Tvorba rodokmenu

Diskuze týkající se přídavného programu na generování HTML stránek od širšího.

Moderátor: sirsi

Odpovědět
fslama

Tvorba rodokmenu

Příspěvek od fslama »

Nevím čím to, ale vytvořil jsem si takový malý pracovní rodokmen, 21 osob, počet generací 5, ale nejdou mně vytvořit webové stránky. U všech šablon to hlásí tuto chybu: "Error while processing template file index.htm". Nevím čím to je, u žádného jiného souboru mně to nedělá. Prosím o radu, díky.
plebeda1

Re: Tvorba rodokmenu

Příspěvek od plebeda1 »

Já jsem začal Ancestry používat teprve velmi nedávno. Zatím jsem dal dohromady 107 osob z 8 generací, postupně dohledávám )údaje, ale chtěl jsem vyzkoušet i tvorbu html stránek. Postup je v příslušných materiálech popsán dobře a v podstatě by měl být velmi jednoduchý. Bohužel jsem sakkončil stejně jako fslama, tj. po sdělení že načetl konfiguraci a připravil výstupní složku generátor sdělil :"Error while processing template file index.htm." Takže bych také moc rád přivítal řešení.
Děkuji. Petr Lebeda
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi »

Jakou máte verzi? V 1.4.3.1 byla tato skutečně tato chyba. Zkuste novější 1.4.3.3, pokud problém přetrvá dejte vědět.
blackdog

Příspěvek od blackdog »

Nechci zakládat nové vlákno kvůli jednomu dotazu.
Lze nějak zajistit, aby se ve vygenerovaném stromu v jednotlivých oknech zobrazovalo jméno osoby bez zalomení. Prostě aby jméno a příjmení bylo na jednom řádku. Nevím jestli jsem přehlédl nastavení nebo to je takto defaultně nastaveno.

Jinak chválím vynikající utilitku a ještě jednou mnohokát děkuji za bleskurychlé opravení chybky se skrýváním v seznamu míst. Brzo to vyhodím do ostrého provozu na web, tak konečně budou mít všichni přístup k asi tisícovce jmen.
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi »

Zatím to nastavit nejde, ale teoreticky to možné je úpravou souboru šablony "Ancestry2html\templates\_Basic\parts\person.htm", kde se vyhodí <br/> (nahradit buď za mezeru nebo &nbsp;) na řádku 32 mezi druhým a prvním jménem (je to tato část kódu: ${person.secondname!}<br/>${person.firstname!})
blackdog

Příspěvek od blackdog »

Děkuji. To jsem potřeboval vědět. Jsem to hledal, ale nenašel. Zkusím.
Odpovědět