Ochrana před veřejností.

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
fslama

Ochrana před veřejností.

Příspěvek od fslama » 27 dub 2011 01:31

Rád bych se připojil ke všem navrhovatelům také s jistým a myslím i užitečným nápadem. Stalo se mně toziž v nedávné době, že jeden příbuzný mě z osobních důvodů požádal o výmaz celé své rodiny. Nepodařilo se mi ho přemluvit i přesto, že data žijících jsou skryta. Dělá to hromadný filtr ve výstupu na web. Bohužel tam však zůstává jméno a příjmení a to se mu také nelíbilo. Nakonec jsem musel všechno opravovat a dát tam otazníky.
Moje prosba je, aby tedy v hromadném filtru byla jedna nabídka navíc, a to třeba: "Skrýt jména u žijících" a na webových stránkách by se pak objevilo ve jméně pouze "soukromé nebo neveřejné, či tak nějak. Mohlo by se to také řešit tak, že na jednotlivých kartách by se mohlo přidat zaškrtávací políčko např: "nezveřejňovat tuto osobu". Filtr by pak byl detailenější.
Také bych docela přívítal ve vyhledávání funkci "hledat podle ID". Kdysi jsme to tady probírali, ale nějak to utichlo. Pro mě to význam má dost velký, ale nechci to už rozpitvávat. Je to záležitost a chuť programátora.
Všechny zdravím, Franta.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana před veřejností.

Příspěvek od Nethar » 27 dub 2011 11:08

Ohledně ID - ano, to bude také možné, vedu to v patrnosti, celkově bude vyhledávání úplně jiné a podrobnější než je tomu v současnosti.

Zbytek se týká exportu do HTML, tedy Ancestry2html, je to tak? I když je možné i propojit to zároveň s Ancestry, jak píšete - kdy se u každé osoby konkrétně zaškrtne zveřejňovat/nezveřejňovat, že by to nebyl jednoduchý filtr na žijící osoby, ale přímo na toto zaškrtávátko. Také by se to dalo řešit třeba nějakou speciální skupinou "soukromé", kterou si vytvoříte pouze pokud budete chtět omezovat export do HTML a ten potom osoby z této skupiny bude odfiltrovávat.

flukas

Příspěvek od flukas » 27 dub 2011 18:20

Co takto:
Vytvoří se několik skupin způsobu zobrazení (vždy vše, nikdy nic, podmíněné (žije?),...). U každé skupiny (definovat jednotlivě pro každou osobu by se dalo těžko zvládnout) se definuje jak se zobrazí jednotlivá pole.* Tyto volby se dají použít pro export rodokmenu do grafických formátů, export do jiných formátů (gedcom) a mohl by je používat i převod do html.

*Ideálně s možností snížení přesnosti dat kde to jde (datum na roky/měsíce, místa na okres...) kromě zobrazit/nezobrazit.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 dub 2011 21:39

Ano, buď tak, nebo by se také dalo nadefinovat si svoje vlastní stupně soukromí, tedy třeba stupeň 245634: zobrazovat celé jméno, skrývat datum narození, skrývat fotografii, zobrazovat místo narození, skrývat bydliště,... a v nějakém nastavení přiřazovat vytvořené stupně soukromí ke kterýmkoliv vytvořeným skupinám - je to více obecné, nevyžaduje to pevné existující skupiny daného jména, nicméně na druhou stranu složitější

flukas

Příspěvek od flukas » 28 dub 2011 01:04

Asi tě úplně nechápu, ale jak se to liší? V obou případech to jsou nějak definované sady nastavení soukromí a ty se přiřazují jednotlivým osobám nebo skupinám jak píšeš.
Můj návrh taky nevyžaduje pevné existující skupiny. Skupinou nastavení jsem nemyslel současné skupiny osob co jsou v programu (i když to tak asi vypadá), ale sadu nastavení (co zobrazovat) a to (vždy vše, nikdy nic, podmíněné (žije?),...) jsou přátelštější jména pro 245634.
Jinak by bylo pěkný, kdyby fungovalo dědění (nastavení rodokmenu>nastavení skupiny>nastavení osoby) a vždy by se použilo to nejspecifičtější, ale to už je jen třešnička na dortu :)

fslama

Příspěvek od fslama » 28 dub 2011 02:10

Tak nevím... Nedělal bych to všechno tak složitě. Myslím, že když jde o "Největší ochranu dat před veřejností", tak ať se na webu u žijících nezobrazuje vůbec nic. O to přeci jde. Stačí jedno slovo za celý zápis, a to třeba "neveřejné nebo soukromé apod.". Osobně to řeším tak, že mám stránky dvoje. Jedny pro rodinu (název stránky znají pouze rodinní příslušníci) a druhé veřejné (http://www.staric.cz/gen/), kde je potřeba skrýt údaje, o kterých se bavíme. V této chvíli se přikláním k návrhu, aby se u osoby udělalo zaškrtávací políčko "nezveřejňovat". Až osoba žijící nebude, pouze to odkliknu zpět.

Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový » 20 lis 2011 10:53

fslama píše:Rád bych se připojil ke všem navrhovatelům také s jistým a myslím i užitečným nápadem. Stalo se mně toziž v nedávné době, že jeden příbuzný mě z osobních důvodů požádal o výmaz celé své rodiny. Nepodařilo se mi ho přemluvit i přesto, že data žijících jsou skryta. Dělá to hromadný filtr ve výstupu na web. Bohužel tam však zůstává jméno a příjmení a to se mu také nelíbilo. Nakonec jsem musel všechno opravovat a dát tam otazníky.
Moje prosba je, aby tedy v hromadném filtru byla jedna nabídka navíc, a to třeba: "Skrýt jména u žijících" a na webových stránkách by se pak objevilo ve jméně pouze "soukromé nebo neveřejné, či tak nějak. Mohlo by se to také řešit tak, že na jednotlivých kartách by se mohlo přidat zaškrtávací políčko např: "nezveřejňovat tuto osobu". Filtr by pak byl detailenější.
Také bych docela přívítal ve vyhledávání funkci "hledat podle ID". Kdysi jsme to tady probírali, ale nějak to utichlo. Pro mě to význam má dost velký, ale nechci to už rozpitvávat. Je to záležitost a chuť programátora.
Všechny zdravím, Franta.
Tuto otázku řeším asi někde jinde, já mám v příbuzenstvu učitele (potvrdilo se mi, že to není povolání ale diagnóza) a tak jsem psal dotaz na UOOU a shrnuji:
jména a příjmení žijících lze zveřejňovat, nic víc (v telefonním seznamu je toho i víc).
U zemřelých je třeba pouvažovat co zveřejnit, zvláště u krátce od úmrtí, o příčině úmrtí - např. sebevražda, pohlavní nemoc a taky občas nevhodné náboženské vyznání. Takže stávající verze programu je už dostačující...

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 30 pro 2016 10:34

Dobrý den,
jsem tu nový a nestihl jsem celé forum pročíst, takže se omlouvám, pokud je můj problém někde jinde v řešení.
Také mám problém s některými rodinnými příslušníky, kteří ani za nic nechtějí být v rodokmenu uvedeni /rozvedení, nemanželské dítě apod./.
Řeším to tak, že mám vytvořenu skupinu "žijící" a nezobrazovat. Existuje nějaký způsob, jak osoby do této skupiny vkládat "automaticky"?
Prostě člověk, který je označen jako žijící by byl automaticky obsažen ve skupině "žijící", namísto jeho jména a příjmení by se zobrazovalo "Soukromé" a v případě vyplněného úmrtí by z této skupiny vypadl.
Děkuji.
Pěkný den všem - VetchýKmet

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 led 2017 12:22

Automatické zařazování do skupin zatím není možné. V Ancestry 2 jsem tomu už připravil základní podporu, že na základě výsledku vyhledávání se vytvoří skupina, ale bude možné, aby se i automaticky sama aktualizovala. Ale to je ještě hudba budoucnosti.

Odpovědět