Svědci (Kmotři)

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Svědci (Kmotři)

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový »

Napadlo mě vylepšení (pokud je to složité, netrvám na něm, ale ...):
Většina svědků na svatbě (cca mírně nad 50 % svědků) jsou příbuzní, kteří mají v rodokmenu své číslo a stránku (např. na svatbě mé sestry jsem svědčil já a sestřenice, oba jsme součástí rodokmenu). Nešlo by krom přepsaní přímo jména svědků (kromě prázdného proužku) umožnit i možnost odkazu přímo na svědka, který je již v rodokmenu uveden (tak jako se dá hledat otec nebo matka, pokud již jsou někde v rodokmenu zadani)? :anim34

Podobně to může být, i když tam je podstatně nižší %, i u kmotrů ...

To se týká jak Ancestry, tak i následného odkazu v html verzi (u stranky svatby je nyní odkaz jak na stránky ženicha i nevěsty, tak i na stránky dětí. Proč tam nemít i odkaz na stránku svědka, má-li již v RK svou stránku? Pokud nemá, tak bez odkazu... :anim61

Při té příležitosti se chci zeptat, zda by u žijících osob, kde jsou ve veřejné html verzi skryty údaje o svatbě, zda místo stávajícího nesprávného nepravdivého textu "není známo kdy byl svatební obřad" by něšlo tento chybný text předělat buď na "údaje o svatebním obřadu nejsou uvedeny" (to lze i tam kde fakt zadány nejsou), nebo lépe po pravdě "údaje o svatebním obřadu byly skryty" ? :anim34
flukas

Re: Svědci (Kmotři)

Příspěvek od flukas »

To zní rozumně. Ostatně i ti faráři a nepříbuzní svědci by mohli (měli) mít vlastní záznam osoby (vlastní stránku), která by nebyla připojená ke zbytku rodokmenu, ale to už je možná přehnaná normalizace dat...
duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros »

Pan Novy, vacsina toho, co pozadujete, patri pod Ancestry2html. Inak yber kmotrov je, zda sa mi, mozny aj teraz, ale napriek tomu na nich nevedie v html vystupe odkaz. autor A2html sa uz dost davno neozval.....
Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový »

O kmotry ani tak nejde ... v databázovým programu dohledávat jdou ... a jdou po rozkliknutí dohledat. I když ještě netuším, jak pak vypadá výstup do html verze.

Ale svědky na svatbě lze zatím stále jen ručně dopisovat, zatímco jejich jména můžou už v databázi být dávno zadaná vlastní stránkou ... pokud by šli zadat rozkliknutím a nalezením mezi osobami už v databázi zadanými bylo by to dobrý. Stejně dost často svědčí rodinní příslušníci novomanželů. Pak by se vytvořila další vazba v rámci rodokmenu.
Odpovědět