Vygenerovaný html rodokmen - dotazy

Zde můžete psát případné návrhy na vylepšení generátoru.

Moderátor: sirsi

Odpovědět
vosatkovi

Vygenerovaný html rodokmen - dotazy

Příspěvek od vosatkovi »

Ahoj měl bych několik otázek:

1) Když si najedu na jakoukoliv osobu v rodokmenu, objeví se mi jeho tzv. karta s větví. Lze změnit zobrazení tak, že by větev byla úplně dole a informace o osobě u jména v záhlaví? K tomu se vztahuje následná otázka: je také možno profilovou fotografii u osoby (kterou mám v programu uloženou) nějakým způsobem aplikovat přímo na kartu ke jménu a příjmení při zarovnání vpravo, popř. vlevo, popř. možnost velikosti dané fotografie?

2) Zatím jsem svůj rodokmen nepustil do světa, proto se také zeptám: pokud nahraji vygenerovaný html rodokmen, bude se automaticky každý den měnit délka života osoby žijící?

3) Předposlední otázka se vztahuje k nahrávání vytvořeného html rodokmenu na server: uvažujete do budoucna o tom, že by se nahrávalo v menu Ancestry2html přímo na server pomocí ftp? (Možnost nastavení cesty k ftp serveru...)

4) Kdy uvažujete o spuštění verze v německém jazyce?

Děkuji
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vygenerovaný html rodokmen - dotazy

Příspěvek od sirsi »

Ahoj, odpovědi jsou následující:
1) zatím lze vybrat pouze ze šablony Tree a Basic, detailnější nastavení generovaných stránek mám rozpracováno do některé z příštích verzí.
2) zatím se zobrazuje údaj k datu vygenerování (tento datum je zobrazen po najetí myši na délku života), aktuální údaj by bylo možné zobrazovat pomocí javascriptu, mám to v seznamu plánovaných funkcí do budoucna.
3) super nápad, píšu si do seznamu
4) díky za připomenutí, měl jsem za to, že už jsem to vydal s poslední verzí, bohužel to tak nebylo, dnes večer vydám opravnou verzi kde to již bude zahrnuto
vosatkovi

Příspěvek od vosatkovi »

Díky za rychlou reakci.
K tvé odpovědi 3) mám ještě jeden dotaz. Když si vygeneruji html složku rodokmen a nahraji na server pomocí (do budoucna tebou zapracovaného)tlačítka FTP přenos, lze zapracovat i možnost nahrát pouze změněné? O co mi jde. Abych nemusel vždy nahrávat na server celý html rodokmen, ale pouze ty soubory, které od předchozí základní verze byly změněny... Lze to nějak realizovat?
A napadla mě ještě jedna věc. Ohledně toho javascriptu, uvažujete také o zapracování Kalendária? O co mi jde? Když si otevřu program, při uvítací zprávě vyskočí okénko výročí narození, úmrtí či svatby daných osob, šlo by toto nebo něco podobného zapracovat i v html složce? Asi to souvisí taktéž s javascriptem... Vím, že je to jistě mravenčí práce, ale je to takový návrh do budoucna.
Díky!
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi »

Samozřejmě nahrávat vše je nesmysl, takže až se k tomuto dostanu, tak se určitě bude jednat o rozdílové aktualizace.
Zobrazování výročí dle aktuálního data si píšu do seznamu, není to špatný nápad.
vosatkovi

Příspěvek od vosatkovi »

Poslední dotaz ohledně vygenerovaného html rodokmenu. Pro zveřejnění mého rodokmenu jsem si nakonec vybral šablonu basic. Jediné co jsem nenašel jak změnit je údaj o úmrtí, který by se zobrazoval i ve větvi (je tam pouze datum narození). Jde to nějak nastavit? Nikde jsem tuto možnost nenašel.
Díky!
Odpovědět