Rozdělení rodokmenu

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
jarda51
Častý návstěvník

Rozdělení rodokmenu

Příspěvek od jarda51 » 03 bře 2011 19:40

Nešlo by provádět rozdělení rodokmenu nebo oddělení jeho určité části v grafickém zobrazení, např. ve Stromu příbuzenstva a to tak, že bych provedl tahem pravé myši přes potřebnou část rodokmenu výběr, který by šel vyexportovat - uložit, jako samostatná část navazbeného rodokmenu?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělení rodokmenu

Příspěvek od Nethar » 03 bře 2011 20:29

Výběr osob v zobrazení a jejich export do nového rodokmenu by neměl být teoreticky problémem.

č.m.

Příspěvek od č.m. » 03 bře 2011 22:32

A co udělat to udělat tahle: nejdřív výběr pojmenovat do skupiny a pak exportovat pojmenovanou skupinu do nového souboru?

č.m.

Příspěvek od č.m. » 03 bře 2011 23:30

A možná by taky nevadilo obráceně udělat v zobrazení výběr osob, které jsou v nějaké skupině. Třeba kvůli změně vlastnosti, jako třeba barvy pozadí nebo rámečku.

namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor » 04 bře 2011 10:15

Nethar píše:Výběr osob v zobrazení a jejich export do nového rodokmenu by neměl být teoreticky problémem.
Pokud by to skutečně nebyl problém, tak bych se závazně přimlouval. Vyjmutí části zobrazení z velkého rozrodu, nebo stromu příbuzenstva by mi dost často velmi pomohlo. Mám v databázi přes 7000 osob a někdy je to vykreslení opravdu dost velké a pro prezentaci by mi stačil pouze výsek.

Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta » 04 bře 2011 10:27

Dle mého osobního názoru, je tohle velice rozumný požadavek. :-)

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 bře 2011 10:38

Fungovalo by to stejně jako oddělování rodokmenů, akorát by se neodklikaly osoby v seznamu, ale vybraly by se v zobrazení.

jarda51
Častý návstěvník

Příspěvek od jarda51 » 10 bře 2011 15:18

Nethar píše:Fungovalo by to stejně jako oddělování rodokmenů, akorát by se neodklikaly osoby v seznamu, ale vybraly by se v zobrazení.
Přesně tak jsem to myslel.

jarda51
Častý návstěvník

Příspěvek od jarda51 » 08 dub 2011 21:14

Také by mohla fungovat další varianta rozdělení dodokmenu pro vybranou osobu v záložce Zobrazení podle volby Strom příbuzenstva.
Ještě mám dotaz mimo toto téma. Je už rozhodnuto o zobrazování kompletního rodokmenu (všech osob v databázi)? Mimochodem, pak by se daly dělat, podle zde navrhovaných způsobů, rozdělení rodokmenů pro různé i speciální sestavy.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 09 dub 2011 05:20

jarda51 píše:....
Ještě mám dotaz mimo toto téma. Je už rozhodnuto o zobrazování kompletního rodokmenu (všech osob v databázi)? Mimochodem, pak by se daly dělat, podle zde navrhovaných způsobů, rozdělení rodokmenů pro různé i speciální sestavy.
Tusim posledne vyjadrenie autora: http://ancestry.nethar.com/forum/viewto ... 352#p10352

jarda51
Častý návstěvník

Příspěvek od jarda51 » 09 dub 2011 12:17

Díky, chtěl jsem jen zjistit, jestli zde někde autor změnil na tento problém názor. Je pravda, že by se
vlivem, jak autor píše, všelijakých podrazů v rodiných svazcích stal celkový výpis nepřehledný a i zmatený.
Ale na druhou stranu, pokud by šlo celkový graficý výstup vytvořit, záleželo by na každém, jestli si tuto variantu zvolí i s tímto rizikem. Podle mě by se autor neměl této možnosti (pokud její realizace je technicky možná) bránit. Protože pak už by to bylo na každém z uživatelů, jestli si tuto variantu zvolí,
právě pro potřebu, jak jsem už psal minule, nestandartního rozdělení rodokmenu.
Ještě poznámka k navrhované možnosti rozdělení v minulém příspěvku. Měla by zde být možnost volby
buď rozdělit fyzicky přímo originál nebo pouze vytvořit kopii zvolené vybrané části rodokmenu bez rozdělení originálu.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 dub 2011 12:27

Variantě se bráním z toho důvodu, že ji považuji za nesmyslnou. Pro vykreslení rodokmenu musí existovat nějaký obecně popsatelný algoritmus, který převedu do programu. Existují zjednodušené varianty, kdy to zakreslit jde, ale v takových případech je lepší je popsat spíše jako speciální druh zobrazení (vývod, rozrod, strom příbuzenstva, atd.). Pouštět se do kompletního zobrazení všeho, když není známo, jak to obecně dělat, prostě programem nemůžu, to si můžu kreslit leda na papíru a po pár čtverečkách to vzdát. Stále trvá platnost mého příspěvku: http://ancestry.nethar.com/forum/viewto ... f=20&t=281
Případně si zkuste nakreslit nějaký svůj skutečný rodokmen a věřím tomu, že pokud tam máte alespoň pár desítek osob nejdoucích pouze přímo za předky po rodičích hlouběji a hlouběji, ale i nějaké vedlejší bratrance, sestřenice s manžely, s dětmi, atd., skončíte na tom brzy.

jarda51
Častý návstěvník

Příspěvek od jarda51 » 10 dub 2011 11:32

Díky, máte pravdu. :oops:

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 25 dub 2011 08:37

a udelat neco jako ze po vybrani ikonky ktera by byla zarazena stejne jako ikona strom pribuzenstva by se objevyl seznam podobny jako je seznam u prirazeni osob a uzivatel by si vybral osoby ktere se maji takto vykreslit (uznavam ze by to byla velka prace pro uzivatele ale aspon tak by to mohlo jit).

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2011 10:36

Přesně teď nerozumím návrhu. Jak by se zabránilo, že by uživatel opět nevybral kombinaci osob, která se nedá smysluplně vykreslit? Stále je to obecný problém s nedefinovaným jednoznačným řešním převeditelným do algoritmu. To už si myslím, že je lepší vytvořit Strom příbuzenstva a zbylé osoby ať si tam uživatel rozmístí sám, má-li zájem, to jde i teď.

flukas

Příspěvek od flukas » 25 dub 2011 19:37

Co takhle: kliknu na už vykreslenou osobu, bude tam nabídka přidat příbuzného, zobrazí se seznam rodičů a dětí, osoba se vykreslí i se spojnicí, grafické uspořádání zůstane na uživateli. Z hlediska algoritmu by to neměl být problém a hodně by to ulehčilo manuální přidávání osob.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2011 22:42

Takto by to určitě šlo - klikne se na osobu třeba pravým, bude tam možnost několika osob (otec, matka, děti, sourozenci, manželky...), jedna se vybere, pak bude třeba "držet na myši", jak se bude myší hýbat, tak se bude chystat umístění, třeba s shiftem jenom kolmice, po kliknutí se umístí... to skutečně nevyžaduje žádný algoritmus, takhle to je možné, to se mi i líbí. I když to asi zcela neřeší jádro všech těch požadavků výše.

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 27 dub 2011 12:14

To co navrhuje flukas je naprosto geniální :happy64 a i když to třeba neřeší požadavky výše, tak je to logické řešení a nejlepší kompromis mezi vším a ničím...

jarda51
Častý návstěvník

Příspěvek od jarda51 » 27 dub 2011 19:11

Řešení od flukas není špatné, ale nebude to pak fungovat jen jako zobrazení pro tisk? Budou zachovány všechny vazby zobrazených osob s jejími kartami jako v klasickém zobrazování?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 dub 2011 21:35

Určitě. Už nyní můžete kliknout levým tlačítkem do seznamu osob, podržet stisknuté a přetáhnout danou osobu do zobrazení, kde se přidá její buňka... stejně tak to v podstatě bude fungovat v tomto navrhovaném řešení, akorát že nebudete osobu vybírat ze seznamu vlevo ale rovnou se vám k dané buňce nabídnou nejbližší příbuzní. Bude to chlíveček vázaný na osobu jako každý jiný.

JirkaSrb

Příspěvek od JirkaSrb » 18 lis 2011 18:02

Dobrý den,
objevil jsem na Váš program pro tvorbu rodokmnenů a moc se mi líbí.
Nevím, jestli jsem v tom správném tématu:
Zkoušel jsem do něj zadat naši rodinu a narazil jsem na problém se zobrazením stromu příbuzenstva v případě, který se stal v naší historii: (prapra..)dědeček měl dvě manželky a jejich potomci se po několika generacích opět vzali - viz přiložený soubor.
V případě zobrazení stromu při aktivní osobě "dědeček" se zobrazí předci od úrovně ""vnuk a vnučka" 2x (ve dvou větvích). Také při zobrazení stromu s aktivní osobou "vnučka" a nižšší úrovně se zobrazí "dědeček" a jeho případní předci 2x (ve dvou větvích), přesto že jde o stejné osoby. Lze toto nějak ošetřit nebo zadávám něco špatně?

pripluv
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pripluv » 19 lis 2011 13:23

Řešil jsem zde obdobný případ a v Ancestry 2 by toto mělo být ošetřeno. Ancestry 1 toto propojování neumí a zobrazuje proto předky dvakrát.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 19 lis 2011 13:56

Mám pocit, že už jsem odpovídal, ale asi jsem to nakonec neodeslal nebo co, takže mě pripluv předběhl. Je to opravdu tak, bude to řešeno v další verzi. Ono už to dřív fungovalo lépe i v Ancestry 1, ale předělal jsem významně zobrazování a toto z toho vypadlo. Prozatím leda duplicitní větev manuálně smazat a propojit spojnicí k druhé větvi.

Odpovědět