Novinky v programu

Diskuze týkající se přídavného programu na generování HTML stránek od širšího.

Moderátor: sirsi

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Novinky v programu

Příspěvek od sirsi » 10 pro 2008 18:12

Zde se dozvíte, pokud vydám novou verzi html generátoru. Včetně seznamu změn, které nová verze přinásí.

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 11 pro 2008 07:01

Kdyz je html generátor obsazen v nové verzi Ancestry a Ty vydá? aktualizaci, stačí to jen nakopírovat do nějaké slozky programu a přepsat původní soubory?

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 pro 2008 07:04

Ano, bude tam zvlast jeden adresar Ancestry2html, ktery bude mozno nahradit novejsi verzi.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 11 pro 2008 08:43

Nemusíte se bát, ze budete muset na nové verze ancestry2html čekat celé 2 roky do vydání dalsí verze Ancestry :), stále se bude jednat o samostatný program, který ovsem půjde spoustět jak samostatně tak z menu Ancestry (přičemz v tomto případě bude v Ancestry2html jiz předvyplněna cesta k aktuálně otevřenému rod souboru v Ancestry)

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky v programu

Příspěvek od sirsi » 28 pro 2008 10:04

Tak vánoční prázdniny opět udělaly své a máme tu novou verzi. Novinek je dost, bohužel nejsou nijak podstatné, ale bylo potřeba je udělat. šlo zejména o přizpůsobení programu pro možnost spouštění přímo z Ancestry, jelikož vydání nové verze se konečně přiblížilo.

Protože se jedná o první verzi spustitelnou přímo z nového Ancestry (až vyjde) zvýšil jsem číslo verze rovnou na 1.3.0.

Takže jaké změny ve verzi 1.3.0 najdete:
1) Možnost nastavit automatické zavírání okna po vygenerování stránek, což bude vhodné zejména až si jednou nastavíte potřebné parametry generování a budete chtít stránky pouze čas od času přegenerovat přímo z Ancestry. Po vygenerování se okno samo zavře a můžete pokračovat v práci na vašem rodokmenu.
2) Možnost nastavit automatické otevření prohlížeče po vygenerování stránek. Otevře váš oblíbený prohlížeč a v něm vygenerovanou stránku index.html.
3) Možnost zvolit jazyk okna. zatím pouze čeština, angličtina a slovenština (za kterou děkuju Durovi), němčina je v přípravě. V případě spouštění přímo z Ancestry se použije aktuálně použitý jazyk v Ancestry i pro Ancestry2html.
4) Vylepšení zobrazování progressbaru. Doba posledního generování se pamatuje přímo ve výstupní složce (z tohoto důvodu ve výstupní složce namažte soubory začínající tečkou - ale na web nejsou nutné nahrávat).
5) Příprava pro načítání rodu v UTF-8, protože verze Ancestry 1.0.21 bude ukládat rod v UTF-8. Podpora pro starší verze rodu uložené v win-1250 zůstala zachována, program kódování detekuje automaticky.
6) Kontrolování nové verze na webu. Lze nastavit četnost kontroly. V případě vydání nové verze Ancestry2html vás program při startu upozorní a nabídne stáhnutí nové verze z mých stránek.

Toť asi vše. Přeju vám hodně zdraví a úspěchů v novém roce ať už se konečně dočkáme tolik očekávané nové verze Ancestry 1.0.21 :)!! Možná ještě něco spáchám do příštího týdne, pak budu mít celý leden docela záhul v práci, takže budu program asi trochu zanedbávat, ale v únoru by se mělo vše vrátit do normálu.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 29 pro 2008 22:07

Tak jsem nečekaně musel udělat novou verzi 1.3.0.1, v té včerejší jsem totiž udělal jednu chybičku. Projevovala se tak, že při změně výstupní složky (do složky, kde již něco bylo), se nabídlo načtení nastavení z minula, ovšem po odsouhlasení se nic nenačetlo a ještě se okno nějak počubilo :).
Zároveň jsem do balíku přihodil aktualizovaný překlad do slovenštiny (díky Ďuro).

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 03 led 2009 10:49

Tak fórum o Ancestry2html jsem trošičku pročistil, Nethar nám tu hezky vytvořil nová podfóra, do kterých jdou přidávat nová témata, takže pokud budete mít nějaký nový nápad tak vytvořte nové téma ve fóru "Návrhy na vylepšení html generátoru" a pokud naleznete nějakou chybu tak udělejte nové téma v "Nalezené chyby" ať tu v tom máme hezký pořádek :-). Příspěvky, které se týkali pouze řešení provozních problémů fóra a netýkali se Ancestry2html jsem odstranil.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 03 led 2009 15:18

Vydána nová verze 1.3.1, která přináší následující novinky:

1) Konečně uděláno řazení dětí a sourozenců podle data narození (zatím pro data ve tvaru 31.12.2008, 12.2008 nebo ?.12.2008, 2008). Partneři řazeni hierarchicky (stejně jak si je uživatel seřadí v Ancestry). Podpora dalších neurčitých formátů datumů bude dodělána později.
2) Drobná oprava zobrazování spojnic buněk (při různých výškách buněk v jedné řadě).
3) Formulář pro hledání osob přidán i na hierarchický seznam
4) Použití javascriptí knihovny jQuery (pokud nevíte co to je, nechte to plavat :-) )

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 04 led 2009 11:42

Opět nutná oprava. Nová verze 1.3.1.1:

1) Třídění sourozenců nefungovalo v seznamu sourozenců v šabloně Basic (fungovalo pouze ve stromečku).
2) Aktualizován slovenský překlad html stránek

Za odhalení obou chyb děkuji Ďurovi.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 04 led 2009 12:02

Niet za co, ja dakujem za druheho jeziska...:-)))

Pavel-z-Brna
Uživatel

Příspěvek od Pavel-z-Brna » 06 led 2009 16:23

Řazení sourozenců atd., které jsem už tak dlouho postrádal, perfektní. Ještě by stálo za to třídit obdobně i přiložené fotky a dokumenty podle roku uvedeného v Ancestry.
Přeji všem vše dobré do roku 2009...

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 06 led 2009 20:30

Není problém třídit i dokumenty které mají datum, píšu si to...

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 18 led 2009 10:53

Nová verze!! 1.3.2. Nečekejte novinky, prioritně jsem opravoval nahlášené chyby:

1) V IE6+7 se občas schovávaly některé informace pod fotku osoby (viz http://rodokmen.webzdarma.cz/forum/view ... f=30&t=775). Opraveno.
2) Oprava špatného levého odsazení buněk ve stylu TreeView. Tento problém způsobila předchozí oprava spojnic buněk. Při změně rozlišení nebyly buňky centrované. Vyřešeno fixní šířkou stránky (viz http://rodokmen.webzdarma.cz/forum/view ... f=30&t=767)
3) Odstraněn chybný oddělovač tisíců (mezera) v některých letopočtech (viz chyba http://rodokmen.webzdarma.cz/forum/view ... f=30&t=775)
4) Osoby s neznámým příjmením (s otazníčkem) přesunuty na konec seznamu osob (viz http://rodokmen.webzdarma.cz/forum/view ... f=29&t=766).

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 20 led 2009 20:34

Nějak se mi poslední dobou nedaří vydávat nové verze napoprvé Obrázek Obrázek. Opět jsem musel udělat ještě opravnou 1.3.2.1.
1) V řazení je ? řazen až za Ž (nikoli za Z)
2) Opravena možnost volit hlavní osobu (tato možnost byla ve verzi 1.3.2 rozbitá)

Slibuji, že si dám příště větší pozor a lépe si to otestuji.
(Ikdyž vlastně proč, když mám takové svědomité testery Obrázek )

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 20 led 2009 21:49

sirsi píše:......

Slibuji, že si dám příště větší pozor a lépe si to otestuji.
(Ikdyž vlastně proč, když mám takové svědomité testery Obrázek )
Coby, my sme radi, ze to robis a robis to squelle;-)

jiri.tupa
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jiri.tupa » 21 led 2009 19:16

Jen když je co testovat. To my rádi pomůžeme :anim34
Vida i tady je chybička smajlíky nesouhlasí s nabídkou měl to být třetí ve čtvrté řadě.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 31 led 2009 13:34

Pavel-z-Brna píše:Řazení sourozenců atd., které jsem už tak dlouho postrádal, perfektní. Ještě by stálo za to třídit obdobně i přiložené fotky a dokumenty podle roku uvedeného v Ancestry.
Otázka na Nethara i ostatní:
můsí mít dokument (fotografie) uveden pouze rok pořízení, nebo jakékoliv datum (různé šílenosti typu "15.?.2008" nebo "před 1988"). Podle popisku tam je povolen pouze rok, ale znáte to programátor míní, uživatel mění - i já sám mám u některých fotografií uvedeno např. "okolo 1983". Takže jak s tímto údajem nakládá Ancestry a co tam dávají uživatelé?
Jde mi o to kvůli třídění....

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 31 led 2009 18:31

Vydal jsem novou verzi 1.3.3 - opět se nejedná o žádné závratné novinky:

1) Přidal jsem seznam fotografií, dokumentů a dokladů na stránkách partnerství - jedná se vždy o dokumenty, které jsou přiřazeny k oběma osobám
2) Hlavní osoba je standardně "Aktivní" osoba v Ancestry - pokud se nenastaví v okně nastavení jinak (jiné ID)
3) Doladěno řazení dětí na stránkách partnerství
4) Uděláno řazení fotografií, dokumentů a dokladů podle roku
5) Vyřešen problém nastavení hlavní osoby v hierarchickém seznamu osob (který se objevil po verzi 1.3.2)
6) Přidáno tlačítko na zjištění nové verze (pokud nechcete kontrolovat novou verzi automaticky)

Takže vesele stahujte a testujte, určitě zase narazíte na nějakou záludnost Obrázek

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 31 led 2009 18:36

Pro případ, že by se vyskytla nějaká fatální chyba budu na svých stránkách vždy nechávat ke stažení posledních několik stabilních verzí...

č.m.
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od č.m. » 01 úno 2009 21:13

sirsi píše: Otázka na Nethara i ostatní:
můsí mít dokument (fotografie) uveden pouze rok pořízení, nebo jakékoliv datum (různé šílenosti typu "15.?.2008" nebo "před 1988"). Podle popisku tam je povolen pouze rok, ale znáte to programátor míní, uživatel mění - i já sám mám u některých fotografií uvedeno např. "okolo 1983". Takže jak s tímto údajem nakládá Ancestry a co tam dávají uživatelé?
Jde mi o to kvůli třídění....
Já jsem zvyklý psát datum ve formátu 2008.12.31 kvůli abecednímu řazení. Obvykle soubory pojmenovávám datum - popis souboru fotky
(např. "2008.12.31 - rodinná fotka ze silvestra.jpg").
Zkoušel jsem to u popisů fotek, ale bohužel jsem nedocílil toho, co jsem si představoval. Fotky jsou v Ancestry řazeny složitěji než jenom podle abecedy.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 úno 2009 21:16

Míní se pouze rok, i když si můžeš napsat cokoliv. Chronologické řazení pak ale "zatím" funguje pouze abecedně na to, co napíšeš do kolonky Rok, neparsuju celý datum.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 01 bře 2009 17:33

Tak tu máme Ancestry2html 1.3.4. Prodleva byla trochu delší, statistiky byly trochu pracné. Takže co je nového:

1) Statistiky, statistiky a zase statistiky - zobrazení již zahrnuje všechna data z původního Ancestry html výstupu. Tudíž Ancestry2html ho může 100% nehradit.
2) Přidána ve výstupu možnost "Neznámý otec"
3) Skrytí data rozvodu u skryté osoby (oprava chyby - mělo to fungovat už dávno)
4) Opraven problém s vícenásobným generováním seznamu míst pro různé povolené skupiny Obrázek
5) Překlady použité v okně používají csv soubor (jako překlady pro html, ať je to všude stejné) - důležité pouze pro překladatele, tedy pro Ďuroše Obrázek
6) Opraven překlad v patičce při vícejazyčném výstupu

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 01 bře 2009 17:38

Ještě upozornění: Statistiky mohou zobrazovat poněkud odlišné (přesnější) údaje než původní výstup Ancestry (nebo statistika zobrazovaná přímo v Ancestry). Protože vím, že jste pečliví testeři a stejně byste si toho brzo všimli Obrázek , sepíšu buď dnes nebo v průběhu týdne rozsáhlou nápovědu, kde objasním jak pracuji s neúplnými daty při výpočtu statistických údajů a proč jsou tedy odlišné výsledky lepší než v Ancestry Obrázek.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 02 bře 2009 21:02

Sakris, tuto spravu som prehliadol...uz aj idem na to! - teda isiel som, upravil pre okno programu, ale...pre html vystup netreba nic? Zda sa ze nie...TODO nevidim;-)

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 03 bře 2009 16:10

Dík za dopřeložení, až teď mi došlo, že jsem ty nepřeložené zapomněl označit, ale koukám žes je našel. Pro html statistiky jsem texty přepoužil z původního Ancestry, pouze u prababiček jsem si nebyl úplně jistý, ale s pomocí slovnik.zoznam.sk jsem to doladil Obrázek .

Odpovědět