Generování stránek

Pokud objevíte chybu, nahlašte ji prosím zde. Pokusím se o co nejrychlejší opravu.

Moderátor: sirsi

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Generování stránek

Příspěvek od duros »

Kolega mi vravi z duse. Len chcem doplnit k nasledovnemu problemu:
blackdog píše:...
Navíc Ancestry vyvdaná jména stejně pokud vím úplně neřeší, jelikož např. modelový příklad:
rozená Nováková si vzala Beránka, po třech letech zemřel a vdova Beránková si vzala Kozlíka, ten po pěti letech umřel a vdova Kozlíková si vzala vdovce Kohouta. Nikde nemám kolonky kam zaznamenat, že byla Beránková a Kozlíková...
Tiez ma to trochu irituje, ale ani si neviem dost dobre predstavit, ako by to malo byt riesene. Ja to zatial riesim tak, ze do kolonky priezviska po vydaji uvadzam posledne aktualne priezvisko a v zatvorke predosle priezviska, pricom prve vyvydate priezvisko uvadzam ako posledne. Ono je to aj tak potom vidiet na liste osoby v zozname partnerov v akom poradi sa vydavala.
Ale toto nie je problem A2html, ale samotneho programu Ancestry.
sirsi
Autor HTML exportu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirsi »

blackdog píše:Z mého pohledu mi to přijde OK. Zobrazuji rodná. Když neznám rodné zobrazuji otazník a to i když znám vyvdané příjmení. To vyvdané je podle mě celkem nedůležité, pro potřeby zobrazení rodokmenu.
To, že by se zobrazovalo vyvdané příjmení v momentě, dky rodné nevím by naopak mohlo způsobit dost chaos. ...
V případě, že neznám rodné, se určitě nikdy nesmí rodné doplnit z vyplněného vyvdaného, o tom není pochyb. Jinak plně souhlasím s tím, že z hlediska rodokmenu mě zajímají hlavně rodná příjmení (která jednoznačně říkají o kterou osobu jde) a vyvdaná příjmení slouží pouze jako doplňková informace. Proto bych se důrazně přimlouval používat formát "Rodné Křestní (Vyvdané)" ikdyž program nabízí i možnost "Vyvdané Křestní (roz. Rodné)" (tuto možnost jsem přidal pouze na žádost některých uživatelů, ikdyž vnitřně jsem byl proti Obrázek )
duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros »

...a ako som uz niekde predtym pisal, program odporuca prave tuto moznost (pri zajdeni mysou nad policko na karte Rozsirene nastavenia), takze sa neobavaj - dobre si to urobil:-)))
A prajem prijemne sviatky nielen Tebe, ale vsetkym;-)
Rodopsavec

Příspěvek od Rodopsavec »

Kazdemu vyhovuje jiny styl prace. Ja kdyz nejaky udaj nevim a vim, ze napriklad provdana byla, ale nevim za koho, udelam si tam otaznik. Ale prizpusobim se vetsine, holt si to u tech par pripadu doplnim. A jen na okraj, pro me je zase hlavni prijmeni po manzelovi, osoba byla napr. Bilkova, rozena Novakova. Ale jak rikam, kazdemu vyhovuje neco jineho. Takze resume, je to v poradku a ja si to opravim :) Diky za diskuzi.
Milan
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan »

Ono je sice hezké, že z hlediska rodokmenu je správné rodné příjmení, ale když potom pátrám v matrikách zemřelých, tak tam dotyčnou osobu pod rodným příjmením nenajdu, ale najdu ji tam pod vyvdaným příjmením, takže se hodí když víme obojí příjmení.
duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros »

Milan píše:Ono je sice hezké, že z hlediska rodokmenu je správné rodné příjmení, ale když potom pátrám v matrikách zemřelých, tak tam dotyčnou osobu pod rodným příjmením nenajdu, ale najdu ji tam pod vyvdaným příjmením, takže se hodí když víme obojí příjmení.
Ale o tomto tu pisane nebolo. Ako v samotnom programe Ancestry, tak aj v html vystupe pomocou programu Ancestry2html je mozne zvolit zobrazovanie vyvydaneho priezviska. Navyse v html prezentacii zajdenim mysou na osobu v zozname sa zobrazia obe priezviska.
Odpovědět