Návrhy na vylepšení A2h v 1.4.1

Zde můžete psát případné návrhy na vylepšení generátoru.

Moderátor:sirsi

Odpovědět
hejskal
Návrhy na vylepšení A2h v 1.4.1

Příspěvek od hejskal » 20 bře 2009 12:53

Dobrý den Sirsi.
Tady jsou moje slibované návrhy. Nic světoborného, ale snad se některé budou hodit.
1) Záložky 2,3,4 (parametry výtváření html) sloučit do jedné.
2) Seznamy fotek,dokumentů a dokladu řadit dle abecedy (dnes zřejmě dle data vytvoření ??? proč) nebo alespoň umožnit změnu tohoto třídění. Dosti špatně se v tom hledá u velkých souborů.
3) V některých šablonách jsou informace psané světlymi odstíny (neaktuální či méně významné) velmi špatně čitelné. Snad by s tím šlo něco udělat, abychom i my starší a čím dál hůře vidoucí sem tam něco přece jen přečetli. Týká se to hlavně popisky na hlavní straně( a vlastně i na konci jednotlivých oddílů).
4) Hlavní strana: Jméno html rodokmenu brát z hlavní osoby a nikoli ze jména Anc.rodokmenu. Nebylo by od věci uvés i bližší určení, např.dat.narození. U žen bych předpokládal i obě jména (vyvdané - pokud je - a rodné) i přesto, že nebyla požadována v parametrech. Pokud vytvářím html rodokmen jen pro určitou skupinu či skupiny (nebo naopak vyjma některých skupin), měla by být tato důležitá informace uvedena buď v nějaké poznámce na hlavní straně nebo třeba v již uvedené popisce. Například takto:
Výběr skupin\y\ Halamovi;Jan Zelený mimo skupin\y\ Kunratice ze souboru "Havlíček.rodz", id hl.os. = 1438 dne 20.3.2009 v 14:32.
To je tak asi vše, co mne momentálně napadá. Zdraví Josef Henych

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na vylepšení A2h v 1.4.1

Příspěvek od duros » 20 bře 2009 14:02

No k tym obom menam zien sme sa tu uz dost nahadali, myslim;-) ak to vazne sisrsi zoberie, tak znovu pripominam, ze odporucam, aby tato moznost bola vyberova, pretoze nas je viac takych, co to nechceme.

sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi » 22 bře 2009 11:57

hejskal píše:Dobrý den Sirsi.
Tady jsou moje slibované návrhy. Nic světoborného, ale snad se některé budou hodit.
1) Záložky 2,3,4 (parametry výtváření html) sloučit do jedné.
2) Seznamy fotek,dokumentů a dokladu řadit dle abecedy (dnes zřejmě dle data vytvoření ??? proč) nebo alespoň umožnit změnu tohoto třídění. Dosti špatně se v tom hledá u velkých souborů.
3) V některých šablonách jsou informace psané světlymi odstíny (neaktuální či méně významné) velmi špatně čitelné. Snad by s tím šlo něco udělat, abychom i my starší a čím dál hůře vidoucí sem tam něco přece jen přečetli. Týká se to hlavně popisky na hlavní straně( a vlastně i na konci jednotlivých oddílů).
4) Hlavní strana: Jméno html rodokmenu brát z hlavní osoby a nikoli ze jména Anc.rodokmenu. Nebylo by od věci uvés i bližší určení, např.dat.narození. U žen bych předpokládal i obě jména (vyvdané - pokud je - a rodné) i přesto, že nebyla požadována v parametrech. Pokud vytvářím html rodokmen jen pro určitou skupinu či skupiny (nebo naopak vyjma některých skupin), měla by být tato důležitá informace uvedena buď v nějaké poznámce na hlavní straně nebo třeba v již uvedené popisce. Například takto:
Výběr skupin\y\ Halamovi;Jan Zelený mimo skupin\y\ Kunratice ze souboru "Havlíček.rodz", id hl.os. = 1438 dne 20.3.2009 v 14:32.
To je tak asi vše, co mne momentálně napadá. Zdraví Josef Henych
1) sloučit by to určitě šlo, ale mám to tak rozvrženo do budoucna (snad už brzo), kdy tam bude daleko více prvků
2) možná než dle abecedy bych fotografie třídil podle data (roku) pořízení, ale nějaké třídění by to určitě chtělo dodělat, mám to v plánu
3) jestli máte na mysli informace v patičce stránek, tak jsou záměrně světlejší aby nerušily, jelikož neobsahují informace důležité pro běžného návštěvníka, ale můžu je udělat trochu tmavší
4) Jméno stránek bude možno zvolit přímo v okně generátoru (libovolný text), dodatkové informace jako použité skupiny přidám v dohledné době.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 22 bře 2009 15:35

Ad 2) Pokial viem, ak si v Ancestry zvolim chronologicke usporiadanie dokumentov aj fotiek (a pokial v kolonke rok v oboch pripadoch mam nejaku hodnotu), ulozim rodokmen, A2html mi ich zoradi podla toho. Dokumenty alebo foto, ktore tuto hodnotu nemaju priradenu, idu na koniec zoznamu. Niet co vymyslat. Toto fungovalo v Ancestry ver. 20 a u A2html...no neviem, ale uz zopra mesiacov...

Odpovědět