Překlady

Diskuzní témata týkající se překladů Ancestry do cizích jazyků.
Zamčeno
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:
Překlady

Příspěvek od Nethar » 17 bře 2009 14:43

V tomto fóru budou diskuzní vlákna pro překlady do jednotlivých jazyků. Každé diskuzní vlákno bude mít v názvu informaci, jakého se týká jazyka a kdo jej momentálně spravuje, čili koho máte kontaktovat v případě nalezené chyby v překladu. Jazyk, který není uveden, je volný. V takovém případě mi můžete napsat, že byste chtěli překlad tvořit a já vlákno vytvořím. Sami to prosím nedělejte, ať se třeba náhodou nestane, že mám překlad zrovna rozjednaný už s někým jiným. Kdo bude chtět s lokalizací pomoci, tomu předem moc děkuji, moc příjemná práce to řekl bych není :-)

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlady

Příspěvek od Nethar » 17 bře 2009 14:50

Pokyny pro překladatele:

- hlavní jazykové soubory mají příponu .lan, vevnitř mají strukturu .ini souboru. Pozor, jsou nově ukládány v kódování: UNICODE
- na překlad souborů .lan je možno použít pomocný program Ini Translation Utility (více napíšu za chvíli), ale kdo to chce dělat jinak, třeba ručně, samozřejmě může
- každý překladatel si v sekci [info] uvede svoje jméno a případně verzi překladu

- soubory .cre obsahují "credits" - titulky - vypisované v okně O programu... na ty se pomocný prográmek použít nedá, ale moc toho tam na překlad není

- dále ještě existovaly soubory .tip s Tipy po spuštění. Tyto byly odstraněny, tip po spuštění se už zobrazovat nebude.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 bře 2009 14:56

Na překlad doporučuji malý šikovný prográmek Ini Translation Utility, který je (zdarma) ke stažení na: http://www.hexagora.com/en_dw_initu.asp

Práce je myslím celkem jednoduchá:
- Main file - otevřete vzorový soubor s jazykem, tedy cestina.lan (pozor, dole musíte zvolit všechny typy souborů *.*, jinak tam *.lan soubory neuvidíte)
- Your language file - otevřete si svůj příslušný jazykový soubor, např. slovencina.lan
- zobrazi se vam preklady vedle sebe, můžete editovat sloupec příslušející vašemu jazyku. Pozor, nejenom žluté (chybějící) překlady je nutno doplnit. Mohou tam být i texty, které ve vašem jazyce jsou, ale jsou nepřeložené (jsou zobrazeny světlounce žlutě nebo co to je za barvu) - tedy ty, co tam jsou uvedeny nesprávně - česky.
- až dokončíte práci, dáte uložit - Save Translation - a váš *.lan soubor mi zašlete.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 bře 2009 15:01

V podstatě po každé nové verzi Ancestry se může stát, že cestina.lan nebo cestina.cre se změní (přibydou nové texty) a bude třeba doplnit nové překlady. Jestli to uděláte nebo ne, to už záleží na vás, není to samozřejmě okamžitá povinnost, jenom chci říct, že já na změny v cestina.lan primo upozorňovat nebudu, to už není bohužel v mých silách (stačí porovnat velikost souboru, zdali se změnila nebo ne, případně použít lepší nástroje na porovnání, které vám ukážou přesné rozdíly - třeba WinDiff nebo porovnání souborů v Total Commanderu).
Pokud mi budete posílat novou verzi, nejlepší do názvu mailu napsat název vašeho souboru a číslo jeho verze (nemusí souhlasit s číslem verze Ancestry).

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 bře 2009 15:03

Pokud by nějaký překlad v cestina.lan chyběl (velmi pravděpodobné), prosím o upozornění, doplním ho tam a podporu pro něj dopíšu do Ancestry.

Zamčeno