Věk osoby

Návrhy na vylepšení: co se má změnit, odstranit, doplnit, apod.
Odpovědět
bigfery
Věk osoby

Příspěvek od bigfery » 27 led 2013 20:10

Zdravím!
Chtěl bych autorovi poděkovat za super program, který mě opravdu nadchnul!

Měl bych prosbu, pokud by to šlo:

1.na kartě základní údaje uvádět buď aktuální věk žijící osoby anebo u zemřelých logicky jejich dosažený věk, vím že je věk uveden v shrnutí osoby, ale tady je to dost schované, myslím si že věk osoby je dost důležitý údaj, který by si zaslouží být na hlavní stránce osoby. A i když neznám rok a den úmrtí je zajímavé kolik je to let od narození. Klidně vedle dne v týdnu kdy se dotyčný narodil.

2. ve shrnutí osoby uvést:
- věk osoby při svatbě
- věk osoby u prvního dítěte a dalších
- počet let od svatby do narození prvního dítěte... ( například u kolonky děti jméno dítěte (rok narození) a pak poznámka narodila se 2 roky od svatby (kontrola na datum svatby - jinak nic) ve věku 26 let od narození dané osoby

Doufám, že to není moc zmatené a nedokážu odhadnout, jak je to programátorsky náročné. Ale statisticky super.

Děkuji!

Shari

Re: Věk osoby

Příspěvek od Shari » 19 bře 2013 14:43

Zobrazovaný věk na hlavní straně by se mi také líbil... hlavně v případech, kdy z data úmrtí odpočítávám přibližné datum narození... kontrolní přepočet programem bych ocenila :winking11
A také by na první pohled bylo zřetelné, zda to bylo dítě nebo se osoba dožila dospělosti. V minulých stoletích těch zemřelých dětí bylo opravdu hodně....

Dík Šárka

bigfery

Příspěvek od bigfery » 22 bře 2013 19:37

Díky Shari za podporu!

Zkusil jsem to na ukázku moje představa. Jsou tam například 3 místa, kde by se mohl věk zobrazovat. V ukázce 73 let.

1. hned za rokem narození
2. na druhé straně od jména
3. pod datem narození

Šlo by třeba barevně odlišit věk člověka, který už nežije - černě, žijící člověk červeně (na první pohled by bylo jednoznačné, zda žije či ne). Nebo třeba úplně jinak!

Ale jestli je to hloupost, uvítali by 2 lidi z 227, kteří si příspěvek přečetli, tak je to slepá ulička Evoluce Ancestry!

František
Přílohy
věk.jpg

f.demjan
Častý návstěvník

Příspěvek od f.demjan » 23 bře 2013 06:24

Pripájam sa k návrhu v nejakej možnej forme.

Tunac
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac » 27 bře 2013 09:59

To není špatný nápad. Přidal bych k tomu, zda věk je jistý, nebo dopočítán.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 29 bře 2013 13:53

Ano, to je pěkné, to se může hodit a nemusel by to být problém hned do příštího updatu Ancestry jedničky.

Odpovědět