nejde technicky odstranit (jedině přidat nuly před číslo).

V BK se záložky, kde je něco uvedeno, zobrazují tučně. Myslím, že to není úplně špatný nápad, protože takto nevím, zda mám pod záložkou něco vloženo, nebo tam není nic.

Mám ještě tři náměty na zlepšení:

U starších matričních záznamů není uveden den narození a úmrtí, ale den křtu a pohřbu. Myslím, že by to mělo být rozlišeno v programu (třeba zaškrtávacím čtverečkem jako u sňatku a partnerství – zobrazilo by se jestli jde o datum narození nebo datum křtu…

U svatby je kolonka oddávající kněz. Jsou i civilní sňatky, takže bych doporučoval zkrátit název jen na oddávající.

Do záložek lze doplnit cokoli, ale jsou poznámky, které bych chtěl mít u základních údajů a nejsou kam zapsat, nikam se tam nehodí. Moc bych se přimlouval zkrátit okna bydliště, vzdělání a zaměstnání a doplnit čtvrté okno poznámka. Tohle mi asi schází ze všeho nejvíc…

Díky a omlouvám se, jestli to už bylo řešeno. Nechci rozdávat rozumy, ale myslím, že některé postřehy by byly ku prospěchu věci...

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání s BK a pár postřehů

Příspěvek od duros » 01 lis 2016 09:28

Achard píše:...

BK umožňuje u výstupů nastavit, co chci zobrazit. Myslím, že není třeba volitelné, ale základní genealogické informace ve výstupech (celá data a místa narození, úmrtí a sňatků), by to chtělo. Hodně mi to chybí, protože když navštívíte staršího příbuzného, nebudeme koukat do netebooku, ale raději roztáhnu na stole rodokmen. Mám na zdi rodokmen a hned v něm vidím, která data mi chybí a potřebuji doplnit.
...
Toto vacsinou ide: http://ancestry.nethar.cz/help/index_so ... ge1327.htm
Cela napoveda: http://ancestry.nethar.cz/help/
Datum sobasa sa zatial neda zobrazit vo vsetkych typoch zobrazeni, ale bolo slubene do novej verzie: http://ancestry.nethar.cz/forum/viewtop ... f=7&t=1093

Achard
Uživatel

Příspěvek od Achard » 17 lis 2016 20:47

Ještě bych měl jeden postřeh:

Když hledám příjmení v levém sloupci, mohu zadat pouze první písmeno příjmení. Já mám ale hodně příjmení od jednoho písmene a pak musím listovat dolů, až najdu to co hledám.
Nešlo by přidat vyhledávací okno, kam by se dalo rovnou zadat hledané příjmení (nebo alespoň pár prvních písmen) pro rychlejší hledání? Myslím, že místo by pro takové okno bylo (viz sken), neodhadnu ale, jak by něco takového naprogramovat bylo složité...

Pokud je nějaký fígl na zadání více písmen a já ho neobjevil, tak se omlouvám.
Přílohy
Screen Shot 016.JPG
Screen Shot 016.JPG (38.7 KiB) Zobrazeno 3652 x

Tunac
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac » 16 pro 2017 17:00

Záložka "Osoba", "Hledej"

Achard
Uživatel

Příspěvek od Achard » 17 pro 2017 22:46

Vyhledání osoby patří mezi základní úkony, proto jsem přesvědčen, že by se tak nemělo dít přes několik záložek...

Odpovědět