Strom příbuzenstva - rozvedení

Nahlášení problémů v zobrazovací části Ancestry (genealogické "stromečky").
Odpovědět
Zdena Žáčková
Nováček

Strom příbuzenstva - rozvedení

Příspěvek od Zdena Žáčková » 29 led 2011 16:10

Dobrý den,
narazila jsem na tento problém v zobrazení stromu příbuzenstva: manželé se dvěma dětmi se rozvedli a každý z nich vstoupil do nového manželství, z něhož měl jedno další dítě. Zvolím-li si za výchozí osobu při zobrazení jednoho z oněch manželů, je všechno jak má být. Vyjdu-li však od některého z dětí, zobrazí se ve stromu příbuzenstva jen jeho biologičtí rodiče, a zároveň také všichni tři další sourozenci, takže to vypadá, jako by všechny děti měly rodiče společné. Z principu je to možná v pořádku, že tam ostatní partneři rodičů nemají co dělat, když nepatří k mé výchozí osobě, ale výsledné zobrazení je matoucí, je vlastně špatně. Bylo by možné, aby se i ti ostatní rodiče u svých dětí zobrazovali? V dnešní době to bude možná častý problém. Děkuju a zdravím - program je skvělý.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Strom příbuzenstva - rozvedení

Příspěvek od Nethar » 29 led 2011 17:34

Děkuji za upozornění, budu na tuto připomínku brát ohled v novém zobrazení v Ancestry 2, které se snad již brzy začne rýsovat, v jedničce už to dolaďovat bohužel nebudu.

duros
Stálý přispěvovatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duros » 30 led 2011 17:57

S tymi rodicmi je to spravne, ale tie deti by mali byt v zobrazeni prerusovanou ciarou...nechce sa mi to teraz simulovat, co to tak naozaj je...ale v html vystupe A2html to tak je.

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 16 led 2017 09:46

Dobrý den
Stejný problém nejen u rozvedených, ale i ovdovělých a novém sňatku.
Než jsem si tento problém v zobrazení uvědomil, nechápal jsem, proč jednou jsou sourozenci v pořádku a jindy nesmyslně, stejně tak rodiče.
Při zobrazení stromu života a v zobrazení rodina/?/ se někdy zobrazují špatně nejen sourozenci, ale i rodiče - tedy jeden z nich.
Záleží, který konkretní sourozenec je aktuálně označem jako aktivní osoba.
Docela jsem si s tímto trhl kšandy, když jsem rodinou hiearchii chtěl předvést příbuznému.
Z mého pohledu je toto asi nejvážnější problém, který jsem doposud v Ancestry objevil.
Prosím autora o odpověď, jestli se tato konkretní chyba bude opravovat nebo jestli se bude dále čekat na Ancestry2, děkuji a zdravím.
Pěkný den všem - VetchýKmet

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 18 led 2017 15:50

Prosím o zaslání na mou adresu nějakého jednoduchého minimalistického rodokmenu s pokyny, od jaké osoby mám co zobrazovat, abych si to mohl vyzkoušet a prověřit.

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 18 led 2017 22:20

Soubor "test vetchy_kmet.rodz" odeslán, popis konkretních bodů v e-mailu.
Díky za snahu a řešení problému.

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 22 led 2017 13:31

Nevím, jestli je to záměr autora nebo chyba, jde o zobrazení Rodina:

Výchozí stav, aktivní osoba vždy muž uvedený jako první:

- muž má manželku, ta zemře
- vezme si druhou manželku má s ní děti

1. dám zobrazení Rodina, zobrazí se muž, první žena
2. dám znovu zobrazení rodina zobrazí se muž, druhá žena + děti
3. dám znovu zobrazení rodina viz bod 1
4. dám znovu zobrazení rodina viz bod 2
4. po dalším zadání rodina se to opakuje.

Dotaz, nebylo by vhodnější nemít tu rodinu rozdělenou - viz bod 1, poté bod 2 - a tyto dvě zobrazení sloučit do jednoho?
Že by už na první zobrazení RODINA BYLY VYSVÍCENY OBĚ ŽENY + příslušné děti?

Tohle jsem objevil čirou náhodou, kdy jsem nemohl docílit zobrazení druhé ženy a víceméně omylem jsem znovun zadal zobrazit Rodinu.

Nejedná se o souvislost s mým předchozím dotazem o příspěvek výše? Mám pocit, že je to právě to,co jsem minule psal, že v zobrazení Rodina nemohu nasimulovat...
Děkuji.

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 03 bře 2017 08:48

Jde v popsaném případě o záměr nebo je zobrazení chybné, děkuji...

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 30 bře 2017 11:24

Reakce žádná, takže ani nevím, jestli jde o chybu nebo jestli to tak má být.¨
Přeji pěkný den...

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 19 led 2018 11:55

Dobrý den,

prosím autora programu o stručné jasné vyjádření k této otázce:

Existuje naděje, že by se jěště někdy objevila další verze programu s alespoň opravenými chybami, když už ne s novými funkcemi, případně kdy?

Děkuji za odpověď.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 led 2018 08:32

Pokud má osoba více partnerů, je jejich střídání v zobrazení Rodina záměr, aby se dalo dostat k tomu správnému. Zobrazit více žen zároveň není cílem tohoto zobrazení, má být právě jenom velmi jednoduché.

Další verzi bych rád dělal, až na ni budu mít čas. Mám dvě malé děti a nemám čas po pracovní době ještě sednout k programování Ancestry, není to záležitost pár hodin, třeba Ancestry 2 znamená stovky hodin práce, se všemi funkcionalitami možná spíše tisíce. Takže až děti ještě trochu odrostou nebo se rozhodnu za novou verzi někomu platit a pak to budu muset prodávat. Bohužel program zdarma je v tomhle problematický, už nejsem studentem. Vývoj je pozastaven, ale není ukončen, rád bych tu druhou verzi někdy udělal.

VetchýKmet
Častý návstěvník

Příspěvek od VetchýKmet » 22 led 2018 14:20

Děkuji za odpopvěď.
už kdysi před rokem jsem psal, že bych byl schopen na další verzi programu přispět.
Nechci Vám radit, ani k tomu nejsem nijak oprávněný, ale možná by stálo za úvahu nějak otestovat /anketa?/ zda by někdo z uživatelů byl ochotný na program přispět, případně kolik.
Jsou možnosti na jednorázový prodej aktualizované verze nebo to udělat formou roční licence.
Otázkou je, kolik by zakoupení prgramu stálo, případně kolik by byl roční poplatek za "právo aktualizovat na novou verzi".
Vycházím z toho, že program je až na pár chyb naprosto vyhovující a dále s přihlédnutím k tomu, kolik stojí roční předplatné Heritage.
Zkuste to pouvažovat.
Cenu v řádu okolo 1k ročně bych za licenci na aktualizaci akceptoval....

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 úno 2018 08:35

Údržba první verze je určitě nesrovnatelně snazší, než programování druhé. Ale i ta stojí čas. Že si nechám zaplatit a pak to nebudu stíhat udržovat, je pro mě nepřijatelné. Těch požadavků na vylepšení a nové "drobnosti" mi chodí do mailů bez ustání opravdu hodně. Navíc jsem slíbil, že jednička zůstane zdarma. Jsem v situaci, kdy celý den v práci programuju, pak přijdu domů, kde po mě lezou dvě malé děti, večer usnu po pár stránkách u knížky. Nekašlu na Ancestry, stále řeším nějaké maily, problémy, snažím se reagovat na fóru, kdybych se na to chtěl vybodnout, protože z toho nic nemám, už bych to tady prostě zavřel. Beru to jako dočasné (hodně dlouho dočasné) zmražení. Kdo chce u Ancestry zůstat, mějte prosím trpělivost, pokud to nejde, chápu, že přejdete na jiný software, sám bych to už asi udělal, minimálně "dočasně" :-) Chtěl bych, aby i dvojka v plně funkční a použitelné verzi byla zdarma, i když je možné, že tam bude nějaká placená verze, třeba jenom jako dobrovolný příspěvek dejme tomu za možnost do toho víc kecat a možnost si třeba změnit barvu nebo já nevím co... Ale takové úvahy jsou zatím opravdu ještě daleko.

Odpovědět