Stránka 1 z 1

Pořadí partnerů v rozrodu

Napsal: 10 úno 2013 16:34
od acim
V zobrazení rozrodu jsou partneři (např. dvě manželky téže osoby) řazeny zleva doprava asi podle věku, správně by se ale měly zobrazovat podle data svatby nebo (aby to fungovalo i u nesezdaných) podle pořadí partnerů, tak jak je nastaveno na kartě Základní údaje. Chyba se samozřejmě projeví jen v situacích, kdy je např. druhá manželka mladší než první, ale te není nic výjimečného. Šlo by to prosím opravit? Děkuji...

Re: Pořadí partnerů v rozrodu

Napsal: 11 úno 2013 08:59
od Nethar
Mělo by to být podle pořadí partnerů, jak jsou uvedeny na kartě základní údaje. Možná to nefunguje správně u všech zobrazení nebo jsem si to teprve jenom vysnil :-) Podívám se, jak to je obtížné v Ancestry 1, ale spíš s tím počítejte až do dvojky. Bude možno měnit i pořadí dětí.

Re: Pořadí partnerů v rozrodu

Napsal: 17 črc 2013 12:08
od Nethar
Rozrod rodu se primárně, jak z názvu vyplývá, zabývá potomky. Takže se vychází z pořadí dětí, je-li možné jej určit dle dat narození. Partneři se vykreslí v tom pořadí, v jakém spolu měli děti, resp. první z dětí. Na závěr jsou partneři, kteří děti neměli s výchozí osobou žádné. V případě, že bych vycházel z pořadí partnerů na kartě Základní údaje, dostaneme se zase do jiných problemů, nemusejí například souhlasit pořadí dětí, nejde jenom o svatby, ale o partnery a rodiče potomků jako takové, resp. daní rodiče ani nemusejí být vedeni v rodokmenu jako partneři. O pořadí je možné diskutovat, ale v případě, že bude mít osoba dítě s osobou A, další dítě s osobou B a poslední dítě opět s osobou A, stejně v tom bude nepořádek.