Rozdílný počet generací v rodové větvi

Jiná témata k programu samotnému, která se jinam nehodí, či vaše otázky k obsluze programu
Odpovědět
VetchýKmet
Častý návstěvník

Rozdílný počet generací v rodové větvi

Příspěvek od VetchýKmet » 20 led 2017 10:19

Dobrý den

Mám tento problém - vycházím někdy z roku cca +- 1850 a jde mi o o to, že se někdy tehdy rodina rozdělila, jeden bratr, druhý bratr, kteří měli své potomky a ti zase své.
Jde o to, že v první větvi byli předkové nějak rychlejší a je O GENERACI VÍCE, než v druhé větvi.

V podstatě o nic nejde, je to správně, ale v zobrazení Strom života to vypadá, jako by mí vrstevníci v první větvi byli "o patro jinde". Prostě jako bych byl jiná generace - o generaci starší, jsem o patro výše. Přitom na roky jsme téměř stejně - ale můj /nevím jak tuto vazbu nazvat/ příbuzný, téměř slejně starý jako já je v zobrazení o generaci níže, jedno patro odskok.

Absolutně nevím, jak se k tomuto genealogie staví a jestli je nutné to nějak řešit.
Napadla mne v první chvíli myšlenka vytvoření fiktivního páru osob, který by měl nějaký speciální příznak a prostě se ve výpisech nezobrazoval, jen by způsobil ten "odskok" o generaci dolů, ale to je jen prvotní nápad, který by asi neměl nárok na řešení.
Zřejmě by bylo nutné zjistit, jak je to genealogicky správně a pak na foru vydiskutovat.

Má k tomu někdo nějaký názor?
Děkuji...
Pěkný den všem - VetchýKmet

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílný počet generací v rodové větvi

Příspěvek od duros » 21 led 2017 11:35

Je to holy fakt, s ktorym sa neda nic robit. Vsetky programy, ktore som skusal, to takto zobrazuju, lebo je to takto spravne.

DMU
Odborník

Re: Rozdílný počet generací v rodové větvi

Příspěvek od DMU » 24 říj 2018 13:58

Jediný co můžete, tak v zobrazení označit ty, co potřebujete posunout dolů, a posunout je.
Pokud v té jedné větvi měli delší život bez dětí a v té další měli děti rychleji za sebou, tak tam je skutečně o generaci více. Generace sice není přesně dané časové období, ale počítá se to od narození k narození (od narození matky - k porodu vlastního potomka). V současné době cca 30 let.

Odpovědět