Uložení zobrazení v PDF nefunguje

Nahlášení problémů v zobrazovací části Ancestry (genealogické "stromečky").
Odpovědět
Jan Martínek

Uložení zobrazení v PDF nefunguje

Příspěvek od Jan Martínek »

Potřeboval jsem uložit zobrazení do souboru ve formátu PDF, neboť JPG formát nelze dostatečně zvětšit. PDF formát hlásí chybu a nefunguje.
Copy centrum proto po mně požadovalo, ať použiji jiný program, kde bude formát PDF fungovat. Vzhledem k nedostatku času jsem transformoval veškerá data do programu MyHeritage Family Tree Builder. Opominu-li problémy s převodem, výsledek mne docela zklamal. Malé téměř nečitelné písmo a dynamicky nevyužitá plocha. Plakát s cca 200 osobami měl rozměr 2 m do šíře. Z 90 cm výšky však využil asi třetinu.
Došel jsem při srovnání k názoru, že mi vyhovuje Ancestry, i když není tak graficky bohatý, ale čitelný. Chybí mi proto formát PDF.
Vladimir Bobak

Re: Uložení zobrazení v PDF nefunguje

Příspěvek od Vladimir Bobak »

Dobry den.
Rad by som vam poradil. A mozno aj vo viacerych smeroch pri skladani vasho Ancestry do obrazovej podoby.
Ale musite byt pri vysvetlovani trpezlivy. Vas problem s vytlacenim rodostromu s cca 200 osobami je ten, ze ste sa zatial nie celkom dobre zoznamil a oboma programami. A vase Copy centrum si z toho nerobi tazku hlavu, resp. nevedia vam poradit a tak vas odkazuju niekam ku PDF. Ano PDF je dobra grafika (vektorova), ale ani bitmapa nie je na zahodenie. Len sa treba v tom trochu lepsie zorientovat, spoznat.
A je pravda, ze Ancestry nepracuje s PDF regulerne, resp. nefunguje. Ale to vobec nevadi. Dobre, az vyborne vysledky sa daju z neho ziskat aj s JPG, co funguje naozaj korektne.
A podobne a dokonca lepsie, prepracovanejsie je to v programe MyHeritage. Takze ho nemusite odvrhovat. Lebo ten zvlada ako JPG, tak aj PDF. A to aj na viacero sposobov. Len sa s tym treba trochu pohrat, vediet to nastavit. Tam je tych moznosti tak vela, ze je to az neprehladne...
Takze, odpiste mi, kde chcete zacat a ja sa vam to pokusim napisat tak, ze sa budete nakoniec tesit z vasich rodokmenovych vysledkov... A ak ste aj trochu zrucny, tak nakoniec by ste ani Copy centrum nemuseli k tomu potrebovat, aby sa vam vase vysledky pacili, resp. mohli ste si ich rozprestret na stenu, trebars na 3 metre sirky... a celko dobre citatelne...
A nezabudnite napisat, aky computer pouzivate, s akym operacnym systemom. Lebo na vacsie veci treba trochu lepsi vykon stroja. Inac sa to bude javit ako tazkopadne.
Pripadne mi poskytnite vasu e-mailovu adresu, aby sme nezatazovali zbytocne toto forum.
S pozdravmi
Vladimir Bobak
mirosin315

Příspěvek od mirosin315 »

Jedna rada na co jsem prisel. Pdf opravdu nefunguje ale lze to ulozit do jpg. Prisel jsem na to, ze kdyz si udelam vyber rozrodu, po jeho zobrazeni mohu s ohledem na mnozstvi lidi zvetsit az ctyrikrat a pak jpg ulozit. Jpg se ulozi ve vetsim zobrazeni a dale se souborem da lepe pracovat. Neni to vsespasitelne ale funguje. V copygeneral mi to pak docela obstojne natiskli a nebylo to nijak rozmazany... mirek pozor, kdyz to se zvetsenim prezenu - s ohledem na pocet osob a moznosti vytvorit jpg cca 1,5 mb - tak to hlasi chybu, chce to vyzkouset.
Tunac
Častý návstěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Uložení do .pdf funguje u mě u verze 1.0.21.60, kterou mám na starém PC. Vždy si to tam přenesu a udělám pédéfko. Spojení přes PM. Mohu tuto verzi poslat.
Odpovědět