Novinky v programu

Diskuze týkající se přídavného programu na generování HTML stránek od širšího.

Moderátor:sirsi

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:
Re: Novinky v programu

Příspěvek od sirsi » 05 bře 2009 17:16

Tak verze je tam http://sirsi.wz.cz/ancestry2html.php. A ne že mi tam zas najdete chybu Obrázek.

Dělám si legraci, testujte, testujete, ale doufám, že už se nic nevyštění...

jiri.tupa

Příspěvek od jiri.tupa » 05 bře 2009 17:35

1.3.4.3 - žije to při všech profilech, :happy64
ješte jsem nenarazil na možnost, jak to shodit :angel10

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 05 bře 2009 17:57

Clovece, ja mam smolu, ci co? V hierarchickom zozname mi namiesto Generacie prarodicov vypisalo ??hierarchicalList.generationGrandParents?? , miesto generacie vnucat ??hierarchicalList.generationGrandChildren?? a miesto generacie pravnucat napisalo ??hierarchicalList.generationGreatGrandChildren?? . Inymi slovami spravny napis je len pri generacii hlavnej osoby a generacie rodicov, deti a ciselnych generacii...:-(
Ja viem, ze upravit si to manualne nie je problem, ale ked uz tak uz...;-)

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 05 bře 2009 20:28

Protože jsem pitomec, aktualizoval jsem tam ty překlady od tebe a přemáznul jsem si tam změny, které jsem tam do verze 1.3.4 udělal. Takže si stáhněte zatím jen opravené překlady: http://sirsi.wz.cz/data/download/ancest ... ssages.csv
Vydávat novou opravu zatím nebudu, však ono se možná ještě něco objeví Obrázek Obrázek

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 09 bře 2009 22:23

Hurá hurá, takhle rychle jsem to nečekal (holt java je java):
Tak sice zatím jen u mě doma, ale výstup vygenerovaný pomocí rod souboru už je naprosto totožný (byte po bytu) s výstupem vygenerovaným pomocí odpovídajícího rodx souboru. Tudíž, zítra provedu další testování na všech možných i nemožných datech, dále znovu projdu zdroják celého modulu načítání rodx souborů, který jsem dělal od soboty po večerech dost narychlo a nejspíš ve středu večer bych vydal verzi 1.4.0, která bude plně umět pracovat s rodx soubory a Nethar bude moci zrušit ukládání pomocných rod souborů. V Ancestry2html zůstane prozatím podpora starších rod souborů zachována tak jak funguje doteď, pro ty kdo zatím čekají na ostré používání Ancestry 1.0.21 a používají zatím 1.0.20 s externě spouštěným Ancestry2html.
Jdu spát, jsem šťastný, že to funguje!

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 10 bře 2009 21:23

Tak je to venku 1.4.0 http://sirsi.wz.cz/ancestry2html.php. Ještě bych potřeboval aby mi tedy Ancestry posílalo cestu k rodx souboru a nikoli k rod. Pokud spustíte Ancestry2html samostatně můžete si cestu k rodx vybrat ručně. I nadále půjde otevírat i soubory rod.
Doufám, že to bude fungovat, tentokrát jsem si to vyzkoušel na 4 rodokmenech (pro každý jak verzi rod, tak rodx) a běhalo to (díky poslednímu testovacímu rodokmenu se mi podařilo odhalit závažnou chybu ještě před vydáním).

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 bře 2009 21:55

Super, to je rychlost :-) Právě builduju upravenou verzi Ancestry, která správně pouští Ancestry2html s .rodx souborem, obsahuje novou verzi Ancestry2html a již nevytváří .rod soubor.
(a hned mám menší exáč :-))

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 10 bře 2009 21:56

Tak doufám, že to všechno dohromady poběží...

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 22 bře 2009 11:43

Nová verzička 1.4.2 opravuje některé chyby při prázdných údajích v rodz souboru. Přidány tooltipy po najetí myší na jméno, které zobrazují zatím jen plné jméno a fotku (do budoucna i něco dalšího)...
http://sirsi.wz.cz/data/download/Ancestry2html1.4.2.zip nebo http://sirsi.wz.cz/data/download/Ancest ... 2setup.exe (pokus o setup)

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 26 bře 2009 18:43

Verze 1.4.2.1: http://sirsi.wz.cz/ancestry2html.php, oprava nefunkčního kopírování souborů a fotek při načítání z rodz souboru.

hejskal

Příspěvek od hejskal » 27 bře 2009 11:20

Sirsi děkuji. Funguje to jak má. :happy64 J.H.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 26 dub 2009 17:55

Duro objevil chybu pri nacitani souboru ve starem rod formatu. Jelikoz zpetna kompatibilita musi byt zachovana musel jsem udelat novou opravnou verzi (1.4.2.2). Pokud jiz pouzivate pouze rodz, neni nutne aktualizaci stahovat.

Zaroven se omlouvam, ze vas tu ted trochu zanedbavam, neumrel jsem Obrázek, ale jsem pracovne vytizen (nejen pracovni dobou ve stare praci, ale i hledanim nove prace, pripadne praci po vecerech na zadanych domacich ukolech potrebnych pro prijeti). Snad se to brzo vyresi, ikdyz zas bude venku pekne a taky toho moc nenaprogramuju... No uvidime co bude...

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 07 črc 2009 09:11

Tak po několika měsících jsem se konečně dokopal k nějakým změnám:

1) Vylepšil jsem systém kontroly nových verzí, takže pokud si uživatel stáhne verzi "pro běžné uživatele" tak mu jsou hlášeny pouze nové verze "pro běžné uživatele" nikoli verze testovací. Pokud uživatel používá testovací verzi, hlásí mu to samozřejmě nejnovější testovací verze.

2) verze 1.4.2.3 je zdá se již běžně použitelná (nikdo v poslední době problémy nehlásil), tudíž byla označena jako použitelná pro běžné uživatele alias verze 1.4.2.4 (pouze změna čísla, beze změn funkcionality, abych při kontrole nových verzí věděl, že není testovací)

3) vydána nová testovací 1.4.3, která umožňuje zobrazovat na hlavní stránce informace o autorovi, použitých či blokovaných skupinách, šabloně a nastavení soukromí. Generování těchto informací lze vypnout na druhé kartě nastavení (Rozšířené nastavení).

4) byl vznesen požadavek, zda by nešlo povolit generování pouze nežijících osob. Místo přidání zaškrtávátka s touto funkcionalitou jsem přidal 2 nové speciální skupiny (do kterých se osoby rozřadí automaticky před generováním html). Skupiny se jmenují "_žijící" a "_nežijící" (případně "_žijúci" a "_nežijúci" při přepnutém jazyku okna na slovenštinu) a tyto skupiny lze použít úplně stejně jako ostatní v seznamu povolených či blokovaných skupin.
Zatím je nutno si názvy skupin pamatovat a vyplnit je ručně, což je otrava, v příští verzi to ale plánuju předělat, tak že si bude moci uživatel zvolit ze seznamu skupin načtených přímo z rodz (či rod) souboru (+ těchto dvou speciálních).

Ke stažení na http://sirsi.wz.cz/ancestry2html.php

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 08 črc 2009 08:27

Tak menší oprava, v detailu partnerství nebyly skryté osoby (děti), které měly být skryté (patřily do zakázané skupiny).
Opraveno jak v testovací verzi (1.4.3.1), tak ve verzi pro běžné uživatele (1.4.2.5).

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 03 srp 2009 18:11

Další mini opravná verzička. Opravena šablona index.htm způsobující někdy problémy (viz toto vlákno). Přidán google.cz a google.sk do vyhledávačů map. Verze 1.4.3.2.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 22 bře 2010 21:09

Po sto letech drobná opravná verzička. Při skrývání adres nebo míst narození či úmrtí, se tyto údaje neskrývali v seznamu míst. Děkuji Martinu Voříškovi za odhalení chyby.
http://sirsi.wz.cz/ancestry2html.php

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 28 dub 2010 16:50

Další pidi oprava: http://sirsi.wz.cz/ancestry2html.php
Oprava statistik při délce života 0 dní (nezobrazoval se nejnižší věk osob).
Možnost generování v německém jazyce (díky Jiřímu Pozlerovi).

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 26 říj 2016 21:42

Šest a půl roku uplynulo jako voda a máme tu novou verzi :biggrin . Jde pouze o drobné úpravy:
  • vylepšeno zobrazování poznámek u osob
  • opraveno spouštění exe souboru pod novější javou
  • upravena kontrola nových verzí (nějaký dobrák mi hacknul web, takže se na něj nedostanu a aplikace hledala nové verze na něm a chybně detekovala novou verzi ikdyž tam nic nebylo)
  • verze ke stažení pouze zde a pouze jako zip archiv, exe soubor sem přiložit nelze, pokud bude vše fungovat, může se integrovat do samotného Ancestry
Přílohy
Ancestry2html1.4.4.1.zip
(2.88MiB)Staženo 389 x

Odpovědět