HTML prezentace

Zde můžete psát případné návrhy na vylepšení generátoru.

Moderátor:sirsi

Odpovědět
Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:
HTML prezentace

Příspěvek od Jan » 04 dub 2006 12:02

Návrhy na vylepsení:
1. řazení osob podle "Příjmení Jméno"
2. výběr osoby ve 3 stupních (A, B, C...Z, příjmení a pak osoby) ve velkých rodokmenech vybírat z tisíců osob je komplikované
3. u osob, které mají potomky z více manzelství rozlisit z kterého potomek pochází
4. moznost výběru i z míst ve více stupních (stát, oblast a místo) obdobně jako u osob
5. moznost zvolit barvu nebo obrázek jako pozadí.
Naposledy upravil(a) Jan dne 10 dub 2006 22:22, celkem upraveno 4 x.

Jeer

Příspěvek od Jeer » 04 dub 2006 12:58

Ono je to vlastně abecedně seřazeno podle příjmení (autorka psala název rodu jako příjmení). Takze kdyz tam vygeneruji třeba svůj rodokmen, budou osoby taky řazeny v pořadí "Jméno Příjmení"? To by mělo být obráceně - "Příjmení Jméno". Je to tak?

Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 dub 2006 13:49

Máte pravdu, jen jsem se spatně vyjádřil, řazení by mělo být "Příjmení Jméno", tento zápis není nejlepsí. Tyto seznamy se dělají vzdy podle příjmení.

vwaloszek

Příspěvek od vwaloszek » 20 úno 2007 07:26

1. Navrhuji do HTML prezentace kromě seznamu osob, míst a statistiky zařadit i vygenerování CHRONOLOGICKÉHO VÝSTUPU (viz obrázek) se zobrazením časové?osy? dělené po desetiletích ? kliknutím na desetileté rozmezí by se zobrazil hypertextový seznam osob narozených ve vybraném časovém rozmezí s uvedením data narození a s mozností zobrazení podrobných údajů kliknutím na vybranou osobu (tak jak je to i v abecedním seznamu osob).

2. Do seznamu osob navrhuji zařadit i kromě abecedního řazení osob i moznost zobrazení dle kritérií (viz obrázek). Kliknutím na kritérium by se zobrazily osoby splňující dané kritérium: ?IJÍCÍ, ZEMŘELÍ, ?ENY, MUzI.

Tato funkce mě zaujala v polském programu Drzewo Genealogiczne (Genealogický strom): http://www.pl-soft.pl
Sorry, obrázky JPG se mi zde nepodařilo Vlozit, zájemcům za?lu mailem.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: HTML prezentace

Příspěvek od Nethar » 30 dub 2010 09:20

Našel jsem toto staré vlákno, přesunuji do a2html, možná už je to vyřešené.

Odpovědět