Zobrazení

Diskuzní vlákna přesunutá z různých umístění. Časem budou tato vlákna smazána. Jsou zde například informace o některých speciálních opravených chybách, kam je ještě možno něco dopsat, apod.
Odpovědět
DMU
Odborník

Zobrazení

Příspěvek od DMU » 21 bře 2009 12:01

Při zobrazení "Vztah mezi osobami" se u lidi, které nelze spojit, špatně zobrazují.

Obrázek

někdy se obrázky i překrývají:

Obrázek

hejskal

Re: Zobrazení

Příspěvek od hejskal » 21 bře 2009 13:51

Teď jsem narazil na chybu v zobrazování. Pokud si dám udělat "strom příbuzenstva", nezobrazí se rodiny mých bratranců a naopak, když udělám totéž pro mého bratra, nezobrazí se moji vnuci.

Jeer

Příspěvek od Jeer » 23 bře 2009 00:04

hejskal:
Tak to má být. Strom příbuzenstva je v podstatě spojený vývod a rozrod zadané osoby rozšířený pouze o sourozence téhle osoby, u kterých jsou zatím jen děti (vnuci už ne).
DMU:
Jo, to občasné překrývání je už od starších verzí. Stačí zadat to samé zobrazení znovu a podruhé se mi to vždycky zobrazí už nepřekryté.

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 23 bře 2009 08:41

Jeer píše: Jo, to občasné překrývání je už od starších verzí. Stačí zadat to samé zobrazení znovu a podruhé se mi to vždycky zobrazí už nepřekryté.
Dělá to vždy u osob, které nejdou propojit.

Jeer

Příspěvek od Jeer » 23 bře 2009 14:19

Jo, je to tak. Já jsem nepropojené osoby neměl, takže jsem na to nenarazil.
Ale to občasné překrývání buněk tam je třeba u stromu příbuzenstva a napodruhé se to spraví. Možná mají ty chyby nějakou souvislost.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 bře 2009 16:18

Nemají. Leda tu, že tam má Nethar chybu a bude to muset opravit. Co se týče nespojených osob, to bude lehké. Co se týče stromu příbuzenstva, toho se bojím už pár měsíců :-)

Pavel-z-Brna
Uživatel

Příspěvek od Pavel-z-Brna » 25 bře 2009 12:20

Vím, že zobrazení je dosud ve stavu rozpracovanosti, ale připomenu Netharovi jednu maličkost:
V zobrazení vztahu mezi osobami není barevně zvýrazněn štítek s aktuální osobou, nýbrž štítek jejího rodiče respektive dítěte, eventuálně partnera či sourozence, v závislosti na tom ve kterém směru se vztahovaná osoba nachází.
Možná by navíc neškodilo podbarvit i štítek vztahované osoby, čímž by bylo na první pohled patrné, co diagram představuje a zvýraznit tak začátek a konec řetězce propojených osob.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2013 13:51

1.0.21.85 - podbarvená první a poslední osoba, překrývání nespojených osob ok

Odpovědět