Hlavní osoba

Zde můžete psát případné návrhy na vylepšení generátoru.

Moderátor: sirsi

Odpovědět
Burton

Hlavní osoba

Příspěvek od Burton »

Uvital by som moznost:

1. Vypnut zobrazenie "Vztah hlavní a vybrané osoby" pri zobrazeni konkretnej osoby.
2. Moznost zmeny hlavnej osoby pri konkretnej vybranej osobe.
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní osoba

Příspěvek od sirsi »

1. máte na mysli schování boxu se vztahem až na vygenerované stránce návštěvníkem? Toto by nebyl problém přidat nějaký křížek, který by to schoval, jen mě nenapadá proč by to někdo schovával...
2. máte na mysli, aby se zobrazovala cesta mezi aktuální osobou a osobou, kterou si zvolí návštěvník? Toto by určitě nešlo, protože výpočet cesty je docela náročný a je nutný provést již při generování stránek.

Pokud jste to myslel jinak, napište prosím bližší popis, my programátoři občas pomalu chápem :-D :-D :-D ....
Burton

Příspěvek od Burton »

Ospravedlnujem sa za take usecne pripomienky, ale 3.rocna dcerka by sa len hrala a hrala... :anim11

1. Ano, presne to som mal na mysli. A dovod? Mam jednu databazu, v ktorej sledujem viacero rodovych linii. Predstavte si, ze sa vyberiem k cloveku A nieco zistovat o jeho predkovi (vybranej osobe) a ako pomocku si zoberiem HTML vypis. Nieco zistim, nieco nie. Nasledne mi niekto poradi, ze ten a ten (clovek B) by mi vedel tiez o vybratej osobe nieco povedat. A tak sa vyberiem za clovekom B a - naco tlacit (generovat) novy HTML vypis, zoberiem si povodny. No a clovek B zbada v mojom vypise, ze ten debil a ta svina (lebo sa raz pobili v krcme, lebo mu prebral frajerku...) z druheho konca dediny (clovek A) je nejaky potomok vybranej osoby. A uz su zbytocne otazky, zbytocna nedovera preco to vlastne robim a pod.
Pracujem uz nejaky ten rok ako geodet a pozemkar a kazdy den narabam s citlivymi udajmi rozneho charakteru. Za ten cas som sa
naucil, ze si je treba naozaj velmi dobre rozmysliet co, ako a kolko informacii poskytnete zmluvnej alebo tretej strane.
2. Skoda, ze to nepojde priamo na vygenerovanych strankach. Uz sa mi stalo, ze konkretny clovek chcel po mne, aby som mu zistil,
ci nie je nejako pribuzni s asi desiatimi ludmi. Dost som sa zapotil - to este nemal AncestryHTML tuto funkciu.
OK - teraz poviete - tak treba vygenerovat 10 HTML vypisov. V poriadku - ak mate relativne male rodokmene. Ale ak vediete len
jednu databazu s velkym poctom ludi je to tak trochu problem... Momentalne ma moj vygenerovany adresar HTML 25MB, z toho adresar Person 21MB. A teraz skuste HTML stranky generovat pre kazdu poziadavku na zistenie vztahu a potom zalohojte...
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Prostě by to chtělo, aby vyšlo Ancestry s funkcí vyhledávání vzájemného příbuzenského vztahu dvou určených osob... ale bohužel mám teď zrovna taky jiné starosti - úspěšně jsem rozmlátil kuchyň, abych natáhl novou elektriku, dnes jsem to zazdil, ještě musím vymalovat :sick4
Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Hlavní osoba

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový »

V novém programu lze při generování html stránek označit hlavní osobu, k níž je pak u každé osoby naznačena příbuznost.... sqělý!
Ale ne vždy.... lze nějakým trikem hlavní osobu vypnout? Občas jsou ty řádky s příbuzenskou "postupkou" rušící... Jak je při generování zrušit a v případě potřeby při dalším generování v případě zájmu znovu zapnout?
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi »

Napsal jsem si poznámku abych na to přidal zaškrtávátko. Ovšem kdy to bude netuším, máme teď zas dost dusno v práci a když dorazím domů nemám chuť absolutně do ničeho (natož do programování). Snad brzo dostanu výpověď a nálada se zlepší Obrázek (zatím se nás majitel snaží otrávit jak to jde a dělá naschválnosti abysme dali výpověď sami bez odstupnýho, ale na to mu neskočíme...)
f.demjan
Častý návstěvník

Příspěvek od f.demjan »

Nedaj sa a pokračuj ďalej.
Ing. Lubomír Nový
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Lubomír Nový »

Až budeš mít čas, tak to oprav.... a pokud bys měl problémy s prací, pokud jsi od Prahy na sever, práci Ti mohu nabídnout....
Odpovědět