Prerusenie graf. ramcekov pre zeny

Nahlášení problémů v zobrazovací části Ancestry (genealogické "stromečky").
Odpovědět
Vladimir Bobak
Prerusenie graf. ramcekov pre zeny

Příspěvek od Vladimir Bobak » 26 srp 2011 15:59

Priatelia. Hlasim sa prvy-krat. Tak neviem, ci som sa dobre strafil do diskusnej kolonky.
Mala chybicka. Ak by sa ju podarilo odstranit, potesilo by. A o co ide?
Posiealm PrtSc obrazok.
V grafickom zobrazeni su zeny v ramcekoch so zaoblenymi hranami. Ak pouzijeme foto, ktora ma biele, resp. blede okrajove casti, tak na lavej strane takehoto ramceka sa z nejakych dovodov nezobrazia tie obluciky a ramcek je tym padom preruseny - nepekny. Vyrusuje to z dokonalosti. Pri tmavych okrajovych castiach tie obluciky tiez tam chybaju, ale to tak velmi nevyrusuje.
Nedalo by sa to nejako jednoducho odstranit? Alebo poradit co s tym? Ja pouzivam Ancestry 1.0.21.74 a win7 - 64 bit Home Premium.
Dakujem.
S pozdravom Vladimir Bobak, e-mail: abobakova@yahoo.com
Přílohy
2011-08-26_091314 Chybne zobrazocanie zien.png

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerusenie graf. ramcekov pre zeny

Příspěvek od Nethar » 28 srp 2011 17:22

Přesouvám do chyb, zkontroluji, jak se to stalo, toto jsem již jednou řešil a mělo by to fungovat, možná ne pro všechny úrovně zvětšení.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 29 srp 2011 21:51

Okraje byly opravdu překryty, s bílým obrázkem to vypadá špatně. Při obrovských zvětšením to je ještě horší i s nebílým obrázkem, je to trochu složitější, odkládám do další verze, ať už může nová s opravami vyjít.

flukas

Příspěvek od flukas » 29 srp 2011 23:37

Co to udělat rychle a jednoduše a obrázek odsadit o poloměr zaoblení rámečku od hrany? ;)

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 srp 2011 06:17

To by vypadalo divně s normálními barevnými obrázky, aspoň jestli jsem to dobře pochopil. Že by kolem obrázku (nahoře, vlevo, dole) byla mezera k okraji o velikosti poloměru zaoblení? Můžu to zkusit, jak to bude vypadat, včera už nebyl čas.

flukas

Příspěvek od flukas » 30 srp 2011 11:04

Původně jsem myslel mezeru jen vlevo, ale mohla by být rovnoměrná a menší (poloměr*(1-sin(45°)). Jinak by se asi musel upravovat ten obrázek (maska, průhlednost)...
Přílohy
Rámeček.jpg

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 srp 2011 11:43

Já to právě asi budu řešit spíš tou úpravou obrázku, jako doteď, akorát správně - proto jsem to odložil, tohle se mi tak moc nelíbí. Ještě to zvážím, je to zase jednodušší a já jsem línej ;-)

Vladimir Bobak

Příspěvek od Vladimir Bobak » 30 srp 2011 22:45

Zdravim, vdaka za reakcie ku ramcekom so zaoblenymi hranami. Mna napada jedno jednoduche riesenie, ktore by sa dalo tiez asi jednoducho aplikovat.
Navrhujem vyjadrit ramcek pre zeny tak, ze tie budu mat zaoblene iba hrany na pravej strane. Aj tak maju zeny zaoblene iba dva boky a nie styri :-)).
Teda na lavej strane nech je ramcek ako pre muzov (bez zaoblenia) a ak sa tam bude davat akakolvek foto a pouzije akekolvek zvacsenie, tak to bude zhodne ako pre muzov, tak aj pre zeny - teda korektne. A rozlisenie medzi muzskym a zenskym ramcekom bude podla zaobleni na pravej strane. A nebude to mat chybu. Hadam by to mohlo vyhovovat vseobecne pre vsetkych uzivatelov a nakoniec aj postacovat.
Co vy na to? Nemohlo by sa uplatnit take riesenie problemu?
S pozdravom
Vladimir Bobak

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 31 srp 2011 10:04

Je to také řešení, ale naprogramovat mi to dá v podstatě stejnou práci jako umazávat rohy (protože je možné jednoduše vykreslit obdélník či zaoblený obdélník, ale pouze vpravo zaoblený bych musel stejně nějak po kouskách nebo nadvakrát dělat "ručně"), takže to asi ponechám jako teď, akorát že zaoblení se nebude nejspíš zvětšovat zároveň se zoomem, zůstane stále stejně velké. Ono tam těch problémů je více, vše poupravím a hlavně ozkouším, jak to bude vypadat a bude to snad ke všeobecné spokojenosti ;-)

Vladimir Bobak

Příspěvek od Vladimir Bobak » 28 říj 2011 18:04

Este sa vraciam k zlemu vykreslovaniu oblucikov pri zobrazovani zien v Ancestry.
A neslo by to jednoducho vyriesit tak, ze ramceky pre muzov aj pre zeny by boli rovnake - teda hranate. A s tym nedokreslovanim na strane fotiek by vlastne zanikol problem. A pre odlisenie muza a zeny by som doporucoval to urobit farebne.
Teda muzi - jemmne bledomodre pozadie casti ramceka okrem fotky a zeny - jemneruzove pozadie okrem fotky. A bolo by po probleme a urcite by to bolo aj prijatelne a pekne. A myslim si aj jednoducho riesitelne.
A pritom bledozlte oznacenie aktualnej osoby by sa tym nenarusilo, mohlo by byt zachovane. To ma vlastne inspirovalo k tomuto navrhu.
Ja by som navrhovanu opravu skutocne prijal co najskor, pretoze generovat z Ancestry graficke rodokmene do JPG s touto chybou nie je najmilsie. Pri troske zvacsenia ramceka je to hodne vyrusujuce. Az si to pyta tie nedokreslene obluciky dokreslit na papieri rucne.
Prosil by som tu opravu vykonat co najrychlejsie este aj vo verzii Ancestri 1....
Moji rodinni prislusnici ma prosia - vytlac mi toto, alebo ine.... Ale prve co si vsimnu je, ze ramceky pre zeny na strane fotiek nie su dotiahnute. A ja len krcim plecami. Preto vas o to prosim.
Dakujem Vladimir Bobak

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 28 říj 2011 20:52

Oprava určitě bude už v Ancestry 1.
Odlišování kulatými a hranatými tvary mezi pohlavíme je poměrně standardní záležitost a měla by být vhodnější než barevné rozlišení už kvůli tisku - ne každý tiskne barevně a v odstínech šedi by byly rozdíly hůře rozeznatelné.

Vladimir Bobak

Příspěvek od Vladimir Bobak » 16 črc 2013 19:33

Vazeni priatelia.
Ja som uz davnejsie nadhodil chybu pri vykreslovani zien s obrazkom v grafickom zobrazeni Ancestry. Aj sa niektori ozvali, zadiskutovali, zaftipkovali, ale zatial vysledok ziadny. Chyba pretrvava. Neviem v com je programovy problem tak zlozity..., ale aby som (mozno aj viaceri) mohli vyuzivat Ancestry k spokojnosti, bolo by naozaj dobre, ak by autor programu tento problem, nedostatok vyriesil.
Stale citam, ze autor je zaneprazdneny... a ze pracuje na novej, lepsej verzii... Ale vsetko to vyzera na nedohladno.
Preto sa chcem otvorene opytat, za aku sumu, cenu by to bol ochotny autor vyriesit? Mohli by sme sa na to viaceri trebars poskladat. Ak by sa nasiel konsenzus, zaujem... Ak nie, tak sa da aj na tento free program pomaly zabudat, ak nema perspektivu...
Inac sa autorovi cudujem, ze pri tak vynikajucom programe ako Ancestry je, ako ho urobil aj v prvej verzii, sa o to intenzivnejsie nezaujima, resp. o priazen doterajsich pouzivatelov...
Zadiskutujte, genealogisti na tuto temu!
Mozno tato tema patri do inej kolonky, ale ja pokracujem v mojom poukazovani na to, ze zeny s obrazkami su v Ancestry osekavano, nekorektne vyobrazovane. Co je evidentne chyba.
Zeny, vam to tiez nevadi?
Vladimir Bobak

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2013 11:20

Že teď nemám čas je evidentní, řeším vlastní problémy se zaměstnáním a podnikáním, ze kterého vydělávám, Ancestry byl vždycky koníček navíc, který jsem nabízel zdarma a nechci z toho dělat byznys. Zatím nemá cenu spekulovat o Ancestry 2 (přemýšlel jsem o verzi zdarma a o placené premium verzi, které se ale nebude funkcionalitou odlišovat, spíše to bude příspěvek a dobrovolná možnost), každopádně v Ancestry 1 vše zůstane zdarma a peníze za to nechci, už jenom z toho důvodu, že nejde o to, že zadarmo na to nemám čas, ale prostě o to, že na to nemám čas. V mailu mám neustále několik rozdělaných případů, kdy řeším s uživateli nejrůznější problémy - import/export GEDCOMu, poškozené soubory, spojování rodokmenů, apod., takže když mám čas na Ancestry, pracuji na tomhle, což samozřejmě navenek nikdo neuvidí, i když času to stojí dost. Když se poštěstí a je času více, dělám na Ancestry 2, na Ancestry 1 jak známo už nic neměním, leda závažné chyby, větší novinky tam nečekejte. Na rámečky se podívám hned teď v polední pauze, jednou za čas procházím závažné problémy a ty opravuji, myslím, že už se změn nahromadilo od lednové aktualizace více, tak případně vydám zase novou verzi.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2013 11:59

Pro mě nejjednodušší řešení, které mohu poskytnout možná ještě dnes, je vykreslovat rámečky žen zaoblené jenom vpravo, vlevo budou mít ostrý roh jako muži, což zobrazí fotografii kompletní a čáru nevynechanou. Ženy bez fotografie snad prominou, že jejich tvary ponechám kompletně zakulacené, aby byly krásně souměrné ;-) Šly by ale také "půlit", ale skoro se mi spíš líbí je nepůlit, i když je tam pak určitá nekonzistence. Kompletní zakulacení je nejenom o něco složitější na naprogramování a o něco pomalejší na vykreslení, ale při větších zoomech by se mohly teoreticky ztrácet v rozích důležité části fotografie.

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2013 13:53

1.0.21.85 OK

Vladimir Bobak

Příspěvek od Vladimir Bobak » 17 črc 2013 20:08

Wow! Vdaka za upravy.
Je to OK, vlozene obrazky su neporusene ani pri zenach a vyzera to podla mna super. A mame odlisenie muza a zeny tak, ze take pekne odlisenie nema ziaden geno program na tejto Zmeguli! Ja napr. som z toho nadseny!
Iba som zistil, ze asi by sa na to bolo treba este raz pozret, pretoze ak grafika rodokmena presahuje zobrazovacie okno, tak pri pouziti spodneho posuvnika smerom napravo, aby sa dalo pozerat to dalsie vyobrazenie, tak sa za nasimi (pekne spravne) dvojbkymi zenami zacnu natahovat vodorovne ciary. Co sa maju za zenami natahovat nejake ciary?
Cize, v zakladnom vyobrazeni je to OK, ale ak sa clovek pozrie "za roh" tak opat to vyvadza zo zenami.
Chcem do toho vniest trochu lahkosti, preto tak pisem.
Pan Nethar, ste skutocne skvely. A nemuseli by ste sa tomu problemu viac venovat, ak vas cas tlaci...
Ved nakoniec to co pisem, teda tie ciary sa neprenasaju do *.JPG. Tie su korektne a bez tych ciar. Takze sa jedna ozaj o malu programatorsku chybicku...
Pisem vam to z dovodov, ze tak sa chova nova 85-ka, ktoru som hned "prevetral".
A uctou
Vladimir Bobak

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 17 črc 2013 22:48

Podívám se na to koncem týdne (teď jsem na Linuxu a zítra pryč).

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 19 črc 2013 10:58

Chyba nalezena, během hodiny vyjde opravená verze.

Vladimir Bobak

Příspěvek od Vladimir Bobak » 19 črc 2013 17:24

Absolutne skvele. Dakujem.
Taku rychlost opravy som veru necakal.
Este raz vam dakujem.
Vladimir Bobak

Odpovědět