Ancestry na APPLE MAC OS X

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
MMMHHH
Uživatel

Ancestry na APPLE MAC OS X

Příspěvek od MMMHHH » 16 bře 2011 20:09

Dobrý den.
Mě jakož to uživatele systému MAC OS X by potěšilo kdyby se tento opravdu skvělý program na vytváření rodokmenů se dostal i pod MAC OS X platformy.
Ancestry2html 1.4.3.4 už na MAC OS X lze spustit díky tomu že je naprogramovaný v javě ale to ancestry je buhužel .exe soubor takže spustit nelze.
Díky předem za odpověď.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ancestry na APPLE MAC OS X

Příspěvek od Nethar » 17 bře 2011 06:15

V Ancestry 1 to bohužel možné není a nebude, není mi známo, existuje-li v Mac OS nějaký emulátor jako je třeba v Linuxu Wine.

Ancestry 2 bude jak pro WIndows, tak pro různé verze Linuxu. Protože je naprogramován v C++ a využívá grafické uživatelské rozhraní GTK, teoreticky by mělo být možno jej s menšími úpravami zprovoznit i na Mac OS. Pro to bych ovšem potřeboval nějakou testovací mašinu, na které bych to mohl průběžně řádně testovat a odlaďovat, v tuto chvíli o Mac OS přiznám se v podstatě nic nevím.

Guf

Příspěvek od Guf » 17 bře 2011 23:55

Třeba takové Ancestry 2 na iPadu 2, jako stvořené pro práci s rodokmenem v terénu - návštěvy archivů, příbuzných, prezentace výsledků a fotografií, rychlá orientace v rozsáhlých rodokmenech apod.

Vidím, že nejsem jedniný, kdo se zamyslel nad funkčností Ancestry pod MAC OS X. iPad sice nemám, ale zařízení tohoto druhu se mi jeví pro genealogické účely vcelku ideální? Používáte někdo pro práci s rodokmenem nějaký tablet? Jaké máte zkušenosti? Díky.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 18 bře 2011 08:05

Už se tu diskutovala možnost vytvořit verzi pro Android, což je podle mě velká budoucnost tabletů. Až bude hotová základní verze, rád vytvořím nějakou jednodušší verzi pro smartphony, pro tablety by to pak v podstatě mohlo být se vším všudy. Nicméně ani tablet s Androidem (pouze mobil) ani iPad nemám, takže to bude muset naprogramovat někdo jiný, nebo mi to budete muset někdo koupit :anim61

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 18 bře 2011 10:32

Já vlastni IPAD 1 a práce na něm je sama o sobě úplně úžasná ale Ancestry na něm hold není.
Ale hodil se díky tomu že když se hrabete v matrice a rovnou to ťukáte do IPADU do programu Pages a všichni se na vás dívají jak na blbce nebo jako na někoho komu pořádně přeskočilo :character74 :anim61

Fanda@CZ

Příspěvek od Fanda@CZ » 18 bře 2011 12:00

Taky takový mobilní zařízení nemám, ale cokoliv menšího než notebook si nějak neumím představit. :-P Ten naopak pro sběr informací používám.

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 18 bře 2011 12:06

Podle mě nejlepší způsob jak dostat Ancestry na MAC OS X je ho naprogramovat jako samostatnou verzi v Javě.
PS: pokud se povede ho naprogramovat v Javě tak jsem ochotný ho testovat.

Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 bře 2011 18:04

Ono stačí hledat na webu a rodokmen v Javě najít: http://genj.sourceforge.net/

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 18 bře 2011 18:35

Jan píše:Ono stačí hledat na webu a rodokmen v Javě najít: http://genj.sourceforge.net/
Problém je že aby jste se dostal k samotnému rodokmenu tak se musíte registrovat na apple.com
A navíc Ancestry je mnohem lepší než jakýkoli jiný program už jen proto že mám z Ancestry uložený soubor _.rodz

Guf

Příspěvek od Guf » 19 bře 2011 20:02

Tak verze pro Android by jistě byla bomba!

Vidím ve využití tabletů pro genealogii velkou budoucnost a ikdyž Ancestry 1 má pro mě několik nedostatků, neumím si práci s rodokmenem představit v jiném programu. Jiné programy používám defakto jenom pro grafický výstup, ale to neplatí obecně. Například teď jsem si hrál v rodokmenu s příbuzenskými sňatky a velmi jsem ocenil možnost si v Ancestry se zobrazením "zahýbat".

Každopádně takový tablet s obrovskou výdrží na baterie, vysokou mobilitou a Ancestry by byl prostě skvělý a asi bych si ho jen kvůli rodokmenu koupil.

Odpovědět