Stránka 1 z 1

Novy build?

Napsal: 16 kvě 2010 10:16
od duros
S prekvapenim som dnes uplnou nahodou zistil, ze sa vonku ponuka build 1.0.21.60, hoci na strankach Ancestry je v sekcii "Ke stazeni" uvadzany build ...58. Ako je to mozne?
http://www.slunecnice.cz/sw/rodokmen/

Re: Novy build?

Napsal: 16 kvě 2010 17:22
od Nethar
Ano, aktualizoval jsem na slunecnici, tam to bylo par mesicu pozadu, dal jsem tam nejnovejsi verzi. Tady jeste ne, chtel jsem dodelat pripadne vice veci a upozornit na novou verzi zaroven s nimi, ale uz jsem na to zapomnel. Brzy to napravim.
Rozdil je v jedne oprave: import GEDCOM souboru s vlozenymi obrazky, jestlize tyto jsou importovany jako externi odkazy, pote nejde rodokmen ulozit.

Re: Novy build?

Napsal: 16 kvě 2010 17:37
od Nethar
Jo a děkuji za upozornění ;-)

Re: Novy build?

Napsal: 16 kvě 2010 18:09
od duros
Niet za co:-))) My dakujeme a nesmierneme sa tesime;-)

Re: Novy build?

Napsal: 01 led 2017 15:09
od VetchýKmet
Dobrý den,
jak jsem psal ve svém prvním příspěvku, jsem tu nový a zatím stíhám jen pročítat forum.
Jak jsem vyrozuměl, čeká se na další verzi a jak se zdá, čeká se už delší dobu.

Proto se napřímo zeptám autora:
1/ v jakém časovém horizontu se dá očekávat nová verze s alespoň některými úpravami, jak jsou uživateli fora navrhovány
2/ jakou formou podpořit autora pro další vývoj programu
3/ neuvažuje autor o placené verzi? - pokud by licence byla placená rozumnou částkou a pokud by např. 2x do roka vyšla aktualizovaná verze, určitě bych zvážil i zaplacení licence

Děkuji za informace

Re: Novy build?

Napsal: 05 led 2017 12:19
od Nethar
Drobné úpravy jsem schopen udělat, ale nic zásadního. Když už si najdu nějaký čas, věnuju ho raději Ancestry 2. Ale mám děti 2,5 roku a 0,5 roku a teď to prostě nejde, že bych přišel domů z práce a začal si ještě pro zábavu programovat. To jsem mohl dělat jako student či bezdětný, teď to nejde. A toho času to zabere opravdu hodně, nejde o to si k tomu jednou za měsíc večer sednout. Snad někdy časem, projekt jsem nezabalil.
O placené verzi neuvažuji. Je možné dobrovolně přispět jako poděkování za současnou verzi či podporu do té nové, ale jako komerční projekt vzhledem k těm stovkám či možná tisícům hodin, co se vývoji musí obětovat, se to stejně nevyplatí, české prostředí je malé a ne každý je ochoten platit. Právě proto má i Ancestry tolik uživatelů, že je zdarma. A o expanzi do ciziny zájem nemám, není na to prostě čas.

Re: Novy build?

Napsal: 09 led 2017 16:12
od VetchýKmet
Díky za odpověď, mám pocit, že jsem ji pochopil správně a že Ancestry2 je ještě stále v nedohlednu.
Chápu, že rodina a malé děti jsou priorita jedna - nakonec vím, co to je, mám 2 malá vnoučata, 3 a 1 rok, a oba jejich rodiče pracují, takže minimálně 4x do týdne hlídání - vím, jak vzácná je chvilka klidu a jeden volný večer za měsíc...
Přesto bych rád zopakoval dotaz. Uvedu jej tím, že se zde cca 3 roky píše o Ancestry2. Je autor schopen alespoň naznačit, kdy je možné rámcově počítat s novou verzí, byť ne v hotové, ale jen v rozpracované formě?
Děkuji.

Re: Novy build?

Napsal: 12 led 2017 14:01
od Nethar
Nejsem bohužel schopen naznačit. Ale jsou to stovky hodin práce.

Re: Novy build?

Napsal: 12 led 2017 20:19
od VetchýKmet
Děkuji za odpověď.

Edit březen, 2017:
Všichni jsme pochopili, že se autorovi programu změnily priority a že se v budoucnu snad sem tam něco opraví, ale nová verze je velmi nepravděpodobná a v dohledné době /myšleno měsíce, jednotky roků/ se nedá očekávat.
I tak, pane autore, děkuji a přes jisté potíže /viz zobrazení rodiny, popsané v jiném vlákně a pár dalších věcí/ budu program používat dál.
Přeji stálé zdraví, klid a pohodu.