Webové rozhraní ancestry

Vše, co se jich týká. Pracujete například na nějaké zajímavé databázi? Pochlubte se!
Odpovědět
Fanda@CZ

Webové rozhraní ancestry

Příspěvek od Fanda@CZ » 18 bře 2011 12:20

Začal jsem poměrně nedávno používat Ancestry a je to pecka.

Trochu mi schází pohodlná možnost, jak přimět ostatní členy rodiny více/efektivněji spolupracovat. Rozhlídl jsem se tedy po nějakém online správci GEDCOM, nebo podobným systémům a nijak nadšený nejsem. :-) Asi to nejlepší je phpGedView, který ale, jak jsem četl ve fóru, nemá kompatibilní výměnu dat s Ancestry (pro synchronizaci dat by se asi dalo využít SOAP rozhraní). Ale. I když je propracovanej, přijde mi pro laika hrozně složitej/nepřehlednej, skoro až kostnatej, jak moc se drží struktury formátu GEDCOM. Myslím si, že by ostatní členové rodiny proto neměli chuť tam údaje doplňovat.

Jako rodina máme svůj rodokmen na ancestry.com, a i když je bezva, tam mi zas vadí to, že je pouze v angličtině. A tu většina ze starší generace - která hravě zvládá internet, neovládá. Další věc je, že vložená média se dají stáhnout jedině pojednom! Další variantou je myheritage.cz, kde je zase limit 250 osob a dál za $, což se mi nechce.

Proto si pohrávám s myšlenkou postupně vytvořit i php systém, plně komunikující s Ancestry programem. Je to zatím jen taková myšlenka, ale byla by to myslím velmi silná dvojka. Musela by se důkladně domyslet synchronizace. Představoval bych si to asi tak, že by to byl soběstačný (decentralizovaný) systém, u kterého bychom se postarali o plnou vzájemnou výměnu dat. Důraz bych kladl asi na přehlednost a jednoduchost použití (tady je myslím myheritage.cz dobrou inspirací).

Dobrý by bylo, kdyby se našlo víc zkušených php vývojářů...

Každopádně je škoda nevyužít znalosti vzdálené rodiny, která se často doma po večerech nudí a přitom má spoustu zajímavých informací. :-)

PS: Proto jsem se ptal na novou strukturu dat Ancestry 2 ;-)

Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové rozhraní ancestry

Příspěvek od Pavel Hrneček » 18 bře 2011 13:44

"si pohrávám s myšlenkou" nepohrávat, začít pracovat ;-) myslím, že by to bylo opravdu super. Řeším stejný problém a zatím spoléhám jen na klasický web, který musím ale sám editovat.

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 18 bře 2011 14:44

Ano toto by mohlo být velmy zajímavý.
Ale když se na to tak koukám tak proč teda nevymyslet nejdříve proč Ancestry nefunguje s tím "phpGedViewhttp://wiki.phpgedview.net/en/index.php?title=Main_PagephpGedView" a pak teprve přemýšlet o novým programu.

Fanda@CZ

Příspěvek od Fanda@CZ » 18 bře 2011 15:31

MMMHHH píše:Ano toto by mohlo být velmy zajímavý.
Ale když se na to tak koukám tak proč teda nevymyslet nejdříve proč Ancestry nefunguje s tím "phpGedViewhttp://wiki.phpgedview.net/en/index.php?title=Main_PagephpGedView" a pak teprve přemýšlet o novým programu.
Už jsi to zkusil používat?

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 18 bře 2011 15:51

Dobře tedy..
tento program si již prohlížím a snažím se s ním pracovat po druhé a zase si myslím to stejné..
... že je pro nějakou mojí (v této chvíly Ancestry) potřebu úplně na nic. :neutral:
A jak si teď teda myslíte že by se mělo pokračovat? (jenom jako otázka, protože tedy nevím jak dál)

MMMHHH
Uživatel

Příspěvek od MMMHHH » 18 bře 2011 16:04

Teď jsem našel článek o nahrávání php ale nevím jestly bude výsledně k něčemu dobrý
http://filipkrayzel.cz/blog/87-php-upload-souboru

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 18 bře 2011 17:15

Na phpGedView si myslim, ze je tu najvacsi odbornik Jan. Ked som transformoval vystup z Ancestry do phpGedView, musel nielen zmenit kodovanie, ale aj upravit udaje tak, aby mi to ten program zozral, lebo on ma uplne ine a tvrdohlave ponimanie lokalit. So vsetkym mi pomahal prave Jan. A ako pise kolega vyssie, tiez som chcel do toho zapojit rodinu, ale je to tak priserne, ze sa nikto do toho nechcel dat.
Na tomto programe bol ukonceny yvoj a pokracuje vo Webtrees. Odkaz Jana z fora genealogie.phorum.cz:
http://www.genealogie.phorum.cz/viewtopic.php?t=2225

Fanda@CZ

Příspěvek od Fanda@CZ » 18 bře 2011 22:07

duros píše:Na phpGedView si myslim, ze je tu najvacsi odbornik Jan. Ked som transformoval vystup z Ancestry do phpGedView, musel nielen zmenit kodovanie, ale aj upravit udaje tak, aby mi to ten program zozral, lebo on ma uplne ine a tvrdohlave ponimanie lokalit. So vsetkym mi pomahal prave Jan. A ako pise kolega vyssie, tiez som chcel do toho zapojit rodinu, ale je to tak priserne, ze sa nikto do toho nechcel dat.
To se ani nedivím, i když mě tahle činost (kupodivu) dost bere. :-)
duros píše: Na tomto programe bol ukonceny yvoj a pokracuje vo Webtrees. Odkaz Jana z fora genealogie.phorum.cz:
http://www.genealogie.phorum.cz/viewtopic.php?t=2225
Dobrý tip. Díky. Ještě to pokoukám. phpGedView asi neumřel, ale je fakt jedině pro veliký zapálence, ale ne pro členy rodiny s občasným zájmem...

Odpovědět