Vdovec

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
Otas

Vdovec

Příspěvek od Otas » 28 úno 2011 10:06

Možná by bylo dobré u svatby mít ještě políčko vdovec(vdova) protože někdy se stane že máme záznam pouze o svatbě a víme že dotyční byl vdovec, ale bohužel nevíme nic o jeho první ženě. Vytvářet kvůli tomu prázdnou osobu ke které nemám žádné údaje se mi nechce.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vdovec

Příspěvek od Nethar » 28 úno 2011 10:35

Něco podobného máme teď u rodičovství. Tam je otec neznámý - tedy případ, že víme, že otec oficiálně nebyl známý, nebyl uveden (tedy není možné ho dohledat).
V tomto případě je to ale jiný případ, tam je manželství oficiálně známé, jenom my nemáme všechny potřebné podklady. Nevím, jestli vytvoření "prázdné osoby" by tady opravdu nebyl nejlepší způsob. Nebo mám zavádět něco jako "partner neznámý"?

jarda51
Častý návstěvník

Příspěvek od jarda51 » 03 bře 2011 19:07

Neznámá manželka po vdovci vyvdala jeho přímení, které v tomto případě můžu zadat a už není
karta prázdná a v grafickém výstupu už toto jméno figuruje (ovšem ne ve výběru Rodné příjmení). Pak se ńa tuto kartu dají vazbit i jejich děti, popřípadě další informace.
Je pravda, že v případě úmrtí partnera, by mohl být žijící partner označen za vdovce / vdovu, do doby, než se popřípadě znovu ožení / vdá nebo sám zemře.

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 04 bře 2011 10:09

Také jsem se s tímto problémem jeden čas potýkal a hledal vhodnou kolonku, která by mne upozornila, že mám informaci, že při svatbě byl dotyčný (á) napasán jako vdovec. Nakonec to řeším tak, že na Kartě "Další údaje" v kolonce "Informace o matrikách" zapíši zdroj o svatbě č.2 a nad ním zůstane řádek o svatbě č.1 nevyplněný do té doby, než se k údaji někde propracuji. Z toho dostatečně vyplývá, že osobě předchozí partner zemřel. Osvědčilo se to i v případech, že osoba byla v manželském svazku vícekrát .

Odpovědět