Stránka s úvodem

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:
Stránka s úvodem

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový » 20 lis 2011 10:42

Asi jsem to tu někde už psal, ale opakování je matka moudrosti, takže znovu...
Docela bych uvítal, kdyby jak program Ancestry tak html verze měly jakousi úvodní stránku (nikoliv titulní, úvodní, hned za titulní), tzn takový textový úvod od autora rodoknemu proč začal rodokmen dělat, co při tom ho potkalo, pojednání o původu příjmení apod....
Tzn v programu udělat devátou záložku nazvanou např. Úvod a v html verzi z titulní stránky nad odkazem Abecední seznam osob přidat i odkaz Úvod - stránku kam by se přegeneroval ten textový úvod z programu.

Sice programování moc nerozummím, ale myslím si, že by to přidání nemuselo být příliš náročný...ne? :anim11

Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Stránka s úvodem

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový » 22 črc 2012 09:14

Ing. Lubomír Nový píše:Asi jsem to tu někde už psal, ale opakování je matka moudrosti, takže znovu...
Docela bych uvítal, kdyby jak program Ancestry tak html verze měly jakousi úvodní stránku (nikoliv titulní, úvodní, hned za titulní), tzn takový textový úvod od autora rodoknemu proč začal rodokmen dělat, co při tom ho potkalo, pojednání o původu příjmení apod....
Tzn v programu udělat devátou záložku nazvanou např. Úvod a v html verzi z titulní stránky nad odkazem Abecední seznam osob přidat i odkaz Úvod - stránku kam by se přegeneroval ten textový úvod z programu.

Sice programování moc nerozummím, ale myslím si, že by to přidání nemuselo být příliš náročný...ne? :anim11
Kromě výše zmíněného mě ještě napadla stránka s historií dotčených obcí, to by ale asi šlo řešit najednou, ne?

tysonlee

Příspěvek od tysonlee » 23 říj 2012 07:02

Uvítal bych návod, jak celou, celou, práci zazálohovat, pro případ, že bych přišel o notebook :anim34 , nebo abych to mohl snadno nahrát celé do jiného PC... zálohovat soubor *.rodz asi nestačí, že? :?:

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 23 říj 2012 13:20

Záloha samotného programu (Ancestry) není zas tak důležitá, ale zase tolik nemá. Takže si zkopírujte celou složku Ancestry. Nejdůležitější je ale soubor *.rodz včetně přiložených fotek, dokumentů a pod. Pokud máte na dokumenty a fotky vložené odkazy, tak je třeba zazálohovat i tyto dokumenty, na které Ancestry odkazuje.
:arrow: Já osobně mám vytvořenou složku na externí dokumenty hned vedle *.rodz a pak mě stačí zálohovat jen složku "save" a nemusím nikde nic hledat.

Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový » 14 lis 2012 23:26

Trochu jste odešli od tématu ... lze tedy udělat záložku navíc, jako úvodní textovou stránku? :anima19

Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový » 10 úno 2013 11:53

Připomínám znovu svůj návrh. Textová část se mi zdá opodstatněná. Rovněž bych i přijal jakousi textovou část ohledně přesunů majetku. Např: "Johan Nowak koupil dne 26. března 1670 Nowotensky grund od Josepha Nowotnyho, ten jej 29. 8. 1644 zdědil po swym otci Antonu Nowotnym". Ten text jsem si teď bohapustě vymyslel, ale fakt bych uvítal místo kam to napsat.

Na rozdíl od jasné představy jak by měla vypadat stránka s textovým Úvodem (všeobecná pro všechny osoby) nemám jasnou představu, jak by měla vypadat ta stránka s textem o majetkových změnách. Možná něco na způsob jako se nahraje fotka, nebo dokument a pak se dopisují odkazy u lidí kterých se to týká (tady by to byl Johan Nowak a Joseph Nowotny) ...
:anim34 :anim11 :anim34

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 úno 2013 12:57

Jak jsem psal jinde, budou na to speciální kolonky v Ancestry 2. V Ancestry 1 je možno využívat kartu Obecně a zde přítomné velké okno na text, je společné pro celý rodokmen.

Odpovědět